Автор Тема: Реклама за покупка на Аваст!  (Прочетена 12880 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rewisto

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
  • avast! потлебител
Реклама за покупка на Аваст!
« -: Октомври 18, 2010, 01:24:16 pm »
От два дни ми се появява реклама за покупка на Аваст! Прочетох темата с информация за прекратяване на тази поява, но тя се отнася за Windows 7, а моята ОС е Windows XP и дадените инструкции не могат да се приложат, тъй като не могат да се отворят съответните опции за да се направи настройката за премахване на досадната реклама.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re:Реклама за покупка на Аваст!
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2010, 02:55:45 pm »
Здравей,

До колкото виждам от съобщението ти ползваш версия 4.8 и това съобщение ти предлага да обновиш безплатно до версия 5 free или са си закупиш патения вариант - тоест не те задължава непременно да закупиш продукта. А и в момента върви кампания за информиране и за приканване на потребителите ползващи старата версия 4.8 да обновя до 5-цата тъй като скоро ще бъде спряна поддръжката за тази версия и няма да получавате вече обновяване на вирусната база данни (не мога да дам точни срокове, но знам че ще е скоро) :)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен rewisto

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2010, 10:45:48 am »
Ясно ми е това, което ми предлага рекламата, но ми е неприятно непрекъснато да се появява на десктопа и да се налага да я премахвам, просто досадно е. За това ми беше въпроса - как да направя така че да не се появява или ще трябва да я търпя с години. Освен това версията, която ползвам е Avast Pro и е с платен лиценз.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • Публикации: 131
  • avast! hunter
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2010, 11:25:08 am »
Ясно ми е това, което ми предлага рекламата, но ми е неприятно непрекъснато да се появява на десктопа и да се налага да я премахвам, просто досадно е. За това ми беше въпроса - как да направя така че да не се появява или ще трябва да я търпя с години. Освен това версията, която ползвам е Avast Pro и е с платен лиценз.

XMAS добре ти написа, че скоро могат да спрат поддръжката за 4 версия !
  Така и не спомена ти с коя версия си?
  Ако имаш лиценз и то купен не виждам проблем. Имат телефони звъниш им да погледнат през TeamViewer при нужда.

Don't Worry, Be Free.

Неактивен rewisto

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2010, 03:46:20 pm »
Лицензът и поддръжката на Avast Pro 4,8 ми е до 14 юни 2013 година, след което е отбелязано че автоматично ще бъде ъпдейтвана до 01 февруари 2017 година. Предпочитам да не обръщам повече внимание на досадната реклама, отколкото да се обаждам на разпространителите на антивирусната програма. Явно тя се изпраща служебно и подканващо до всички потребители, които ползват Free и нелицензиран софтуер.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • avast! hunter
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2010, 03:55:46 pm »
Лицензът и поддръжката на Avast Pro 4,8 ми е до 14 юни 2013 година, след което е отбелязано че автоматично ще бъде ъпдейтвана до 01 февруари 2017 година. Предпочитам да не обръщам повече внимание на досадната реклама, отколкото да се обаждам на разпространителите на антивирусната програма. Явно тя се изпраща служебно и подканващо до всички потребители, които ползват Free и нелицензиран софтуер.

В момента точно това ти обясняват, че в скоро време ще спре поддръжката за 4-та версия !
  Няма да има обновявания за нея. В кой свят живеете незнам. Последната версия в момента е 5.0.677
  Слагай Free версията 5.0.677 и си свиркай. ;)
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 03:58:13 pm от Sergio »

Don't Worry, Be Free.

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2010, 10:31:24 am »
Ние също сме с 4.8.
Всичко е въпрос на личен избор... След като си свикнал с една програма, интерфейса ти е познат, върши работата си прекрасно, защо трябва да я сменяш само защото е излязла нова варсия...
А има и още нещо. Все още само аваст 4.8 е menaged.... Това значи, че само тя може да управлява централизирано от ADNM...

Неактивен rewisto

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2010, 12:07:23 pm »
Напълно съм съгласна с твърдението на SlowNDark. Не зная Sergio в кой век живее, но по неговата логика щом излезе някоя нова версия на антивирусна програма веднага трябва да пренебрегнем старата си версия и да започнем да ползваме новата. Ако беше така хората нямаше да ползват една определена версия, която им върши чудесна работа, а създаването на нови версии е нормално и то се прави с цел усъвършенстване на програмата и привличане на печалби от това. Но доколко една нова версия е по-успешна не е гаранция /потребители, които са ползвали вече новата версия имат мнение по въпроса и са се върнали на старата/. :D
« Последна редакция: Октомври 20, 2010, 01:22:22 pm от rewisto »

Неактивен sergo_k

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 92
    • Вашата софтуерна визия
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2010, 03:30:01 pm »
Напълно съм съгласна с твърдението на SlowNDark. Не зная Sergio в кой век живее, но по неговата логика щом излезе някоя нова версия на антивирусна програма веднага трябва да пренебрегнем старата си версия и да започнем да ползваме новата. Ако беше така хората нямаше да ползват една определена версия, която им върши чудесна работа, а създаването на нови версии е нормално и то се прави с цел усъвършенстване на програмата и привличане на печалби от това. Но доколко една нова версия е по-успешна не е гаранция /потребители, които са ползвали вече новата версия имат мнение по въпроса и са се върнали на старата/. :D

Много ми е интересно какви са тия потребители, дето са пробвали новата версия на Аваст и са се върнали към по старата ?!?

