Автор Тема: KAIOWAS е с погрешно разпознат вирус - ПОМОЩ моля!  (Прочетена 7503 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ilovedessy

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • avast! потлебител
Аз съм автор на програмата KAIOWAS за управление на и-нет зали. Аваст разпознава всяка нова версия на програмата ми като вирус (Win32:Malware-gen) само 2-3 дни след като я пусна!
ВИРУС със сигурност НЯМА!!!
Опитите да изпратия програмата като погрешно разпозната през аваст са НЕуспешни..... а и НЕ става всяка нова версия да се изпра6та така... моля ПОМОЩ!!!!

програмата:
http://www.kaiowas.biz/KAIOWAS351b4.exe

URL: www.kaiowas.biz

С уважение,
Николай Атанасов
« Последна редакция: Април 13, 2010, 01:36:25 pm от ilovedessy »

Неактивен Maniac

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 68
  • Malware Removal
    • Блогът на Maniac
Re:KAIOWAS е с погрешно разпознат вирус - ПОМОЩ моля!
« Отговор #1 -: Април 14, 2010, 11:08:21 am »
Здравейте г-н Атанасов!

След проверка се оказва, че Avast не е единствената, която засича този файл:
http://www.virustotal.com/analisis/bc61eb95506d55d1d72d12c90721d7b19686d6a1f70bd685198169e08ca81e22-1271231207

Може и наистина да не съдържа зловреден код, а може и да съдържа, аз не мога да кажа, пък и винаги е най-добре да се изпрати до лабораторията за проверка.

Нарочно не изпратих самия аз файла, защото Вие сте автора, а това доста би улеснило експертите в вирусната лаборатория. Ето какво да направите:

1. Архивирайте KAIOWAS351b4.exe и поставете следната парола на архива: virus
2. Подробно опишете проблема, като наблегнете на това, че Вие сте автор на програмата и добавете линка, който Ви дадох към Virustotal.
3. Изпратете всичко това до:
virus@avast.com

Специално за Avast: линк към тази тема, а по принцип в заглавието на и-мейла трябва да е: False positive или Probably false positive

Същото е добре да направите и за останалите антивирусни програми. Изпратете същата информация до:
virus@authentium.com
http://www.clamav.net/lang/en/sendvirus/
viruslab@complex.is
virus@pandasoftware.com

Не мога да Ви дам информация само за G-Data, но довечера, като се върна от ада ще потърся.

Успех!

Неактивен ilovedessy

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • avast! потлебител
« Отговор #2 -: Април 14, 2010, 11:32:55 am »
Tova e MNOGO polezna informacia! 6te pi6a... ima6 li informacia kyde da se izpra6ta i za drugite osnovni AV kato AVG, Kaspersky, NOD32  (za mcafee znam) ile ne osnovni... 4e postoianno niakoia av mi dava problem... aman ot tesi anti-virusni.... tolkova godini ne sym imal problem... a sega napravo mi izpu6i glavata...

MNOGO BLAGODARIA,
Nikolay Atanassov

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Април 14, 2010, 04:05:13 pm »
Файлът е пратен за проверка на Alwil Software, а за дргите програми, както каза Maniac трябва и на тях да ги пратите (нямам точна информация за адресите за пращане към други антивирусни). Сега ще очакваме реакция от тях.

@ilovedessy - моля пишете на кирилица ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Maniac

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 68
  • Malware Removal
    • Блогът на Maniac
« Отговор #4 -: Април 14, 2010, 07:04:12 pm »
Старая се да събера всичко необходимо тук:
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=109762&st=0

При проблем търсиш решение, няма лесно.

Неактивен Emo_Hienata

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • потлебител
« Отговор #5 -: Април 15, 2010, 04:59:17 am »
Аз имам същия проблем. Работя в интернет клуб в Сф. Искам да ползвам Avast, но новата версия на Kaiowas ми я разпознава, като ворус?!? Какво да правя. Да си седим със старите неща ли? Мислех да пиша на Николай, но реших първо да се поразровя малко в интернет. Очаквам отговор със скорошно решаване на проблема.

Поздрави
Емил Рашков (club E-Net)

Неактивен Emo_Hienata

• Новак
  • *
  • потлебител
« Отговор #6 -: Април 15, 2010, 05:11:23 am »
Сега съм без kaiowas, защото не мога да го стартирам. А защо не мога да го стартирам, защото "антивирусната" лъже!!! Дори не иска да го извади от клетката. Демек ми спира работата. Какво да правя???

...освен да сменя антивирусната  ???

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #7 -: Април 15, 2010, 02:19:45 pm »
С VPS обновяване 100415-0 проблема е оправен и файла вече не се засича като вирус. Ако имате още проблеми пишете ;)

Неактивен Emo_Hienata

• Новак
  • *
  • потлебител
Re: KAIOWAS е с погрешно разпознат вирус - ПОМОЩ моля!
« Отговор #8 -: Март 23, 2013, 01:14:36 pm »
Здравейте отново!
Имаме същият проблем на компютър с инсталирана последната версия на Аваст. При отварянето на Kaiowas server, Аваст го засича като вирус и в случая не може да се стартира сървъра. А това все пак е главната машина за залата.

Очаквам скорошен отговор.
Поздрави!

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
Re: KAIOWAS е с погрешно разпознат вирус - ПОМОЩ моля!
« Отговор #9 -: Март 26, 2013, 11:32:12 am »
Здравей,

Докато проблема се реши препоръчвам да добавиш файла в Глобарните изключения на програмата (Settings -> Global Exclusions) - така нито един от компонентите на програмата няма да проверява файла. След това можеш ли да ми пратиш съответният файл (мейла ми е в профила), за да мога да го препратя до съответните хора, или можеш сам да го направиш, като след като файла бъде засечен кликнеш на линка "Report False Positive" в предупредителния прозорец.