Автор Тема: Проблем с опцията "изключения"  (Прочетена 7436 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Публикации: 118
  • Авастианец
Re:Проблем с опцията "изключения"
« Отговор #15 -: Март 01, 2010, 12:10:52 am »
намерих от вирустотал какво е показало при проверката  --> http://www.virustotal.com/ru/analisis/da68b7386a4ebdcabde31e440df537e01e7615fb69c442c02117dec44d855380-1253299249
 И на картинка изглежда долу горе така
Знам който може го може, но с тебе повече можем ;) !!! :)

Неактивен sergo_k

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 92
    • Вашата софтуерна визия
« Отговор #16 -: Март 01, 2010, 08:44:31 am »
И въпреки, че проблема е решен, може ли да ми пратуш въпросния файл - ако все още се засича, проблема трябва да се оправи ;)

Аз довечера ще ти пратя въпросният файл :)

Неактивен sove

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 41
« Отговор #17 -: Март 01, 2010, 08:47:52 pm »
При мене преди малко писна на една портативна програмка за конвертиране на мерни единици (Converber). Програмата съм я дръпнал от portabele.bg (това не е реклама, а факт). Седи ми на компа от време "оно" и никога avast! не ми я е засичал преди... Днеска отварям папката и бииип! Веднага изтреля екзето в карантината. Възстанових го от там и го добавих в изключенията (от Настройки => Изключения)... Да, обаче НЕ. Avast се заинати и почна да товари на 100% процесора със замръзвания, като при отваряне на папката с Converber, пак го пращаше в карантината. Трябваше да рестартирам. Спрях защитата и пратих файла на virustotal:
http://www.virustotal.com/analisis/eaf546fb22c53387e1d0b43e03345827e2d44d7cff251738c99af7889ff92b24-1267465324
Както се вижда, много нещо писна. После от сайта на Converber изтеглих официална портативна верси и този път avast замълча, а на virustotal имаше само един пискун (за повреден архив) Разликата е в това, че хората от portable.bg са си играли да правят програмата портативна с TninApp от нейния инсталационен вариант, като след това са сложили и банерче на сайта, за да се знае кой е правил портативката. Това изглежда се счита от антивирусните за зловредно и почват писъци... Пратих файла като фалщива тревога....

Опа... сега ми засече и Heroes от същия сайт като гадина... а изключенията изобщо не ми бачкат... Ако може някоя свежа идея или XMAS да им пише някой ред, че половината програми дето ползвам са все портативни...

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Авастианец
« Отговор #18 -: Март 01, 2010, 09:07:10 pm »
Интересно ми е защо още проверяват със старата версия на аваст, а не с аваст! 5 във вирустотал?
Ами то не може човек да бъде сигурен дали няма някое вирусче някъде скрито, нека специалистите да видят кодовете и да си кажат - вирус ли е или фалшива тревога. Ние само може да се чудим  ;) Око да види ръка да пипне  :)

Неактивен sergo_k

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 92
    • Вашата софтуерна визия
« Отговор #19 -: Март 02, 2010, 04:58:29 pm »
Ето го файла на програмата КИИП:
http://dox.bg/files/dw?a=830ace9931

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Авастианец
« Отговор #20 -: Март 02, 2010, 05:27:02 pm »
Проверих зипнатия файл с вирустотал пак с руския вариант (има и аваст 5, като допълнителна антивирусна)   --> http://www.virustotal.com/ru/analisis/6082a24f1207b567be4d77e086a8b87ce68288f10eb420be28b852f22862d558-1267542485
Обаче защо след като аваст блокира връзката и изписа да не се предприемат действия, след това файла си беше свален на компютъра  ???  Сигурно тази екстра е за платения вариант, не знам  ::)
или като картинка изглежда по следния начин резултата  :P:
« Последна редакция: Март 02, 2010, 05:34:20 pm от direktx »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #21 -: Март 04, 2010, 06:12:47 pm »
Файла е пранет за анализ, сега остана да изчакаме :)
При мене преди малко писна на една портативна програмка за конвертиране на мерни единици (Converber). Програмата съм я дръпнал от portabele.bg (това не е реклама, а факт). Седи ми на компа от време "оно" и никога avast! не ми я е засичал преди... Днеска отварям папката и бииип! Веднага изтреля екзето в карантината. Възстанових го от там и го добавих в изключенията (от Настройки => Изключения)... Да, обаче НЕ. Avast се заинати и почна да товари на 100% процесора със замръзвания, като при отваряне на папката с Converber, пак го пращаше в карантината. Трябваше да рестартирам. Спрях защитата и пратих файла на virustotal:
http://www.virustotal.com/analisis/eaf546fb22c53387e1d0b43e03345827e2d44d7cff251738c99af7889ff92b24-1267465324
Както се вижда, много нещо писна. После от сайта на Converber изтеглих официална портативна верси и този път avast замълча, а на virustotal имаше само един пискун (за повреден архив) Разликата е в това, че хората от portable.bg са си играли да правят програмата портативна с TninApp от нейния инсталационен вариант, като след това са сложили и банерче на сайта, за да се знае кой е правил портативката. Това изглежда се счита от антивирусните за зловредно и почват писъци... Пратих файла като фалщива тревога....

