Автор Тема: Питане относно Честота на обновияване !?  (Прочетена 5187 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slav.bg

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
Здравейте, от скоро забелязах този форум и реших да задам своия вапрос, а именно: защо обновленията на вирусната база данни доста често се случва на големи интервали от дни ( 1,  2 или 3 дни) но с голиям пакет от данни?
 Нямали да е по добре вместо да се пустне голиям пакет с нови дефениции на 2 дни, да се пускат по-често по-малки пакети !?   Например днес забелязах ,че дефинициите ми от   17.8.2007  0766-1 ;     скочиха на   20.8.2007  0767-0 ;     с  доста голям брой нови дефиниции, това се случва ДОСТА ЧЕСТО !!!
  Смиятам ,че би било редно да е както правят от другите фирми за AV-софт.  горещи дефиниции на всеки час или дори дане е на 1 час но все пак  да не е през интервал  2-3 дни !
 Вапрпроса ми е основно към  XMAS   но ще се радвам на разяснение и от други !
  Поздрави

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
Re: Питане относно Честота на обновияване !?
« Отговор #1 -: Август 20, 2007, 05:08:38 pm »
Здрасти! Аз не съм XMAS, ама ей сега ще те науча какво да правиш.Отиваш долу на иконката на Avast до часовника, десен бутон, настройки на програмата, обновяване (просто), подробно, автообновяване на всеки .... минути и там му задай желания интервал. При мен е 240 мин., ти си пиши каквото искаш. Успех.   ;)

Неактивен slav.bg

• Новак
  • *
« Отговор #2 -: Август 20, 2007, 05:31:06 pm »
Здаравеи! Това ми е ястно и съм го  настроил да проверява за обновление на  60 мин. ( има постоянен нет.) ; освен това съм активирал и PUSH обновления!
 Проблема не е в Нас и машинките,  AVAST трябва да прави кратки и чести обновления; така машината ще е по-защитена отколкото варианта  редки по време но с голям брои дефениции !
 Поздрави!

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #3 -: Август 20, 2007, 05:57:19 pm »
Не знам какво имаш предвид под големи обновявания, но при мен по 2-3 пъти на ден АВ се обновява и няма проблеми. Да не би за друго да питаш, а аз да не съм разбрал?

Неактивен slav.bg

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: Август 21, 2007, 01:45:30 pm »
Здравей! Ако си забелязал по-принцип в събота и неделя няма обновления ( с много-много редки изключения) , последното е в петък и следващото в понеделник !

Да попитам и нещо друго, от скоро си инсталирах "Zonealarm Pro." и като влезна в "Контрол защита при достъп"  на AVAST забелязах, че "Интернет щит" отчита че работи но при ползване на интернет  не проверява нищо " последен проверен ...(НЯМА)          брой проверени- 0(нула) "  ;   преди да слоза ZoneAlarm ползвах  windows вградената стена и модулчето си показваше " Последен проверен- еди койси!         Брой проверени- 560 " !
 Kato кликна върху иконката на Аваст в трея отчита, че всички модули работят !
 В настройките на стената не съм блокирал модула, а съм му дал зелена отметка (доверен модул), незная това нормално ли е  ?!
« Последна редакция: Август 21, 2007, 01:49:12 pm от slav.bg »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #5 -: Август 21, 2007, 03:45:00 pm »
Здравейте, от скоро забелязах този форум и реших да задам своия вапрос, а именно: защо обновленията на вирусната база данни доста често се случва на големи интервали от дни ( 1,  2 или 3 дни) но с голиям пакет от данни?
 Нямали да е по добре вместо да се пустне голиям пакет с нови дефениции на 2 дни, да се пускат по-често по-малки пакети !?   Например днес забелязах ,че дефинициите ми от   17.8.2007  0766-1 ;     скочиха на   20.8.2007  0767-0 ;     с  доста голям брой нови дефиниции, това се случва ДОСТА ЧЕСТО !!!
  Смиятам ,че би било редно да е както правят от другите фирми за AV-софт.  горещи дефиниции на всеки час или дори дане е на 1 час но все пак  да не е през интервал  2-3 дни !
 Вапрпроса ми е основно към  XMAS   но ще се радвам на разяснение и от други !
  Поздрави
Здравей и добре дошъл  :)

