Автор Тема: Антивирус, Антиспай и Защитна стена?  (Прочетена 3663 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Erostic

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
Антивирус, Антиспай и Защитна стена?
« -: Август 12, 2007, 02:57:27 am »
Имам няколко въпроса и моля за малко обяснения.
1. Сложих си Avast Home нужно ли е да имам и програма против шпионски софтуер, например да продължа да си ползвам и Spaywere Terminator или вече не ми е нужен?
2. Терминатора, обаче има и реал-тайм защита тя ще пречи ли на Аваст?
3. Освен тези двете, ако са съвместими наложително ли е да ползвам и някаква огнена стена? Вградената в XP-то съм я изключил.
4. Каква настройка да сложа на стандартния, мрежовия, P2P и интернет щита, и на директните съобщения? Нормална или висока защита?

До сега не се впусках в защита на компютъра и си джитках без нищо, даже реал-тайм протекшъна на терминатора и стената на ХП-то ми бяха спрени, но сега след като се запознах с Parite-B и ми навлече проблеми искам повече да не ми влизат такива гадости.

От друга страна пък се притеснявам да не ми се забави чувствително компютъра и интернет връзката от прекалено много презастраховане.
Моля да ми препоръчате оптимална защита за Windows XP Media Center Edition, Athlon64x2 4200+, 1GB RAM.  Мога ли да си позволя защитна стена или ще ми тежи много и нужна ли е такава?

Извинете ме, че станаха много въпросите.
Много Благодаря!

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re: Антивирус, Антиспай и Защитна стена?
« Отговор #1 -: Август 13, 2007, 02:43:42 pm »
Здравей и добре дошъл  :)

Имам няколко въпроса и моля за малко обяснения.
1. Сложих си Avast Home нужно ли е да имам и програма против шпионски софтуер, например да продължа да си ползвам и Spaywere Terminator или вече не ми е нужен?
2. Терминатора, обаче има и реал-тайм защита тя ще пречи ли на Аваст?
Ами по принцип аз препоръчвам да се ползват и специализирани програми против шпионски софтуер (adware, spyware ...), но не е задължително резидентната защита на тези програми да е активна - примерно ползвай си avast! за резидентна защита, а Spaywere Terminator го пускай веднъж в седмицата, като предпазна мярка. Но като цяло резидентната защита на Spaywere Terminator не би трябвало да си пречи с тази на avast!

3. Освен тези двете, ако са съвместими наложително ли е да ползвам и някаква огнена стена? Вградената в XP-то съм я изключил.
Ами препоръчително е и използването на огнена стена - има доста голям избор от безплатни такива, които ще ти свършат чудесна работа - примерно COMODO PESONAL FIREWALL  ;)

4. Каква настройка да сложа на стандартния, мрежовия, P2P и интернет щита, и на директните съобщения? Нормална или висока защита?
Препоръчително е настройката на всички услуги да е на НОРМАЛНА. Само за информация при директни съобщения, Р2Р щита и мрежовия щит тези настройки не важат - в смисъл, че няма значение на каква настройка ще бъдат  ;)

От друга страна пък се притеснявам да не ми се забави чувствително компютъра и интернет връзката от прекалено много презастраховане.
Моля да ми препоръчате оптимална защита за Windows XP Media Center Edition, Athlon64x2 4200+, 1GB RAM.  Мога ли да си позволя защитна стена или ще ми тежи много и нужна ли е такава?
Ами не вярвам при тази компютърна система да се получава голямо забавяне (а и според мен няма дори да усещаш че имаш антивирусна  :) ) при използването на avast! в комбинация с огнена стена - все пак машинката ти е доста мощна  :)

Надявам се че съм бил полезен :D
« Последна редакция: Август 13, 2007, 02:55:25 pm от XMAS »
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Erostic

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #2 -: Август 13, 2007, 03:49:10 pm »
Много ти благодаря. Определено ми помогна, защото имах нужда от малко яснота по въпроса. Значи оставам с Avast Home 4.7, Spaywere Terminator с изключена Real-Time и ще си потърся някоя огнена стена.

Всъщност всичко тук ми беше от голяма полза, защото прочетох статията ти за avast! Home Edition - Windows версия и така реших да си сложа най-накрая антивирусна и хоп тя ми откри parite-B, а аз изобщо не допусках, че имам вируси, а си мислех, че някоя от програмите ми е увредила ОС-а, защото скина за Media Center Edition нещо се повреди и при стартиране рестартираше постоянно и ако тръгне пък трябваше да се log-off-на и да се логна отново. Сега се налага да съм със тема Луна  :( Така, че ще взема да си сложа Widows-a на чисто. Само се чудя дали да не е XP x64, но това е за друг раздел така, че не те ангажирам да ми отговаряш.

Още веднъж Благодаря! Дано да няма вируси вече.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Август 13, 2007, 07:30:35 pm »
Всъщност всичко тук ми беше от голяма полза, защото прочетох статията ти за avast! Home Edition - Windows версия и така реших да си сложа най-накрая антивирусна и хоп тя ми откри parite-B, а аз изобщо не допусках, че имам вируси, а си мислех, че някоя от програмите ми е увредила ОС-а, защото скина за Media Center Edition нещо се повреди и при стартиране рестартираше постоянно и ако тръгне пък трябваше да се log-off-на и да се логна отново. Сега се налага да съм със тема Луна  :( Така, че ще взема да си сложа Widows-a на чисто. Само се чудя дали да не е XP x64, но това е за друг раздел така, че не те ангажирам да ми отговаряш.
Наистина paritе е много гадна гадинка. Надявам се че си я почистил успешно ::)
Относно XP x64 според мен още не му е времето (това е мое лично мнение) - наскоро си взех лаптоп и доста се чудех дали да не му сложа въпросната система или да си карам на 32 бита и накрая останах на х32, защото просто все още не всички програми могат да работят безпроблемно на х64. Вярно е че имаш по-голяма производителност, но все пак как ще използваш тази производителност като нямаш под ръка нужните ти програми. Отново повтарям, че това е изцяло мое мнение  ::) ;)

Още веднъж Благодаря!
Няма защо  ;D
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
« Отговор #4 -: Август 24, 2007, 01:20:43 pm »
 :) нищо не пречи да пуснеш и резидентната защита на Spaywere Terminator ... Не забравяй и че avast (и резидентната му защита) пазят от вируси. Spaywere Terminator (и резидентната му защита) пазят от spy и adware... Така че ако държиш на по надежна защита срещу вредители може да си оставиш резидентната защита на Spaywere Terminator...
Иначе XMAS относно x64 битовете системи, какво значение има че на 1 на 100 програми няма да ти тръгнат. То ако става въпрос и с linuxa не ти вървят нещата които вървят под win ама се мъчиш и с него :)
Така че вяма такова нещо като не му е дошло времето. Аз вече повече от година x86 система ползвам само в краен случай, иначе за всичко (win, lix, bsd x64) има защо...
Най малкот защото си се ръснал с 50-60 лв. отгоре за този x64 битов процесор.... Слагай 32 битовата celeronka и давай газ ...  ;D

Кирилизирано
« Последна редакция: Август 24, 2007, 10:00:25 pm от XMAS »