Автор Тема: Предложения за промяна, поправяне на грешки в Българския превод на avast! 5.x  (Прочетена 47440 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ioannidis

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • avast! потлебител
Защо? Нима снимката не говори достатъчно? От както си премахнах аваста, атаките намаляха драстично.

Неактивен sergo_k

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 92
    • Вашата софтуерна визия
Защо? Нима снимката не говори достатъчно? От както си премахнах аваста, атаките намаляха драстично.

На мен определено снимката не ми говори нищо, но явно на повечето хора им стига една такава снимка да започнат да ръсят бисери.....

Твое право е да ползваш каквото си искаш, но да плюеш по нещо, без да се аргументираш е глупаво !

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
На един човек AVG толкова много вируси хванала, че като ги изтрил му отишли полвината файлове  ;D

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • Публикации: 131
  • avast! hunter
Абе още ли има хора, дето ползват тоя боклук Avast? Аз съм си с AVG, и открива 50% от новите вируси, докато Avast открива само 25%. За справка, вижте прикачената от мен снимка. Там са отбелязани всички антивирусни, от най добрата, до най лошата.

Тая снимка е от на пра баба ми клетвата още от 4 версия на аваст. Че ако  не е и по стара вижда се, че сравняват 2-та версия на Нод ! Няма най - добра и най - лоша антивирусна!  Всяка си има недостатъци.

А как да вляза в BIOS?
  Таранколу ти не знаеш как се влиза в биос седнал тук Аваст да критикува.(http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=88463&st=495)

Цитат

Ти си глупак, щом се водиш от една снимка или тест, значи нямаш собствено мнение.
  Аз мога да ти кажа, че и без антивирусна мога да съм и пак няма да имам зарази.
  Да твърдиш, че аваст е боклук = с глупостта.
  Avast! 5 e лека,бърза не бави интернета не стържи диска.
  Мисля че AVG не могат да се похвалят със същото.

И за последно каквато и антивирусна да си сложиш тя няма да те спаси, ако сваляш,инсталираш,стартираш файлове безразборно.

Темата е за "Предложения за промяна, поправяне на грешки в Българския превод на avast! 5.x"
   Чудя се как още не са ти изтрили поста. В друг форум за подобни изяви, че и бан отнасят.

На един човек AVG толкова много вируси хванала, че като ги изтрил му отишли полвината файлове  ;D

ROLF ;D

Антивирусът AVG не хареса системен файл на Windows

Проблемите се появили след последното обновление на AVG Anti-Virus 8. Поради грешка в базата данни на вирусните сигнатури, програмата идентифицирала файла user32.dll в операционната система Windows XP като троянски кон.

Дефектният антивирус предлага на потребителите да изтрие „опасния“ файл. Мнозина именно така са постъпили, което довело до безкрайно рестартиране на компютъра. Някои машини след забърсване на въпросния файл изобщо не са поискали да се стартират.

Компанията AVG бързо реагира на протестите на потребителите и пусна допълнение, което е валидно както за безплатната, така и за платената версия на програмата. Разработчиците са публикували и начин за решаване на проблемите на потребителите, които са изтрили системния файл. Ако компютърът не е рестартиран, препоръчва се да се деактивира антивирусната програма и да се копира файлът user32.dll от дистрибуцията на Windows. Друг начин подразбира сваляне на готово решение от сървъра на компанията, което може да се използва за възстановяване на системата.

Проблемът е засегнал потребителите на AVG от Холандия, Франция, Италия, Португалия и Испания. За инциденти с версиите, локализирани на други езици и на други операционни системи от семейството на Windows не се съобщава.

Подобно произшествие с чешката AVG вече се е случвало. През миналия месец антивирусът погрешно прие за троянска програма защитната стена Zone Alarm на компанията CheckPoint.

« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 08:10:04 am от Sergio »

Don't Worry, Be Free.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • avast! hunter
.

От последните премеждия в интернет ;D

Пратено и на Аваст.

Към Администратора, понеже без да искам повторно постнах нямах възможност да изтрия поста за това го променям.
 Ще е добре да имат възможност потребителите във форума да си трият мнението при грешка.
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 06:25:28 pm от Sergio »

Don't Worry, Be Free.

Неактивен Zombie_Net

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
  • avast! потлебител
Предлагам програмата да стане по-лека!
В момента съм с фрий версията 5.0.677 и мога да кажа, че ужасно много тежи и забавя скоростта на нета при браузване и при сваляне на файлове.С максимални настройки за сигурност съм - признавам, но освен това се носи и тежко от системата. Аз съм с 4 ядрен процесор и 4 GB РАМ на 1600 и трябва да ви кажа, че тежи...тежи и на системата.Да не кажа, и че всяко приложение се отваря със забавяне, което е много неприятно.С Аваст съм отскоро и се чувствам като сляп човек - не знам какво влизи и какво излиза от машината ми.Досега не ме е питала за нито една програма, която иска мрежа.Не мога да кажа, че се чувствам сигурен с Аваст, след като не знам, какво става в машината ми.Изключително бедна откъм настройки!Погледнете Comodo Internet Security и тя е безплатна, но е много богата на настройки и с нея държиш юздите на системата.Кога това ще стане и с Аваст?
« Последна редакция: Декември 11, 2010, 03:32:26 pm от Zombie_Net »

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
Я, къде намери тази свободна Avast Internet Security? Аз на едната машина съм с АИС от скоро, но платена версия и на другата машина съм със свободната антивирусната аваст.

