Автор Тема: Ъпгрейд от avast! Home 4.8xxx към avast! Home 5.xxx  (Прочетена 4980 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sove

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 41
Ъпгрейд от avast! Home 4.8xxx към avast! Home 5.xxx
« -: Октомври 23, 2009, 01:57:55 pm »
Извинявам се, ако темата ми не е точно за тук. Имам няколко въпросчета, свързани с ъпгрейда от avast! Home 4.8.1335, към avast! Home 5 (когато излезе), а именно:
1. Ако ми се наложи да преинсталирам, но съм обновил avast! Home 4.8 до 5-та версия, след това пак ли трябва да го инсталирам от същата версия (същия инсталатор), който съм изтеглил преди и да надградя до версия 5? Или мога да изтегля нов актуален инсталатор с 5-та версия на avast! Home, към който да приложа безплатния ключ, който вече имам от по-старата версия? Доколкото знам, той е за 2 годони...?
2. В тази връзка, всеки ключ точно специфичен ли си е за всеки отделен инсталатор? Ако е така и изтегля нов инсталатор с 5-та версия, то ключа от инсталатора на предната ми версия, няма да стане и ще трябва да си правя нова регистраниця, за да получа нов ключ, въпреки че предният не е изтекъл....
3. Ако си инсталирам по-старата версия, която имам отпреди преинсталацията, с валиден ключ и искам да ъпгрейдна до версия 5, то тогава всички ли ъпгрейди, които са междо моята (стара - 4.8.1335) и най-новата версия (5) трябва последователно да направя? Засега сa 2 на брой (4.8.1355 и 4.8. 1356). Или мога да ъпгрейдна направо от 4.8.1335 до последната версия 5 (когато излезе)? В тази връзка, последните 2 ъпгрейда (особено 4.8.1355), доколкото си спомням, бяха насочени основно да облекчат прехода от 4.8xxx към avast! 5xxx. Ако ъпгрейдна моята стара версия (отпреди 2-те нови) направо на версия 5, има ли риск от конфликти и несъвместимост?

Това ми бяха въпросчетата. Предварително благодаря за отговорите.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re: Ъпгрейд от avast! Home 4.8xxx към avast! Home 5.xxx
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2009, 02:03:48 pm »
Здравей,

1. Ако ми се наложи да преинсталирам, но съм обновил avast! Home 4.8 до 5-та версия, след това пак ли трябва да го инсталирам от същата версия (същия инсталатор), който съм изтеглил преди и да надградя до версия 5? Или мога да изтегля нов актуален инсталатор с 5-та версия на avast! Home, към който да приложа безплатния ключ, който вече имам от по-старата версия? Доколкото знам, той е за 2 годони...?
Можеш да изтеглиш новия инсталатор на последната версия на 5-цата. Ключа не е вързан към версията на програмата, тоест ключа ще работи за версия 4,8,1356 и по-нови и по-стари. Той е универсален.

2. В тази връзка, всеки ключ точно специфичен ли си е за всеки отделен инсталатор? Ако е така и изтегля нов инсталатор с 5-та версия, то ключа от инсталатора на предната ми версия, няма да стане и ще трябва да си правя нова регистраниця, за да получа нов ключ, въпреки че предният не е изтекъл....
Както вече споменах по-горе, да ключа е универсален и става с всяка инсталация на avast! Home  ;)

3. Ако си инсталирам по-старата версия, която имам отпреди преинсталацията, с валиден ключ и искам да ъпгрейдна до версия 5, то тогава всички ли ъпгрейди, които са междо моята (стара - 4.8.1335) и най-новата версия (5) трябва последователно да направя? Засега сa 2 на брой (4.8.1355 и 4.8. 1356). Или мога да ъпгрейдна направо от 4.8.1335 до последната версия 5 (когато излезе)? В тази връзка, последните 2 ъпгрейда (особено 4.8.1355), доколкото си спомням, бяха насочени основно да облекчат прехода от 4.8xxx към avast! 5xxx. Ако ъпгрейдна моята стара версия (отпреди 2-те нови) направо на версия 5, има ли риск от конфликти и несъвместимост?
Ами по принцип не би трябвало да имаш проблем с обновяването до версия 5 - става директно обновяване примерно от 4.8.1335 до последната налична версия, без нужда от междинни обновявания. Но  въпреки това защо не обновиш до последната стабилна версия на 4,8 - 4,8,1356 ? Винаги по-новата версия е по-стабилна (специално 4,8,1356 включва доста важни поправки в сигурността)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен sove

