Автор Тема: Проблем с опцията "изключения"  (Прочетена 7439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен engineer

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • avast! анализатор
Проблем с опцията "изключения"
« -: Февруари 26, 2010, 11:38:39 am »
Бях задал този въпрос в един друг форум, но рекох и тук да попитам!
Снощи сложих за няколко часа Free версията....в последствие я махнах заради проблема за който питам! Установих, че не работи (или поне при мен е така) опцията "Изключения"! Става въпрос за прословутият файл от ВИАС: kiip.exe. Добавил го бях във всички възможни изключенията, но програмата го засича и го праща директно в карантината!. При опит за възстановяване от карантината, уж би трябвало да го възстанови, но при опит за стартиране, излиза грешка, че Уиндоуса не може да открие файла, т.е. явно той не е възстановен! Естествено махнах Аваста, защото тази програмка от ВИАС ми е необходима, а при това положение нямаше как да работя с нея!
Иначе относно засичанията, Аваст-а се представи (по моите критерии) много добре. Тествах го на тоя адрес:
http://www.malwaredomainlist.com/mdl.php
на първите 50-ина заплахи, т.е. на най-новите заплахи. някои от линковете не бяха активни, но на активните даде резултат: 29/ 40, т.е. 72.5%, което за "zero day" зарази мисля е повече от добро засичане! Явно има добра детекция, НО...също така и проблеми с горе-споменатите настройки! 
Някой забелязвал ли е подобен проблем с изключенията, и как може да се разреши?

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Публикации: 118
  • Авастианец
Re:Проблем с опцията "изключения"
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2010, 11:59:47 am »
Този файл сигурно е заразен с вирус предполагам. Ама като не може да се изчисти от вируса, как ще го вадиш от карантината или пък да очакваш антивирусната да не го засече, нали това и е работата да предпази компютъра. А освен това предполагам този файл е стартиран и в оперативната памет щъкат вируси. Не съм много запознат с това, но логиката според мен е такава.

Това че е един файл може да е бил чист не означава че не може да се зарази. Защото има много които пискат що давало някакъв техен файл като вирус, ами това е очевидно, щото е заразен. Ако искате да си ползвате файловете които са заразени тогава не си слагайте антивирусна, но компютъра ще се прецака или си сложете антивирусна и изчакайте файла да се изчисти в карантината ;)
« Последна редакция: Февруари 26, 2010, 12:05:20 pm от direktx »
Знам който може го може, но с тебе повече можем ;) !!! :)

Неактивен engineer

• Новак
  • *
  • avast! анализатор
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2010, 12:48:59 pm »
Не! файла е 300% чист! това е програма разработена от ВИАС /Университета по архитектура/ за разглеждане на определени документи вэв специален формат...да не влизам в подробности! Файла е легитимен и чист, но се засича от Вирус тотал около 25%. Проблема е, че опцията изключения на Аваст-а явно нещо не функционира..поне при мен!

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Авастианец
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2010, 12:54:35 pm »
Е добре как разбра че файла е чист, като във вирус тотал 25% са ти показали че има вирус  :o ??? Аз не съм убеден че файла е чист.
А пробва ли с други файлове, освен с този, че разбра че изключения не работи :)
« Последна редакция: Февруари 26, 2010, 01:06:53 pm от direktx »

Неактивен engineer

• Новак
  • *
  • avast! анализатор
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2010, 01:22:20 pm »
Абе момче..почваш да ме нервиш! Казвам ти, че файла е официална програма от ВИАС и не е вирус! начина по който е пакетирана кара някои АВ програми да я засичат! Ако толкова те интересува, направи запитване в КИИП /камара на инженерите в инвестиционното проектиране/ относно файла, и ще ти обяснят!
Ще те помоля, ако нямаш мнение по повод опцията "изключения" на Аваст, да не оспамваш темата! >:(

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Авастианец
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2010, 03:14:06 pm »
Не знам кой те нерви тук, но това можеше да го напишеш още в началото. Това което съм написал не е спам, че да оспамвам, още повече че никъде не пише в правилата, че не мога да пиша по която тема си искам, това е мое лично право. Само администратор и модератор могат да заключват теми и да въвеждат правилата. Така че сме демокрация, да живее свободата, а ако наистина има проблеми ще бъдат отстранени рано или късно при над 100 милиона потребители на аваст съм сигурен че няма да си първия с подобен проблем.  Относно тона с който се обръщаш към мен, ами да ти кажа не ме вълнува и не може да ме засегне.  :) :P

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2010, 08:19:05 pm »
Моля успокойте се ;)

Сега на въпроса - ами при мен изключенията във Файловият щит и инстернет щита си работят без проблеми.

