Автор Тема: Съвместни програми с Аваст  (Прочетена 5504 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен POWER

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 57
Съвместни програми с Аваст
« -: Март 25, 2007, 05:46:46 pm »
Надявам се тук да напишете по някоя съвместна с аваст програма!

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
Re: Съвместни програми с Аваст
« Отговор #1 -: Март 25, 2007, 07:20:16 pm »
Аз използвам Ad-Aware SE Personal i a-squared FREE, защото и двете нямат резидентни модули и ги пускам само периодично да сканират компютъра. Но обикновено нищо значимо не откриват, т.е. Аваст-а си върши добре работата.

Неактивен POWER

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 57
« Отговор #2 -: Март 26, 2007, 02:00:17 pm »
Аз използвам Avast virus cleaner тя също е на Alwil software ,но не знам дали е съвместна с другия аваст .Сигурно е съвместна!

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Март 26, 2007, 06:37:27 pm »
Аз използвам Avast virus cleaner тя също е на Alwil software ,но не знам дали е съвместна с другия аваст .Сигурно е съвместна!
avast! Virus Cleaner е интегриран в самата програма avast! Home/Pro , така че когато е необходимо програмата сама ще ти предложи да стартираш Virus Cleaner-а . А и avast! Virus Cleaner е предназначен само за отстраняването на широко разпространени вируси. Така, че avast! Virus Cleaner се препокрива с avast! Home/Pro . Но нищо не пречи да си го ползваш  :)

Може да използваш каквато програма си искаш, стига тя да няма активна резидентна защита  ;)

Аз лично ползвам avast! заедно с a-squared Anti-Malware (без резидентния модул)  :)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен krasiika

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
« Отговор #4 -: Март 27, 2007, 10:48:17 am »
Без проблеми с Avast работят: Spybot-Search & Destroy;        a-sqared Free; Spyware Terminator(има защита в реално време); Ad-Aware SE Personal,има и други,но няма нужда от тях-аваст е отличен щит.

Неактивен pe6o

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 41
« Отговор #5 -: Април 01, 2007, 01:20:47 pm »
Използувам :
Antyvirus-Avast Home
Antyspiware-Spywareterminator+ClamAV*
*Към SpTer е предвидена софтуерна възможност за интегриране на ClamAV.
Последната за Win ОС няма скенер и затова използува този на SpTer.
По същество това са две съвместно безконфликтно работещи АВ програми.
Забелязъл съм, че Avast е "толерантна" и към други резидиращи в
паметта в едно и също време програми.
Да се има впредвид, че това е изключение.Правилно е да се използува
само един АВ с резидентен модул.
От "почистващите /изключая регистрите/": Ad-Aware+plug-in ите към нея, S&SD,
a2-squared, Rootkit Revealer, AIM Fix, AVZ/antyvirus със широк спектър/...

VY 73.

Неактивен highpressure

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 35
« Отговор #6 -: Юни 01, 2007, 10:44:04 pm »
Съвместима ли е със Zone Alarm?
На предния ми компютър Zone Alarm ми правеше страхотни проблеми-не можех да си включвам и изключвам лан картите (следваше син екран и рестарт).На сегашният ми компютър прави същото затова и преди малко я деинсталирах.(Също така забавяше стартирането на Windows със 55 сек.).
Тъй като познавам доста хора с Zone Alarm нямащи този проблем ,предполагам че става дума за несъвместимост.Предложете ми съвместима защитна стена.

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
« Отговор #7 -: Юни 02, 2007, 12:01:25 pm »
Момчета, предлагам Ви да обърнете темата на НЕ съвместими програми с avast! Така евентуално ако някоя добра програма поради някакви причини не може да работи с avast! ще има възможност да я оправим...
Иначе съвместимите са много...

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #8 -: Юни 02, 2007, 03:44:56 pm »
Момчета, предлагам Ви да обърнете темата на НЕ съвместими програми с avast! Така евентуално ако някоя добра програма поради някакви причини не може да работи с avast! ще има възможност да я оправим...
Иначе съвместимите са много...
Да, това е добра идея  :)

Съвместима ли е със Zone Alarm?
На предния ми компютър Zone Alarm ми правеше страхотни проблеми-не можех да си включвам и изключвам лан картите (следваше син екран и рестарт).На сегашният ми компютър прави същото затова и преди малко я деинсталирах.(Също така забавяше стартирането на Windows със 55 сек.).
Тъй като познавам доста хора с Zone Alarm нямащи този проблем ,предполагам че става дума за несъвместимост.Предложете ми съвместима защитна стена.
Ами до колкото знам avast! има проблем само с платената версия на ZoneAlarm, но не е кой знай какъв проблем, може да го решиш като изключиш една от настройките на ZoneAlarm (в момента не се сещам коя беше - беше нещо свързано с бисквитките) Не би трябвало да има проблеми със Free версията на ZoneAlarm.
Можеш да пробваш COMODO PERSONAL FIREWALL - добра и безплатна  ;)

НО ЩЕ ПОМОЛЯ ВСИЧКИ, КОИТО ИМАТ ПРОБЛЕМИ (НЕЗАВИСИМО КАКВИ СА) ДА ЗАПОЧВАТ НОВИ ТЕМИ, А ДА НЕ ИЗПОЛЗВАТ ВЕЧЕ СЪЩЕСТВУВАЩИТЕ, ЗАЩОТО Е ДОСТА ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРАМ ВЕЧЕ  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...