• Начинаещ
  • **
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2009, 02:33:48 pm »
Благодаря за отговора xmas. В момента аз съм с последната стабилна версия 4.8.1356. Питането ми беше във връзка с това, че ако ми се наложи да преинсталирам OS, тогава евентуално ще инсталирам от най-първия инсталатор, който ще е на версията, когато за първи път съм се регистрирал/получил ключ (8.4.1335). Иначе ми е известно, коя е последната стабилна версия... Така, или иначе, ти ми отговори и следващия път, ще приложа ключа направо към най-новета версия на програмата, без да надграждам над тази, която вече имам...

Нещо друго. Аз вчера видях, че има нова версия на avast! 4.8xxx (1356), но както излиза, тя е излязла през Септември още. Програмата не ме е информирала за новата версия. В настройките съм маркирал "Питай, когато има нова версия". Това предполага, че програмата трябва сама да си проверява, дали има нова версия и да ме пита, дали искам да я изтегля и инсталирам... На практика, обаче, не се получи така и трябваше да проверя/обновя ръчно. Същото беше и с предния ъпгрейд, до версия 1355... В опцията "Обновяване (Съединение)" съм маркирал "Компютарът ми има постоянна връзка с интернет" Горната опция ("Свързвам се с интернет само чрез модем") не знам точно кога трябва да се приложи... Аз съм с модем/доставчик MaxTelecom. Това влиза ли в категорията на тази опция? Модема ми е тип Plug-and-play, без въвеждане на пароли или друго... Иначе, базата данни се обновява без проблем и от стената (Outpost) съм дал пълна свобода на програмата...
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 02:49:17 pm от sove »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2009, 03:15:31 pm »
Нещо друго. Аз вчера видях, че има нова версия на avast! 4.8xxx (1356), но както излиза, тя е излязла през Септември още. Програмата не ме е информирала за новата версия. В настройките съм маркирал "Питай, когато има нова версия". Това предполага, че програмата трябва сама да си проверява, дали има нова версия и да ме пита, дали искам да я изтегля и инсталирам... На практика, обаче, не се получи така и трябваше да проверя/обновя ръчно. Същото беше и с предния ъпгрейд, до версия 1355... В опцията "Обновяване (Съединение)" съм маркирал "Компютарът ми има постоянна връзка с интернет" Горната опция ("Свързвам се с интернет само чрез модем") не знам точно кога трябва да се приложи... Аз съм с модем/доставчик MaxTelecom. Това влиза ли в категорията на тази опция? Модема ми е тип Plug-and-play, без въвеждане на пароли или друго... Иначе, базата данни се обновява без проблем и от стената (Outpost) съм дал пълна свобода на програмата...
Да ти си дал правилните настройки. Понякога е възможно да се получи забавяне при уведомяването за нова версия на програмата, но не е нормално да е толкова дълъг период. Сигурен ли си че не е излизал прозорец с информация за нова версия? Може би някои друг е бил на компютъра ?

Неактивен sove

• Начинаещ
  • **
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2009, 03:38:46 pm »
Да, сигурен съм. Само аз съм си на компютъра (за щастие). Ъпдейтва си се нормално, но специално съобщение за нова версия, не ми е показвала програмата... Даже, аз до 10-ти Септември не си бях вкъщи и компютъра беше изключен. През това време видях, че има нове версия на avast! (1355). После, когато се прибрах и включих компа, Windows ми сигнализира, че антивирусната е Out of date. Пуснах да се ъпдейтва базата данни, с надеждата, че avast! ще засече и наличието на нова версия, но не се получи така - ъпдейтна се само базата данни... Изчаках до вечерта, да видя няма ли да се сети и за ъпгрейд, но не би... После ъпгрейднах ръчно...

