Автор Тема: Тест на антивирусната  (Прочетена 8150 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен yul67

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
Тест на антивирусната
« -: Април 17, 2007, 02:08:24 pm »
Здравейте, прочетох във форума на http://apps-bg.com/ , че при въвеждането на този текст X5O!P%@AP[4PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
във текстов файл, при опит за запаметяване антивирусната трябва да забрани действието.
Записах го в  Notepad файл и спокойно го запаметих.
Аваст не реагира изобщо, очаквам коментари по темата най - вече от XMAS.
Стандартния щит на Аваст ми е настроен на нормална чувствителност.

Неактивен SASHO_BG3

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Тест на антивирусната
« Отговор #1 -: Април 17, 2007, 05:54:53 pm »
Ами това нещо според мен е пълна глупост защото съм го пробвал с още три антивирусни освен АВАСТ.Бях го прочел преди време от същия форум който си посочил и ти.Стана ми интересно и реших да пробвам този текст но нито една от четирите[включително и АВАСТ] не ми показа че съществува някаква заплаха.Бъди спокоен и не вярвай на тези глупости.АВАСТ си върши перфектно работата и ако има някаква заплаха ще те предупреди.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #2 -: Април 17, 2007, 08:26:13 pm »
Здравейте, прочетох във форума на http://apps-bg.com/ , че при въвеждането на този текст X5O!P%@AP[4PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
във текстов файл, при опит за запаметяване антивирусната трябва да забрани действието.
Записах го в  Notepad файл и спокойно го запаметих.
Аваст не реагира изобщо, очаквам коментари по темата най - вече от XMAS.
Стандартния щит на Аваст ми е настроен на нормална чувствителност.
Здравей  :)

avast! 100% открива този тестов вирус. Просто си пропуснал един символ   ::)
точният код е:
X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*Когато копираш този код в Notepad даваш на Save as... след това за име на файла пишеш "eicar.com" и даваш да запази файла. Програмата трябва да го засече при запазването  ;)

Също така ако искаш да изпробваш и Интернет Щита със същия файл можеш да отидеш на http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm и да пробваш да свалиш някой файл  ;) ;D
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен SASHO_BG3

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #3 -: Април 17, 2007, 10:08:07 pm »
Да,сега след като се въведе и името на файла eicar.com АВАСТ го засича.НО ако е с друго име не става
« Последна редакция: Април 17, 2007, 10:09:51 pm от SASHO_BG3 »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #4 -: Април 17, 2007, 10:53:23 pm »
НО ако е с друго име не става
Напротив става - просто има разлика между txt и com файловете - примерно кръсти файла abv.com и avast! ще засече вируса още при запазването, но ако създадеш обикновен .txt файл програмата няма да алармира за присъствието на този тестов вирус, защото по подразбиране Стандартния Щит на avast! не проверява .txt файлове, защото просто тези файлове не могат да направят нищо на системата ( те съдържат просто определен текст) - въпреки това ако провериш текстовия файл с Бързия Скенер той ще отбележи присъствието на EICAR тестовия вирус.  ;)

Неактивен POWER

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 57
« Отговор #5 -: Април 18, 2007, 12:42:32 pm »
При мен ми откри вирусър пти текста чак след като го проверих,а не като го save-нах

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #6 -: Април 18, 2007, 03:47:01 pm »
При мен ми откри вирусър пти текста чак след като го проверих,а не като го save-нах
Както казах по-горе: ;)
Цитат
просто има разлика между txt и com файловете - примерно кръсти файла abv.com и avast! ще засече вируса още при запазването, но ако създадеш обикновен .txt файл програмата няма да алармира за присъствието на този тестов вирус, защото по подразбиране Стандартния Щит на avast! не проверява .txt файлове, защото просто тези файлове не могат да направят нищо на системата ( те съдържат просто определен текст) - въпреки това ако провериш текстовия файл с Бързия Скенер той ще отбележи присъствието на EICAR тестовия вирус.

Неактивен yul67

• Новак
  • *
« Отговор #7 -: Април 19, 2007, 08:39:31 am »
Благодаря на всички които се включиха в темата.При мен Аваст открива вирус едва при проверка с бързия скенер, при запаметяване на файла реагира само ако в настройките на стандартния щит задам проверка на всички файлове. Дори при висока чувствителност на скенера не се обажда, теста провеждам на Windows 98, има ли значение това.
Имам и още един въпрос - след ъпдейта на Аваст при обновяване на вирусната база данни не показва икона в системния трей въпреки , че съм я настроил да показва ?!?

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #8 -: Април 19, 2007, 12:52:16 pm »
Благодаря на всички които се включиха в темата.При мен Аваст открива вирус едва при проверка с бързия скенер, при запаметяване на файла реагира само ако в настройките на стандартния щит задам проверка на всички файлове. Дори при висока чувствителност на скенера не се обажда, теста провеждам на Windows 98, има ли значение това.
Имам и още един въпрос - след ъпдейта на Аваст при обновяване на вирусната база данни не показва икона в системния трей въпреки , че съм я настроил да показва ?!?
За Win98 не съм сигурен дали трябва да го открива още при запаметяването, но по принцип не би трябвало да има разлика . Но отново ще повторя, че Стандартния Щит НЕ проверява .txt файлове, затова при записването правите следното - Отваряте Notepad -> копирате текста -> давате File -> Save as... и в полето за име на файл задавате името -> eicar.com  - по този начин Стандартния Щит би трябвало да открие ТЕСТОВИЯ вирус още при запазването на файла. При всички други случаи файлът ще бъде открит само при ръчна проверка (например с Бързия Скенер)  :)

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #9 -: Април 20, 2007, 04:46:13 pm »
Да, наистина и при мен не я показва  :-\ Показва се само при ръчното обновяване.
Ще проверя и когато имам отговор ще пиша  ;)

Неактивен yul67

• Новак
  • *
« Отговор #10 -: Април 21, 2007, 01:46:52 pm »
Привет XMAS, изпълнявам точно инструкциите ти но резултата е същия.
При последната версия няма проблеми с иконата при автоматично обновяване на вирусната база данни.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #11 -: Април 21, 2007, 06:29:58 pm »
Привет XMAS, изпълнявам точно инструкциите ти но резултата е същия.
хммм  :-\ ами по принцип би трябвало да го засича, можеби разликата е заради Windows-а . Но както и да е важното е, че след това при проверка го открива, нали ?

При последната версия няма проблеми с иконата при автоматично обновяване на вирусната база данни.
Сигурен ли си, че след последното обновяване на програмата се е оправило (иконата при авто обновяването) ?

Неактивен yul67

• Новак
  • *
« Отговор #12 -: Април 21, 2007, 06:51:47 pm »
Да сигурен съм,днес се обнови автоматично и иконата работи.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #13 -: Април 21, 2007, 07:09:29 pm »
Да сигурен съм,днес се обнови автоматично и иконата работи.
ok, мерси за инфото, значи са го оправили с последната версия ( просто нямаше как да тествам това )  :)