Автор Тема: Реклама за покупка на Аваст!  (Прочетена 12878 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
Re:Реклама за покупка на Аваст!
« Отговор #15 -: Март 02, 2011, 11:16:00 pm »
И май, май... никой не се сети да каже, че антивирусната не е като всяка друга програма - трябва да е актуална версия, за да се справя с актуалните заплахи.

Примерче: да ти харесва повече индианско копие, пък гадовете нека си те стрелят с пищови и автомати. Аз също имам стари версии на програми, но когато се касае за защита - никакви компромиси, относно новите версии на доказани продукти. Елементарна логика. Лъковете и стрелите не са достатъчни, когато се касае за програма със защитна цел.

За да те пази една антивирусна или антиспай, антималуер и т.н програма не е задължително самата версия да е най-актуалната (хубаво е , но незадължително), а да е все още поддържана. Трябва да получава най-новите дефиниции и ще върши работа. Преминаването на 6 е наложително , защото 4,8 ще ? дръпнат щепсела и тогава потребителите и остават без защита. Голяма част от потребителите обаче грам представа си нямат какво е версия 6, какво е 4, какво изобщо е да си поддържаш антивирусната програма актуална (ей затова са нужни тия известия като това от първия пост). Да не говорим, че на някои операционните им системи са така занемарени , че е чудно как въобще стартират програми и върви интернет.
Иначе аз също съм фен на най-новите версии и си ги ползвам. И браузерите, месинджърите, въобще целия софт на компютъра които използвам гледам да е обновен.
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен azazaz

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
  • avast! потлебител
« Отговор #16 -: Май 06, 2011, 05:16:42 pm »
Последно има ли решение на този проблем, защо и мен много ме дразни постоянното изкачане на тази реклама.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #17 -: Май 06, 2011, 08:10:42 pm »
Последно има ли решение на този проблем, защо и мен много ме дразни постоянното изкачане на тази реклама.
Тази тема е вече доста стара, така че за коя реклама става въпрпос ? (може би снимка ? )
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен azazaz

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #18 -: Май 07, 2011, 12:13:11 am »
Тази снимка от първия пост в тази тема, има ли някакъв начин да се изключи или и аз не знам. Вече горе долу свикнах да я махам постоянно, но бих бил по-доволен ако има някаква настрйка, за да не се показва повече. Благодаря предварително за обърнатото внимание.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • Публикации: 131
  • avast! hunter
« Отговор #19 -: Май 07, 2011, 07:22:45 am »
Тази снимка от първия пост в тази тема, има ли някакъв начин да се изключи или и аз не знам. Вече горе долу свикнах да я махам постоянно, но бих бил по-доволен ако има някаква настрйка, за да не се показва повече. Благодаря предварително за обърнатото внимание.

Здравей,
   xmas ще ти отговори точно на въпроса, предполагам използваш avast! 4.

Don't Worry, Be Free.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #20 -: Май 07, 2011, 07:53:25 pm »
Ами за съжаление няма начин за премахване на рекламата, поради простата причина, че ползваш МНОГО СТАРА версия на програмата и единствения начин е да обновиш програмата до последната стабилна версия. Също така скоро предстои спиране на обновяването на 4.8, така че след това искаш, не искаш ще се наложи обновяване. А и не виждам причина да не го направиш още сега - новата версия е много по-надеждна и сигурна от старата 4.8, а и нивото на откриваемост на 6-цата е много по-добро в сравнение с 4.8 ;)

Неактивен azazaz

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #21 -: Май 07, 2011, 11:48:43 pm »
Жалко, докато функционира Avast 4.8 аз ще бъда с нея.

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
« Отговор #22 -: Май 09, 2011, 11:52:35 pm »
Тя няма да спре да "функционира" като програма, но няма да бъде поддържана => няма да получаваш обновявания и в крайна сметка си я имаш де има една дума "за украса". IT светът се променя, интернет сигурността като част от него също.  Да ползваш стара версия на антивирусна е все едно да си купиш вчерашния или онзиденшния вестник вместо днешния :) 4,8 е от 2009-та година, откогато се промениха твърде много неща. За всички останали програми може да се наоправи компромис относно версиите, но не и за защитата. Надявам се някой ден да не го разбереш по неприятния начин. :)
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
« Отговор #23 -: Май 10, 2011, 04:04:08 pm »
Много точно казано.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • Публикации: 131
  • avast! hunter
« Отговор #24 -: Май 11, 2011, 07:01:12 pm »

Всъщност все още не е спряна http://www.avast.com/en-eu/download-update

Добре е при първа възможност да я замените с avast! Free Antivirus 6.0.1125
 Когато инсталирате нещо гледайте за отметки на други програми(добавки) - препоръчително е да ги махате.
 Можете да я комбинирате с Malwarebytes' Anti-Malware, като я ползвате за контролни сканирания (дялове/папки/файлове) по желание.
 Ако сте с XP желателно е да използвате друга доказана стена (firewall) - не вградената.
 Без аварийно сърфиране. ;)

Don't Worry, Be Free.

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
« Отговор #25 -: Май 19, 2011, 09:11:57 am »
Тя няма да спре да "функционира" като програма, но няма да бъде поддържана => няма да получаваш обновявания и в крайна сметка си я имаш де има една дума "за украса".

Защо така мислиш? За момента не се планира да се променя структурата на VPS. Ъпдейтите за в.6 са актуални и за в.4
Между другото в офиса все още ползваме вчерашния вестник в. 4.8 и представи си даже го продаваме  ;D

Неактивен yul67

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
« Отговор #26 -: Май 20, 2011, 08:28:23 am »
Интересно, кой ли ще чете вчерашни, че дори и от преди един месец вестници и на всичкото отгоре и да плаща !?!

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #27 -: Юни 10, 2011, 11:16:02 pm »
Защо така мислиш? За момента не се планира да се променя структурата на VPS. Ъпдейтите за в.6 са актуални и за в.4
Всъщност не е точно така ...  ::)
Структурата на VPS файла за версия 4,8 и версия 6,0 (5,0-5,1) е доста различна, тоест за двете версии се генерират две отделни базе данни с вирусни дефиниции и има някои работи които отсъстват при VPS файла за 4,8, поради простата причина, че архитектурата е много остаряла в сравнение с тази за 6,0. Пример са [Susp] и [Heur] дефинициите, които отсъстват при 4,8 VPS файла. Тоест с две думи има много работи (и ще стават все повече и повече), които 6,0 засича, които 4,8 няма дори да отрази като заплахи.
Също така генерирането на две отделни бази данни отнема и много време и съответно ресурси, затова ако се спре поддръжката на 4,8 и се концентрират върху 6,0 резултатите ще са много по-добри, според мен ;)