Автор Тема: Предстартова проверка  (Прочетена 3643 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalan

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 35
Предстартова проверка
« -: Юли 10, 2010, 05:12:19 pm »
Моля ви кажете ми откъде да пусна Предстартова проверка.Забравила съм.С версия 5,0,594
Не ми е стария интерфейс, а съм с новия оранжевия.

Неактивен aloha

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re:Предстартова проверка
« Отговор #1 -: Юли 10, 2010, 07:44:27 pm »
Отиваш на Провери компютъра под него се показват три менюта избираш второто проверка при стартиране. :)

Неактивен kalan

• Начинаещ
  • **
« Отговор #2 -: Юли 11, 2010, 12:57:25 pm »
Благодаря.Видях го преди малко.То ще ти искара очите ама не го виждах.
Имам още един въпрос.Понякога при аваста съм забелязала че пуска вируси, а пък после си ги открива.Защо така се получава.След като при сканиране го открива защо въобще го допуска да влезе и да прецака всичко?Нещо в настройките ли да пипна?

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
« Отговор #3 -: Юли 11, 2010, 01:33:16 pm »
 ;D

Защото резиднтния скенер е превантивна мярка, но без човешка намеса и поддръжка няма как да стане. Има много начини в компютъра да влезе вирус - от месинджъри, през ахриви, през "сигурни източници", нови вируси(които не са дефинирани)... като някои от опциите за сканиране(месинджъри, торенти...) могат и да се изключват от аваст(за по малко натоварване на компютъра)
Варианта е да с включиш web shield на high като това ще ти натовари допълнително компютъра, и няма да ти реши проблема на 100%...

Няма вариант в които да се сложи една антивирусна на компютъра и тя да ти гарантира 100% сигурност и компютъра ти да работи 5 години без проблеми.
Има варианти в които процесите на сканиране да се автоматизират и реално краиния потребител да не прави нищо, но даже тогава, е необходимо да се преглеждат резуалтатите от сканирането, поне веднъж месечно, за да се "инспектира" работата на антивирусната програма..

Неактивен kalan

• Начинаещ
  • **
« Отговор #4 -: Юли 11, 2010, 09:40:45 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор.То е ясно че няма съвършена антивирусна.Дано някой ден да има.Или може би да спрат да правят вируси ще е най добре.Затвор за тези дето ги правят.

Неактивен kalan

• Начинаещ
  • **
« Отговор #5 -: Юли 12, 2010, 08:50:13 pm »
Ако сложа web shield на high има ли вероятност да ми блокира  примерно някой сайтове?И къде точно се намира този web shield
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 08:52:39 pm от kalan »

Неактивен sove

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 41
« Отговор #6 -: Юли 12, 2010, 10:48:48 pm »
Ако сложа web shield на high има ли вероятност да ми блокира  примерно някой сайтове?И къде точно се намира този web shield
Защо не си направиш Avast! на български - едно от достойнствата на програмата е, че е преведена?
Иначе Web Shield = Мрежов щит (ако говориш за FREE верисията) няма допълнителни настройки - или е включен, или е изключен.

P.S: За избора на Език: Setings => Languages => Install additional languages => избираш български език.

Неактивен kalan

• Начинаещ
  • **
« Отговор #7 -: Юли 13, 2010, 09:04:12 am »
Мерси