Автор Тема: Автоматично обновяване на програмата - кога ще проработи?  (Прочетена 2083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
Кога най-накрая ще проработи тази функция, която вече от 3 или 4 версии на Аваст не работи! Днес сутринта за пореден път аз ръчно правя проверка за нова версия на програмата (не на дефинициите) и чак тогава се открива и инсталира, макар че опцията е за автоматично откриване и инсталиране. Ако не ме лъже паметта, този проблем се появи още от Аваст 5 и още не е оправен.

п.п. Не е ли време да се промени и заглавието на раздела в този форум, че нещо много закъснява във версиите.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Здравей,

Тази функция по-принцип си работи. Поне на тези компютри на които имам инсталирана програмата. Не знам дали това ти е известно, но когато нова версия е налична програмата не съобщава веднага за това (дори и опцията за автоматично обновяване да е активна), понякога може да се получи забавяне от 1 седмица или повече, когато ще получиш съобщение за нова версия (естествено когато направиш ръчна проверка, програмата ще открие новата версия, дори и да е излязла преди 1 час). Това е с цел намаляване натоварването на сървърите на компанията, понеже обновяването на програмата е доста по-натоварващо отколкото обновяването на вирусната база данни. Надявам се това да помогне.

ps ... името на раздала е променено, благодаря за напомнянето
« Последна редакция: Ноември 20, 2013, 01:44:00 pm от XMAS »
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Zheleev

• ...
  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • avast! потребител
Добър вечер, за да не отварям нова тема искам да кажа, че и при мене е така, последният ми ъпдейт е на 18-ти. Два дни програмата не помръдва. Дори, когато пробвай ръчно да е ъпдейтна. Много странна работа, за пръв път ми се случва.

За програмата си получавам нормално ъпдейтите, но на дефинцийте доста време изисква. Този проблем сега се появи.
« Последна редакция: Ноември 20, 2013, 07:20:26 pm от Zheleev »
:)))))))))))))))

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
... когато нова версия е налична програмата не съобщава веднага за това (дори и опцията за автоматично обновяване да е активна), понякога може да се получи забавяне от 1 седмица или повече, когато ще получиш съобщение за нова версия (естествено когато направиш ръчна проверка, програмата ще открие новата версия, дори и да е излязла преди 1 час).

Да, помогна ми да разбера защо не работи!

п.п. За да си в тон с Аваст и твоят отговор се забави толкова. :D