Може ли да кажеш как добави файла и може би да постнеш пътя, който си въвел до файла в списъка с изключения ?

Също така може ли да ми пратиш този файл, за да мога да го пратя за анализ (или ти може да го пратиш) ?
« Последна редакция: Февруари 26, 2010, 08:28:55 pm от XMAS »
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен engineer

• Новак
  • *
  • avast! анализатор
« Отговор #7 -: Февруари 28, 2010, 09:37:01 pm »
Проблема с изключенията се оправи от самосебе си...не знам как! В момента въпросният файл не се засича повече!
Имам един друг въпрос, касаещ обновявавнията: колко често се ъпдейтва, фрий версията, на ден? За днес (неделя) е имало само 1 ъпдейт? така ли са малко ъпдейтите за безплатната версия или по принцип са си малко?

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Авастианец
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2010, 09:48:55 pm »
Ъпдейтите са едни и същи доколкото знам за различните антивирусни Аваст- платени и безплатни. По принцип от един до 3 ъпдейта има на ден. Линка към информацията за ъпдейтите е http://www.avast.com/virus-update-history-2010 . По някога малко се бавят да ги напишат. Понякога пише само няколко вируса обаче това да не те лъже, защото са за много вируси от този вид. Понякога са много, обаче за по-малко разновидности на вируса от този тип. Също така може само да оправят грешни аларми и да отстраняват нередности. Информация за броя дефиниции, които се засичат се изписва в самата програма Аваст! 5, с всеки ъпдейт се увеличава броя, можеш да си броиш ако искаш, това става в Поддръжка -->Обновяване .
Към момента броя дефиниции е 2 354 649.
XMAS ще ме поправи ако грешно съм обяснил нещо.  :)
« Последна редакция: Февруари 28, 2010, 09:55:17 pm от direktx »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2010, 10:03:59 pm »
Ъпдейтите са едни и същи доколкото знам за различните антивирусни Аваст- платени и безплатни. По принцип от един до 3 ъпдейта има на ден. Линка към информацията за ъпдейтите е http://www.avast.com/virus-update-history-2010 . , с всеки ъпдейт се увеличава броя, можеш да си броиш ако искаш, това става в Поддръжка -->Обновяване .
Към момента броя дефиниции е 2 354 649.
XMAS ще ме поправи ако грешно съм обяснил нещо.  :)
Да прав си, обновяванията са еднакви за платени и безплатни версии ;)
Но понякога броя в интерфейса може и да намалее :P ;)

И въпреки, че проблема е решен, може ли да ми пратуш въпросния файл - ако все още се засича, проблема трябва да се оправи ;)

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Авастианец
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2010, 10:06:33 pm »
Ще е добре да се сложи и картинка да видим тези 25% засичащи го антивирусни какво показват, ще бъде интересно, какво ще изпишат.  :)

Неактивен gioiello

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 29
« Отговор #11 -: Февруари 28, 2010, 10:11:00 pm »
Вие какво искате тоя  Аваст да се ъпдейва по десетина пъти на ден.Егати смешниците... :o

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #12 -: Февруари 28, 2010, 10:18:22 pm »
Вие какво искате тоя  Аваст да се ъпдейва по десетина пъти на ден.Егати смешниците... :o
Ами ако се наложи защо не , имало е и такива дни :)

Неактивен engineer

• Новак
  • *
  • avast! анализатор
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2010, 11:13:32 pm »
Моля успокойте се ;)

Сега на въпроса - ами при мен изключенията във Файловият щит и инстернет щита си работят без проблеми.

Може ли да кажеш как добави файла и може би да постнеш пътя, който си въвел до файла в списъка с изключения ?

Също така може ли да ми пратиш този файл, за да мога да го пратя за анализ (или ти може да го пратиш) ?
Значи файла или по-точно програмката, не мога да пусна тук защо е платена и съдържа конфиденциална информация и лични данни на всеки инженер, член на Камарата на инженерите...няма как да стане.
Иначе ето снимки от "изключенията". В папката "Eurocod" e въпросният файл.

В общите настройки:

В настройките на "Щит на файловата система"

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #14 -: Февруари 28, 2010, 11:51:46 pm »
А пробва ли да пробваш следната маска "*\kiip.exe" ? Според мен е по-добре от колкото да изключваш цялата директория ;)