Автор Тема: Наработеща настройка на АВАСТ 5.0  (Прочетена 3003 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
Наработеща настройка на АВАСТ 5.0
« -: Февруари 06, 2010, 05:06:11 pm »
Става въпрос за настройката на времето през което трябва да си обновява дефинициите. Фабрично то е на 240 минути. Аз съм го настроил на 60 минути, но Аваст упорито си знае на всеки 4 часа. >:(  ОС е Windows ХР и 7-та също го прави.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re:Наработеща настройка на АВАСТ 5.0
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2010, 07:56:52 pm »
Здравей,

Предполагам, че ползваш Free версията. По подразбиране ивтервала за проверка на нова база данни е 240 мин. Минималния интервал за проверка на безплатната версия е 120 мин. (това е нещо като лимитация на Free версията), ако се зададе по-малка стойност то тогава програмата я игнорира и използва стойността по подразбиране - в случая ти си задал 60 мин, което е по-малко от лимита 120 мин, затова програмата проверява на интервал от 240 мин (4 часа)  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Публикации: 118
  • Авастианец
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2010, 09:22:04 pm »
И аз току що си го нагласих на 120 минути. Но защо трябва сами да въвеждаме от клавиатурата тези стойности, поне да го направят да може да се избира и само да си изберем.  :)
Знам който може го може, но с тебе повече можем ;) !!! :)

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2010, 03:27:44 pm »
Благодаря за отговора. След като е ограничено до 120 минути защо не споменато в настройките? След като има такова ограничение - ОК, но така направената възможност за свободно избиране на числова стойност без абсолютно никакво съобщение за непозволена стойност и приемането на тази стойност, значи си е проблем на програмата. Просто това води до объркване на потребителя. Това трябва да го оправят.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2010, 02:03:45 am »
И аз току що си го нагласих на 120 минути. Но защо трябва сами да въвеждаме от клавиатурата тези стойности, поне да го направят да може да се избира и само да си изберем.  :)
Ами защото можеш да въведеш каквато си искаш стойност, няма точно фиксирана (с изключение на Free версията) ;)

Благодаря за отговора. След като е ограничено до 120 минути защо не споменато в настройките? След като има такова ограничение - ОК, но така направената възможност за свободно избиране на числова стойност без абсолютно никакво съобщение за непозволена стойност и приемането на тази стойност, значи си е проблем на програмата. Просто това води до объркване на потребителя. Това трябва да го оправят.
Да, съгласен съм, че понякога наистина води до объркване, но така са решили разработчиците, но все пак много малко хора се ровичкат в тези настройки. А и това си е така още от предишните версии 4.х на програмата.
Това ограничение е с цел да се предотврати огромното натоварване на сървърите за обновяване (представете си 100 милиона потребители да настроят програмите си да проверяват за обновяване на всеки 10 мин :P
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен direktx

• инж. "direktx"
  • Потребител
  • Публикации: 118
  • Авастианец
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2010, 11:52:39 am »
Така е ама не им пречи за фрее версията поне да напишат какви са ограниченията, че хората да знаят какво да въвеждат   :)  явно не са го сметнали за толкова важно пред останалите проблеми с които трябва да се занимават.  Дано скоро след тази тестова версия излезе и финалната версия на български. Предполагам до две седмици че ще излезе  :P
Знам който може го може, но с тебе повече можем ;) !!! :)