Опа... сега ми засече и Heroes от същия сайт като гадина... а изключенията изобщо не ми бачкат... Ако може някоя свежа идея или XMAS да им пише някой ред, че половината програми дето ползвам са все портативни...
Относно твоя проблем, как точно добави файловете в изключенията - може ли да напишеш точния път който си въвел в програмата ?
И щом много са писнали на този файл, явно не е бил толкова чист.  :-\
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен sove

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 41
« Отговор #22 -: Март 04, 2010, 06:58:44 pm »
Добавих го от Настройки => Изключения. Според което е описано за тази опция там, avast не би трябвало да ги сканира, но го прави... Реших си проблема, като добавих програмата и в щита на файловата система, с поставени отметки и пред трите квадратчета. Това леко обезсмисля опцията за изключения от менюто в настройки - просто avast пак си прави каквото сметне за добре... Програмата си е съвсем чиста. Само е направена от инсталационна, в портативна версия с TinyApp и й е добавен флаш скрипт, който стартира картинка, показваща логото на сайта, където е направена портативна и откъдето е свалена. Нищо повече. Специално тази програма я имам от 6 месеца, без каквито и да е оплаквания, както и редица други такива портативки. Това, че десетина антивирусни пискат, при лично доказана безопасност на приложението, за мен не е критерии за вредоносност. Имам и още по-съмнителни файлове, които дават повече позитиви от този, но в действителнос, са напълно безопасни. Споменах вече, че avast ми затри и една игра, като пак писна за същия зловреден код... ImgBurn също... Както и всяка програма, която съм изтеглил от там, независимо кога... Ако не вярваш, дръпни си някоя портативка от там и виж дали ще ти се разпадне компа. Преди месеци, avast изобщо не се обаждаше на тези програми. Няма как изведнъж да са се оказали зловредни и да пищи на тях. Както казах, пратих един файл за анализ, но много се съмнявам за има решение в скоро време... Досадно  :-\

Неактивен engineer

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • avast! анализатор
« Отговор #23 -: Март 05, 2010, 02:58:12 pm »
Файла е пранет за анализ, сега остана да изчакаме :)
Не ставай смешен! Файла НЕ е вирус! Това е програма на "Камара на инженерите в инвестиционното проектиране" в България, и служи за разглеждане на европейските норми за проектиране- Еврокод! Програмата се купува от КИИП, срещу 300 лв! Това момче, което ти даде файла, извърши незаконна постъпка...но едва ли се срамува от това!  >:(

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Авастианец
« Отговор #24 -: Март 05, 2010, 04:39:00 pm »
Именно, ако не е вирус, да се премахне грешната аларма. И толкова незаконни неща се случват в България, още едно малко незаконно дело няма да повлияе по никакъв начин, в случая целта оправдава средствата, а аз съм сигурен че никой няма да се възползва по никакъв лош начин от този файл. Едва ли някой се интересува от данните вътре. Да не забравяме че същия този файл е пратен за анализ преди време във вирустотал! ;) Дори след известно време няма нужда да вкарваш файла в изключения, просто няма да е необходимо.   :)
« Последна редакция: Март 05, 2010, 04:44:22 pm от direktx »