Автор Тема: Използване на Avast без нет  (Прочетена 2658 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
Използване на Avast без нет
« -: Юли 07, 2007, 10:48:13 am »
Не знам дали този въпрос вече го няма? Искам да сложа Avast на компютър без нет, за да проверява там разни дискове, дискети  и други сваляни от нета файлове. Въпросът ми е-може ли да го ъпдейтвам чрез сваляне на някакви файлове или трябва да го включвам в нета от време на време. И другия въпрос е , ако може да се ъпдейтва само чрез изтегляне на последните дефиниции - може ли да се изтегли само последния файл или трябва да се изтегли всичко преди това, т.е. ако го ъпдейтвам веднъж седмично в понеделник трябва ли да тегля всички файлове от понеделник до понеделник или може и само понеделнишкият файл да ми свърши работа?

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re: Използване на Avast без нет
« Отговор #1 -: Юли 07, 2007, 09:15:57 pm »
Здравей  :)

Не знам дали този въпрос вече го няма? Искам да сложа Avast на компютър без нет, за да проверява там разни дискове, дискети  и други сваляни от нета файлове. Въпросът ми е-може ли да го ъпдейтвам чрез сваляне на някакви файлове или трябва да го включвам в нета от време на време. И другия въпрос е , ако може да се ъпдейтва само чрез изтегляне на последните дефиниции - може ли да се изтегли само последния файл или трябва да се изтегли всичко преди това, т.е. ако го ъпдейтвам веднъж седмично в понеделник трябва ли да тегля всички файлове от понеделник до понеделник или може и само понеделнишкият файл да ми свърши работа?
Разбира се, че може да обновяваш програмата и без Интернет връзка на компютъра, където е инсталирана - за целта трябва да изтеглиш файла с дефинициите от http://avast.com/eng/update_avast_4_vps.html и след това да го стартираш на компютъра, където е инсталиран avats! (без Интернет), програмата автоматично ще обнови вирусната база данни  ;)
Инсталационния файл за дефинициите се обновявя всеки път, когато се обновява и самата база данни, така че не е необходимо да сваляш други файлове. Простото всеки понеделник ще теглиш файла и ще го инсталираш на компютъра без Интернет  ;)

Между другото същото важи и за обновяването на самата програма - когато има нова версия на програмата, за да обновиш и програмата на компютър без Интернет просто сваляш инсталатора на програмата от нета и го прехвърляш на другия компютър, стартираш инсталатора и той автоматично ще открие вече инсталираната стара версия на програмата и ще ти предложи да я обнови, като всички предишни настройки на програмата ще бъдат запазени (все едно си обновяваш програмата през нета)  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
« Отговор #2 -: Юли 08, 2007, 11:22:19 am »
Мерси, Тео! Знаех си аз, че Avast е най-добрата антивирусната  ;D. Мерси за бързия отговор! ;)

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Юли 08, 2007, 05:44:41 pm »
Мерси, Тео! Знаех си аз, че Avast е най-добрата антивирусната  ;D. Мерси за бързия отговор! ;)
Няма защо  ;D
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...