Неактивен lost in

• Глобален Модератор
  • Потребител
  • Публикации: 165
  • Avast! technology
Аваст съм отскоро и се чувствам като сляп човек - не знам какво влизи и какво излиза от машината ми.Досега не ме е питала за нито една програма, която иска мрежа.Не мога да кажа, че се чувствам сигурен с Аваст, след като не знам, какво става в машината ми.

Вече ти отговорих във един друг форум,че безплатната версия на Avast!,няма защитна стена и нищо не можеш да видиш или  каквото там очакваш! Има Avast IS ,която има вече защитна стена,там можеш да видиш какво ти влиза и какво ти излиза  !
Понял?
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 07:48:21 pm от mihnev »
avast! Virus Cleaner Free GMER technology

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • avast! hunter
В момента съм с фрий версията 5.0.677 и мога да кажа, че ужасно много тежи и забавя скоростта на нета при браузване и при сваляне на файлове.С максимални настройки за сигурност съм - признавам, но освен това се носи и тежко от системата. Аз съм с 4 ядрен процесор и 4 GB РАМ на 1600 и трябва да ви кажа, че тежи...тежи и на системата.

Глупости на корен квадратен. Аз съм с двуядрен и въобще не съм забелязал такова нещо. Дори не усещам, че имам антивирусна. Явно не си ползвал Касперски да разбереш какво е да тежи на системата в истинския смисъл на думата.

Don't Worry, Be Free.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
В момента съм с фрий версията 5.0.677 и мога да кажа, че ужасно много тежи и забавя скоростта на нета при браузване и при сваляне на файлове.С максимални настройки за сигурност съм - признавам, но освен това се носи и тежко от системата. Аз съм с 4 ядрен процесор и 4 GB РАМ на 1600 и трябва да ви кажа, че тежи...тежи и на системата.Да не кажа, и че всяко приложение се отваря със забавяне, което е много неприятно.С Аваст съм отскоро и се чувствам като сляп човек - не знам какво влизи и какво излиза от машината ми.Досега не ме е питала за нито една програма, която иска мрежа.Не мога да кажа, че се чувствам сигурен с Аваст, след като не знам, какво става в машината ми.Изключително бедна откъм настройки!Погледнете Comodo Internet Security и тя е безплатна, но е много богата на настройки и с нея държиш юздите на системата.Кога това ще стане и с Аваст?
Извинявам се но това е теза за предложения за промяна и поправяне на грешки в превода, а не в самата програма. А и според последните тестове програмата е една от най-леките в индустрията, така че не смятам че доводите ти са адекватни - http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/performance-tests

Относно настройките, също не съм съгласен - програмата е една от най-богатите на настройки - вече зависи каква версия на програмата ползваш - тоест ще те пита за Интернет достъпа на програмата ако имаш инсталирана IS със огнената стена ;)
« Последна редакция: Декември 21, 2010, 07:24:26 pm от XMAS »
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
Сложих преди малко версия 6. Не знам предлагана ли е корекцията, но аз съм бил с безплатната а sandbox  го имаше в IS май.
Значи това "АВТОПЯСЪЧНАКУТИЯ" ми звучи адски неразбираемо (освен, че е като една дума :D ) от гледна точка на обикновен потребител. В смисъл, аз самия ако не зная за какво служи няма и да разбера от този превод. Според мен трябва да е "Виртуализация" или "Безопасно изпълнение", нещо от този род.
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
Сложих преди малко версия 6. Не знам предлагана ли е корекцията, но аз съм бил с безплатната а sandbox  го имаше в IS май.
Значи това "АВТОПЯСЪЧНАКУТИЯ" ми звучи адски неразбираемо (освен, че е като една дума :D ) от гледна точка на обикновен потребител. В смисъл, аз самия ако не зная за какво служи няма и да разбера от този превод. Според мен трябва да е "Виртуализация" или "Безопасно изпълнение", нещо от този род.
Да, съгласен съм. Това беше планирано да бъде променено, но не успяхме за финалната версия. Ще бъде поправено на "Виртуализация" за Sandbox и на "АвтоВиртуализация" за AutoSandbox в следващото обновяване, тоест до няколко седмици . ;)

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
Също така има и няколко непреведени реда на няколко места в интерфейса, които също ще бъдат преведени в следващата версия. Междувременно започнах превода и на помощните файлове (най-накрая  ::) ) и ще се опитам да ги завърша и тях до тогава, но не обещавам. Въпреки това когато ги завърша ще бъдат публикувани първо тук за преглед и след това ще ги пуснем в някой бъдеща версия ;)
И последно, ще се опитам следващата седмица да пратя и новите звукови съобщения на Български ;)

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
Аз искам да напиша за една грешка в сайта и няма къде та затова тук. В инфо панела версия 6 не е с правилната дата на излизане. Излезе на 23 февруари май, а в сайта е януари. :)
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
Аз искам да напиша за една грешка в сайта и няма къде та затова тук. В инфо панела версия 6 не е с правилната дата на излизане. Излезе на 23 февруари май, а в сайта е януари. :)
А аз да допълня, че линка за изтегляне към Аваст Интернет Сигурност не работи. От английската версия работи.