Автор Тема: Аваст 5 и ауторун файл?  (Прочетена 8163 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен plamen74.72

• Satellite Fan
  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 41
  • Dreambox DM500S/HD
Re:Аваст 5 и ауторун файл?
« Отговор #15 -: Юли 02, 2010, 11:30:47 pm »
Колеги борих се с един компютър с autorun.inf и аваст мисля че се справи. Обаче имам следния проблем като искам да отворя примерно "C" или "D" дял и ми дава ERROR - Cannot find "Driver CD" please retry !
Интересува ме как да да го направя дяловете да се отварят нормално ?

Ха добро утро!!! Точно това причинява въпросния файл или иска избор с какво да се отворят дяловете! Този случай доказва ,че аваст не се справя с проблема за разлика от другите антивирусни които се справиха!!!

jovanoty

• Гост
« Отговор #16 -: Юли 03, 2010, 01:52:10 am »
Колега Аваст се оправи с въпросния вирус, и след много ровичкане оправих си да ми се отварят нормално дяловете като дадох restore setings ако не се лъжа май беше при опциите за папките ! (My Computer-Tools-Options-folder options-View и там дадох - Restore Defaults ).

Неактивен plamen74.72

• Satellite Fan
  • Начинаещ
  • **
  • Dreambox DM500S/HD
« Отговор #17 -: Юли 03, 2010, 02:24:39 pm »
Нали и аз това написах: Аваст се справя с вирусите, но не и с повредения autorun.inf файл!
Там е проблема ,че на въпросния лаптоп и това не можеше да се направи?! Даже както вече споменах и скритите файлове да зададеш да се показват автоматично си се връща опцията да са си скрити?!
И как според теб Аваст се е справил като не е (за разлика от Nod32 например?!)?!
Вече го бях написал ,но ще го припомня: Аваст се справи с 148бр. вируси, но този проблем не можа да се оправи?!
Ако си прочел и флашката ми се беше заразила от този аutrun.inf файл  и Аваст не реагираше дори и на друг компютър с  Аваст, но в момента в който е ръгнах в моя настолен компютър който е с Nod32 4.2.40.33 и въпросния аutorun.inf файл моментално беше изтрит?!
Това как ще го обясните като други антивирусни се справят ,а Аваст не иска да се справя поради липса на дефиниция за такъв проблем?!
Казахте да пиша на производителите ,но съм скаран с Английския и не знам как да го напиша, иначе с удоволствие бих им писал!
« Последна редакция: Юли 03, 2010, 02:36:13 pm от plamen74.72 »

jovanoty

• Гост
« Отговор #18 -: Юли 03, 2010, 05:12:23 pm »
Мисълта ми беше че въпросния вирус сякаш се самогенерираше и за това като пуснах да сканира цялата машина ги изтрих като не можеше веднага и искаше рестарт. Имал съм моменти когато Аваст засича Autorun вируси но може би си прав че зависи и от дефиницийте.... !

jovanoty

• Гост
« Отговор #19 -: Юли 10, 2010, 12:44:52 am »
Колеги помагайте след почистване от Autorun.inf вирус дяловете на харда от ново се отварят с десен бутон и open а не с клик. Какво да направя за да го оправя проблема.

Edit:  Колеги намерих решението на моя проблем, отваряме CMD  и пишем в него   regsvr32 /i shell32.dll        и натискаме ENTER и готово, всичко работи нормално а ето и  линк към описанието:   http://blogs.chron.com/helpline/archives/2005/10/double-click_op.html
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 01:49:15 am от jovanoty »

Неактивен plamen74.72

• Satellite Fan
  • Начинаещ
  • **
  • Dreambox DM500S/HD
« Отговор #20 -: Август 13, 2010, 05:47:59 pm »
Най-накрая успях да запиша името на въпросния червей причинямащ проблема с Autorun.inf файла, но за жалост Аваст си остава безучастен при заразен такъв  Autorun.inf файл???
Почистването му пак стана на компютъра ми с Nod32 - ето и снимката от карантината:

Моля някой който разбира Английски да съобщи на съпорта за този проблем, като им предостави и снимката за да добавят дефиниции за откриване и отстраняване на проблема!
Благодаря!

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Публикации: 118
  • Авастианец
« Отговор #21 -: Август 16, 2010, 08:51:56 am »
Ами защо не изпратите тоя файл на аваст да си го анализират и да си сложат дефиницията.  :) Гледам, че са поизостанали с дефинициите за AntiAV. Не знам дали има дефиниции за Conficker и Kudo, и за Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a .  ::)
Знам който може го може, но с тебе повече можем ;) !!! :)

Неактивен plamen74.72

• Satellite Fan
  • Начинаещ
  • **
  • Dreambox DM500S/HD
« Отговор #22 -: Август 16, 2010, 10:50:23 pm »
Е как да го пратя като е заловен с друга програма?!
Нали за това исках някой който знае Английски да им пише за проблема и да им покаже снимката!
Може да има и още доста неща които да пропуска но как да им се праща инфо като се залавят със съвсем други програми за сканиране като MBAM и SAS например?!

Неактивен Maniac

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 68
  • Malware Removal
    • Блогът на Maniac
« Отговор #23 -: Август 16, 2010, 11:06:34 pm »
Тук има хора, които работят за българското представителство чрез тях ще комуникирате и ще представиш каквото ти изискват. Това е!

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #24 -: Август 19, 2010, 10:49:24 pm »
Здравей,

Без съответния файл нищо не може да се направи - вирусната лаборатория не може да добави дефиниция само като погледне една снимка - трябва семпъл от заразения файл, да се разчете кода  да се види къде точно е проблема. Така, че ако можеш да ми пратиш файла на мен (можеш да намериш мейла ми в профила), като при пращнето сложи файла в архив защитен с парола (промерно virus) и аз ще се заема с по-нататачното изпращане ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Maniac

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 68
  • Malware Removal
    • Блогът на Maniac
« Отговор #25 -: Август 20, 2010, 05:33:52 pm »
Не четете! Той пита как да го вземе, там онези изтрещелите трябва да му обяснят какво да направи, за да го вземе и да им го изпрати.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #26 -: Август 25, 2010, 10:03:06 pm »
Ами аз разбрах, че е заловил вируса с NOD32, и имах в предвид просто да извади въпросния файл от клетката, да го архивира и да ми го изпрати   :-\
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...