Автор Тема: Немога да се справя  (Прочетена 4840 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен popolina

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
Немога да се справя
« -: Юли 31, 2007, 12:33:39 pm »
Здравейте,компютъра ми се напълни с вируси и незнам какво да ги правя.Местя ги в клетката но се страхувам да ги трия ,защото компютъра започна да работи по трудно,не може да зарежда и да се изключва нормално.Моля ви помогнете.Благодаря предварително

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re: Немога да се справя
« Отговор #1 -: Юли 31, 2007, 01:14:57 pm »
Здравей,

Като за начало ще може ли малко по подробно да опишеш проблема си? Примерно пиши какъв Windows ползваш (WinXP, Win98, WinMe, WinNT .....), коя версия на avast! ползваш (примерно последната е 4.7.1029).
В какъв смисъл компютърът е започнал да работи по-трудно? И как така не се изключва нормално? (малко по-подробно)
Какви вируси открива програмата - можеш ли да напишеш имената им и мястото, където е засечен вируса (примерно c:/Windows/system32/заразен файл )

Също така може да пуснеш един HiJackThis лог файл, за да видя по-подробно състоянието на Pc-то ти. Използвай ТАЗИ ПРОГРАМА (HiJackThis) - изтегли я и след това я стартирай, когато я стартираш дай да сканира и след това публикувай създадения от програмата списък тук, за да мога да погледна по-обстойно проблема   ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен popolina

• Новак
  • *
« Отговор #2 -: Август 02, 2007, 10:04:24 am »
Здравейте отново,компютъра ми е WinXP, версията на Аваст е v.4.7.1029 home , а вирусите са

Неактивен popolina

• Новак
  • *
« Отговор #3 -: Август 02, 2007, 10:08:37 am »
Извинявам се но нещо ми прекъсна ком. та значи вирусите са тези в прикачения файл.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #4 -: Август 02, 2007, 07:12:20 pm »
Та Може ли и малко по-подробна информация ?
Цитат
В какъв смисъл компютърът е започнал да работи по-трудно? И как така не се изключва нормално? (малко по-подробно)

Също така може да пуснеш един HiJackThis лог файл, за да видя по-подробно състоянието на Pc-то ти. Използвай ТАЗИ ПРОГРАМА (HiJackThis) - изтегли я и след това я стартирай, когато я стартираш дай да сканира и след това публикувай създадения от програмата списък тук, за да мога да погледна по-обстойно проблема   Намигване

И наистина ще имам нужда от този лог файл (HiJackThis) , за да мога да ти дам правилния съвет.

Неактивен popolina

• Новак
  • *
« Отговор #5 -: Август 03, 2007, 03:34:34 pm »
Здравейте вчера нямах много време да пиша и затова се извинявам за закъснението.Компютъра започна да прави проблеми когато се напълни с вируси.При включване започна да зарежда трудно и бавно
Когато го изключа и започне да записва настройките остава така и не може да се изключи ,налага се да го спирам от захранването.По- някога при включване компютъра работи но до монитора не отива никакъв сигнал.Изпращам Ви с прикачен файл списък от (HiJackThis)

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #6 -: Август 03, 2007, 05:00:11 pm »
Здравей отново. От лог файла виждам, че наистина има доста проблеми, които имат нужда да бъда оправени.
Ето проблемите, кои открих:

Този файл трябва да го премахнеш ръчно:
Ще те помоля за нещо - преди да изтриеш файла може ли да ми го пратиш на пощата в архив защитен с парола, за да мога да препратя файла към Alwil software, за да могат да добавят вируса, към вирусната база данни? (адреса на пощата ми може да видиш от профила ми)
C:\WINDOWS\svchost.exe - това най-вероятно е вирус и трябва да бъде отстранен

C:\Nominal\nominal.exe - за това не съм сигурен, ако знаеш програмата и си сигурна, че е сигурна не я пипай

Следните проблеми трябва да бъдат премахнати с помощта на HiJackThis (сканираш отново с програмата и след това от списъка избираш следните редове и натискаш бутона FIX )

O2 - BHO: (no name) - {17775668-4765-44B6-A880-F15AE95CE7B7} - c:\windows\system32\yjvaxszu.dll

O2 - BHO: (no name) - {C3C4BD07-B2A6-478F-BC21-A4C1540B168F} c:\windows\system32\mdlamdl.dll

O4 - HKCU\..\Run: [Firewall auto setup] C:\DOCUME~1\PC\LOCALS~1\Temp\winlogon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Install.exe] C:\WINDOWS\svchost.exe

O20 - AppInit_DLLs: C:\WINDOWS\System32\perfc000.dat

Но преди да започнеш чистенето задължително изключи System Restore на WinXP
Цитат
1.   Щракнете върху "Старт" (Start), посочете "Настройки" (Settings) и щракнете върху "Контролен панел" (Control Panel).
2.   Щракнете двукратно върху "Система" (System), след което щракнете върху раздела "Производителност" (Performance).
3.   Щракнете върху "Файлова система" (File System), след което щракнете върху раздела "Отстраняване на неизправности" (Troubleshooting).
4.   Поставете отметка в квадратчето Disable System Restore ("Деактивирай възстановяването на системата"), натиснете Apply ("Приложи")

След това ти препоръчвам да почистиш компютъра с помощта на CCleaner - програмата е изключително лесна за употреба - след като я изтеглиш я инсталирай и след това я стартирай - първо почисти ненужните файлове, а след това регистрите - не би трябвало да имаш трудности с използването й. Ако нещо не можеш да се оправиш с нея пиши  ;)

След това също препоръчвам сканиране с a-squared Free (след като я инсталираш трябва да я обновиш преди проверката ) за всеки случай - програмата е специализирана в почистването на троянски коне, spyware, adware и други. ;)

След като направиш всичко това пиши да кажеш какъв е бил резултата  ;)

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
« Отговор #7 -: Август 24, 2007, 01:25:44 pm »
Здравей

По добре вземи преинсталирай... Даже и avast да се справи и изчисти вирусите (което няма да ме учуди - като се има в предвд че съм успях да изчистя 744 вируса на един PC), системата ти вече е "осъкатена". така че вземи преинсталирай windows-a и сложи avast превантивно...

Кирилизирано
« Последна редакция: Август 24, 2007, 09:48:35 pm от XMAS »