Автор Тема: AVAST Free ми прекратява връзката с интернет  (Прочетена 2088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mantzo

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • avast! потребител
AVAST Free ми прекратява връзката с интернет
« -: Декември 04, 2013, 09:32:11 am »
Инсталирал съм Avast Free, при включване на компютъра имам нормален интернет. След няколкочасова работа установявам, че нямам достъп то интернет, въпреки че статуса на връзката показва, че компютърът ми е свързан с интернет. Връзката се подновява само с рестартиране на компютъра. След много усилия да отстраня проблема, консултация със  специалисти и т.н. най- накрая премахнах Avast и заредих друга антивирусна програма. Проблемът изчезна напълно. След около месец отново заредих Avast Free, отново същия проблем. Възможно ли е това да се дължи на някаква настройка на Avast, която не съм направил? Или на факта, че Windows XP не ми се ъпдейтва постоянно и версията ми е доста остаряла?

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
Re: AVAST Free ми прекратява връзката с интернет
« Отговор #1 -: Декември 06, 2013, 02:40:00 pm »
колко стара е тази версия? Ако е със СП3 няма проблеми. Принципно не трябва да го прави това, ако си инсталирал(а) Аваст както е по подразбиране. И какво означава няма интернет/ Питам малко глупаво, но нека уточним. Не се отварят някои конкретни сайтове или всичко не се отваря. Забавено зареждане или увисване на процеса?

Неактивен Mantzo

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • avast! потребител
« Отговор #2 -: Декември 08, 2013, 03:27:15 pm »
Връзката на LAN Status е активна, но нямам интернет на браузера, на Скайпа и т.н. Всичко не се отваря. Понеже съм с динамичен IP адрес имам усещането, че при смяна на адреса се губи връзката и трябва да рестартирам компютъра, за да може да я възобнови. Може да е от вирус някакъв, но Аvast не открива такъв в компютъра. Временно бях заредил Kaspersky, с него не правеше такъв проблем, но той беше Trial версия и го деинсталирах след изтичане на срока. Отделно от това е много тежка програма и ми натоварва компютъра допълнително. Иначе съм доволен от Avast, ако не беше този проблем.
А версията на Windows е XP SP2.

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
« Отговор #3 -: Декември 16, 2013, 06:49:43 pm »
Извинявам се, че късно отговарям, но защо си със СП2? Не знам да ли това е причината, но не виждам смисъл да не сложиш СП3.