Новата версия е с по-красив и подреден интерфейс - което от своя страна го прави по- удобен за работа.
Оптимизирано е ядрото на програмата и ресурсите, които заема са осезаемо по-малко.
Има още куп подобрения, които могат да се прочетат на сайта на програмата.

По тази логика още трябваше да си караме на Win98 или в най добрия случай Win2000 ;)

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • avast! hunter
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2010, 03:42:36 pm »
По тази логика още трябваше да си караме на Win98 или в най добрия случай Win2000 ;)

Точно казано.
 Когато излезе final версията 5 на Аваст, реших да я пробвам и в последствие избрах тя да ми е real time protection.
 Преди това съм ползвал Kaspersky Workstation и най-много на Касперски антивирусите.

Don't Worry, Be Free.

Неактивен highpressure

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 35
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2010, 10:10:11 am »
Ами , по тая логика аз все още съм с WinXP. След като сложих Win7, търпях му глупостите два дена и накрая си сложих обратно XP-то и всичко се оправи. Така че логиката понякога е вярна.
А пък колко пъти се е случвало най-нов драйвер да е по-кофти от предишния... то е направо като закон вече.Общо взето подкрепям създаване на по-нови версии, но и разбирам нежеланието на хората да ги слагат.
И за да не отприщя безмислени спорове излизащи извън темата, ще кажа че компютърът ми не е слаб, аз не съм некадърник и нямам интернет само заради фейсбук.
Само съжалявам че тогава не си записах всички проблеми които възникнаха с тая седмица. На първо място не се играеха някои игри. Останалото съм го забравил .

Неактивен plamen74.72

• Satellite Fan
  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 41
  • Dreambox DM500S/HD
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2010, 12:59:27 pm »
Не, че нещо ама тия проблеми с Windows 7 ги има, и ще ги има само и единствено с версиите свалени от торент тракерите - които са си абсолютни самоделки!
И не се знае какво е добавяно или орязано от тях!
Що не пробваш с един чист Windows 7 оригинално купен в кутия и тогава да видим дали ще имаш тия проблеми?!
Лично аз нямам никакви проблеми с Windows 7  ;)

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • avast! hunter
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2010, 05:02:06 pm »
Не, че нещо ама тия проблеми с Windows 7 ги има, и ще ги има само и единствено с версиите свалени от торент тракерите - които са си абсолютни самоделки!
Що не пробваш с един чист Windows 7 оригинално купен в кутия и тогава да видим дали ще имаш тия проблеми?!

Пак се отклонявате от темата.
  И аз нямам проблеми с Win 7 така, че проблема е в неговия телевизор.

Don't Worry, Be Free.

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
« Отговор #13 -: Декември 07, 2010, 02:28:29 pm »
Съжалявам за офтопика, но това което говориш е смешно. Не е нужно да теглиш от тракер 7ца, а евентуално лекарство ако не си си я купил от магазина. Съвсем спокойно може да се изтегли MSDN или OEM версия , която съдържа същото, което съдържа и купения от магазина носител. Без "хартишката и лицензния номер" естествено. Не пълнете главите на хората с подобни глупости. И не е вярно също така, че щом е модната, не струва. От ХР карам на модифицирани и стига да знаеш какво ще ти върши работа няма проблем.  "Орязани" версии работят на лаптопите у дома. Никога не съм имал проблеми, защото знам какво е "орязано" и знам, че няма да трябва на домашен потребител като мен. Да не говорим колко сервиза съм спрял, такива които според Майкрософт трябва да работят.

До автора на темата.
Наистина трябва да преминеш на новата версия. Оня ден съм я слагал на едно XP, защото бяха недоволни от AntiVir и наистина е почти неосезаема и не гърчи процесора и не бави интернета като едни "лидери", които няма да споменавам. Новата версия щади ресурсите много повече от 4,8.
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен sove

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 41
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2011, 12:47:19 am »
И май, май... никой не се сети да каже, че антивирусната не е като всяка друга програма - трябва да е актуална версия, за да се справя с актуалните заплахи.

Примерче: да ти харесва повече индианско копие, пък гадовете нека си те стрелят с пищови и автомати. Аз също имам стари версии на програми, но когато се касае за защита - никакви компромиси, относно новите версии на доказани продукти. Елементарна логика. Лъковете и стрелите не са достатъчни, когато се касае за програма със защитна цел.