Автор Тема: Питане отново новата версия 2014 на аваст, домашна употреба  (Прочетена 2222 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zheleev

• ...
  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • avast! потребител
Здравейте, след инсталирането или по-точно ъпдайта до 2014г. тази версия, имам няколко въпроса :

На старата версия може да се вижда блокирането на вируса, тоест пиши, че имам 14 блокирани вируса, а не знам кой са ? Идеята е и въпроса е как мога да разбера, който са блокираните ?

Друго питане ми е има едно квадраче , на статистиките  дето пише : "проверки извършени" и имам две продълговати квадратчета и там ми пише на едното 11, а на долното 8, това какво ще каже ? Проверени файлове и колко проверски съм правил ли ?

И последният ми въпрос е какво е това поточни обновления ?

:)))))))))))))))

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Здравей,

Цитат
На старата версия може да се вижда блокирането на вируса, тоест пиши, че имам 14 блокирани вируса, а не знам кой са ? Идеята е и въпроса е как мога да разбера, който са блокираните ?
Хмм, честно казано и аз не можах да намеря това кои точно вируси са блокирани и кога. Може би можеш да прегледаш Клетката за вируси, ако блокираните вируси са били на компютъра, то те трябва да са преместени там. Относно блокираните заплахи от уеб, не мога да дам отговор. Ще се поразровя и ако намеря начин ще го споделя тук ;)

Цитат
Друго питане ми е има едно квадраче , на статистиките  дето пише : "проверки извършени" и имам две продълговати квадратчета и там ми пише на едното 11, а на долното 8, това какво ще каже ? Проверени файлове и колко проверски съм правил ли ?
Ако говориш за статистиката в категория "Състояние на компоненти" -> "Проверки са извършени" - първата цифра е колко проверки си направил за месеца, а втората е колко проверки средно правят потребителите на програмата като цяло.

Цитат
И последният ми въпрос е какво е това поточни обновления ?
Това са микро-обновявания на вирусната база данни в реално време. Тоест програмата има постоянна връзка със сървърите на аваст и при наличие на ново микро-обновяване то се праща към всички инсталации. Това е с цел веднага щоб бъде открита нова заплаха и има дефиниция за нея, тя да се праща към всички, вместо да се чака да се съберат повече, за да се пратят със стандартното обновяване на програмата. Надявам се стана ясно, ако не кажи ще се опитам да го обясня по-подробно. ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Modulus

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 38
  • avast! потребител
Въпрос:

В Аваст на Настройки-Антивирус съм дал Твърд режим - нормален. При което като стартирам нова програма, особено ако е портабъл, Аваст ме пита да добавя ли изключение за програмата или да я стопирам. Добавям изключение, при което изключението се вписва пак там на Изключения-Твърд режим. Но от известно време изключенията взеха да не се вписват. Сега те са невидими, няма ги никъде и ако поискам да изтрия някое, няма го. Преровил съм всички менюта. Бъг ли се получи с някой от ъпдейтите, какво ли...?