Изобщо, при мене само парадокси се получават... С динамично IP съм, но това не би трябвало да оказва никакво влияние... Поне при ъпдейта на базата данни е така, щом на avast! му е позволено да се конектва безпрепятствено до сърварите... Не е болка за умиране, но все пак е досадно. Ето, чак след месец разбирам за последния ъпгрейд...  :(   
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 03:40:29 pm от sove »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2009, 03:51:32 pm »
Ами наистина не мога да кажа защо се е получило така, по принцип при мен и при доста познати си работи както трябва. А и не съм запознат със съществуващи в момента проблеми със сървърите. Нека да изчакаме, така или иначе следващата нова версия ще е 5-цата - там обновяващият механизъм е напълно преработен и действа по по-различен механизъм. Да видим дали ще се получава отново така  ;) Коя версия ползваш Home или Pro?

Неактивен lost in

• Глобален Модератор
  • Потребител
  • Публикации: 165
  • Avast! technology
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2009, 04:06:30 pm »
@sove  ,приятлю, знам само ,че ще бъдеш приятно изненадан от работата на  новата 5 -ца  8)
И при мен се случи  да не се обнови сама от 1351 до следваща версия 1356 ,не знам каква е била причината,но не мисля че е нещо кой знае какъв проблем.Влизаш в настройките и обновяваш програмата.
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 04:12:38 pm от mihnev »
avast! Virus Cleaner Free GMER technology

Неактивен sove

• Начинаещ
  • **
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2009, 04:18:13 pm »
@mihnev - виждам, че си ме намерил  :) 5-ицата мисля да я прегледам на виртуалната машина, за да видя какво представлва. Иначе като излезе финал, тогава ще ъпгрейдна окончателно... Нали се знам какъв съм Марко Тотев  :-\

@xmas - мислех, че от заглавието на темата ми е станало ясно, че става въпрс за Home версията... Както и да е... Финала го очакваме към 15 Ноември, нали? По-добре хората да не си дават зор, а да изпипат нещата, колкото и бети още да остават, че с тоя ъпгрейд на евристиките при avast! (до сега мисля, че беше по-слабо застъпен), да няма много FP-писъци ;)
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 04:23:37 pm от sove »

Неактивен lost in

• Глобален Модератор
  • Потребител
  • Публикации: 165
  • Avast! technology
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2009, 05:40:41 pm »
Да ти кажа,sove ,от версия 4.8 насам може да се каже ,че FP засичания са сведени до минимум.А какво беше при 4.7 направо не ми се коментира. ???
avast! Virus Cleaner Free GMER technology

Неактивен sove

• Начинаещ
  • **
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2009, 06:22:47 pm »
Да ти кажа,sove ,от версия 4.8 насам може да се каже ,че FP засичания са сведени до минимум.А какво беше при 4.7 направо не ми се коментира. ???

Верно mihnev, до сега avast! само два пъти ме е тормозила с фалшиви тревоги, което си е доста малко, особено ако се вземе впредвид, че доста хора като чуят за avast! и веднага го асоциират с пискало... (особено от коментарите на Zamunda...) И аз бях от тази група, но като пробвах, видях че положението не е толкова страшно. Просто програмата..., как да го кажа... Има по-агресивен маниер?

Опасенията ми са повече насочени към новите евристични подходи, които ще/са вложени в програмата... Като всяко ново нещо (подсилено старо в конкретния случай), за дадената програма, вероятно ще се мине през етап на изглаждане, който аз асоциирам с... повече фалшиви вълнения (нека така да го кажем). Преди и с Avira и с MBAM 4-5 пъти съм налитал на фалшиви тревоги, именно заради евристиката. В следващите версии намаляха. Така че, сега с avast! 5, ще тествам на виртуална машина на максимални настройки, като пусна няколко чисти файлчета, но с все пак съмнително поведение... Надявам се да няма проблем. Все пак, уважавам труда на хората от ALWIL и това, че предоставят един много качествен до момент (и за в бъдвще, надявам се) продукт за без пари. Home версията имам впредвид.  ;) Предполагам, че и проблемчето с автоматичния ъпгрейд ще се оправи, ако не е в мойта щайга, разбира се...
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 06:31:14 pm от sove »