Няма фиксиран интервал на обновяване на вирусната база данни. Това е изцяло по преценка на Alwil Software и ние потребителите нищо не можем да направим по въпроса. Но аз лично не намирам това за причина за безпокойство. Наистина понякога се получава голям интервал от дни в които няма обновяване, но щом няма обновяване, значи няма нужда от такова.
За пример само вчера имаше 3 обновявания на базата данни. Понякога е имало и до 5-6 обновявания на ден - но това е в случаите на големи вирусни атаки. Когато е необходимо има и обновявания и в събота и неделя.
Надявам се да съм отговорил на въпроса ти - все пак и аз съм просто потребител на програмата както всички други ;)

Да попитам и нещо друго, от скоро си инсталирах "Zonealarm Pro." и като влезна в "Контрол защита при достъп"  на AVAST забелязах, че "Интернет щит" отчита че работи но при ползване на интернет  не проверява нищо " последен проверен ...(НЯМА)          брой проверени- 0(нула) "  ;   преди да слоза ZoneAlarm ползвах  windows вградената стена и модулчето си показваше " Последен проверен- еди койси!         Брой проверени- 560 " !
 Kato кликна върху иконката на Аваст в трея отчита, че всички модули работят !
 В настройките на стената не съм блокирал модула, а съм му дал зелена отметка (доверен модул), незная това нормално ли е  ?!
По принцип има проблеми на несъвместимост между ZoneAlarm Pro и Интернет Щита - когато си инсталирал ZoneAlarm Pro , avast! би трябвало да те е предупредил, че Интернет Щита ще бъде изключен. Проблема не е в avast!, а в ZoneAlarm Pro и по-точно една функция в самата огнена стена.
За решение на проблема моля виж Как ръчно да настроя HTTP проксито на Интернет Щита?  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен slav.bg

• Новак
  • *
« Отговор #6 -: Август 22, 2007, 06:57:32 pm »
Добре, нагласил съм браузърите да използват прокси и интернет щита започна да проверява потока! но се чудия това да не намали ефективноста на ZoneAlarm ?

Да попитам  AVAST!  i   C.O.M.O.D.O.  как се понасият, въпреки че ми се струва доста сложна за конфигориране и обслужване  стена (ползвал съм 2 дЕНА но бях с NOD32) ?!
« Последна редакция: Август 22, 2007, 07:04:08 pm от slav.bg »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #7 -: Август 22, 2007, 07:15:09 pm »
Добре, нагласил съм браузърите да използват прокси и Интернет щита започна да проверява потока! но се чудя това да не намали ефективността на ZoneAlarm ?
Не,не би трябвало да намали ефективността на ZoneAlarm - поне доколкото ми е известно  ;)

Да попитам  AVAST!  i   C.O.M.O.D.O.  как се понасият, въпреки че ми се струва доста сложна за конфигуриране и обслужване  стена (ползвал съм 2 дЕНА но бях с NOD32) ?!
Двете програми нямат проблеми една с друга  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
« Отговор #8 -: Август 24, 2007, 01:11:39 pm »
Сори, че пиша на латинеца, но в момента няма кирилица тук където съм в момента... (а и XMAS не се е сетил да сложи виртуална клавиатура)
Та исках да кажа че се присъединявам към мнението на XMAS. Avast се обновявав толкова често колкото е необходимо а не симулира непрекъснати (безислени) обновявания, които само да показват че прогламата се обновява...
Относно ZoneAlarm от край време си има проблеми, а от както ZoneAlarm започнаха да провят и antivirus  ;) нещата станаха много зле... Може би защото те предпочитат да се ползва техния antivirus и не искат да тяхната програма да има съвместимост...
НоZone Alarm не е върха на сладоледа че да му обръщам толкова внимание тук... има къде къде по добри firewalls от него...
Нещо друго ми е интересно, понеже вие тук, както и автора slav.bg предполагам сте home потребители, интересно ми е защо толкова държите на едночасовите обновявания?! Това ми е интересно. Не казвам (е защитата не е важна, но все пак когато става въпрос за домашни компютри с игри и филми соито за един ден биха могли да се свалят...
ще ми е интересно да отговорите на този въпрос...

Кирилизирано
« Последна редакция: Август 24, 2007, 09:44:09 pm от XMAS »

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #9 -: Август 24, 2007, 02:55:42 pm »
Ами защото например доста хора на домашните си компютри, наред с филмите и музиката, вършим и работа, извън работно време и ако нещо се прецака,  ще е трудно да я възстановим. А и моята музика повечето е събирана с години и ако изчезне, ще ми е трудно да я възстановя напълно (говорим ако нещо се скапят и дисковете). Този отговор достатъчен ли е?