Автор Тема: За мрежовия щит и торентите?  (Прочетена 6937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
За мрежовия щит и торентите?
« -: Януари 30, 2007, 07:56:30 pm »
Здравейте. Как да настроя мрежовия щит,  за да пропуска торентите? А може би се правят някакви настройки другаде? В момента всички щитове са на висока степен.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re: За мрежовия щит и торентите?
« Отговор #1 -: Януари 30, 2007, 08:09:56 pm »
Здравейте. Как да настроя мрежовия щит,  за да пропуска торентите? А може би се правят някакви настройки другаде?
Здравей,

Мрежовият Щит не блокира достъпа на торент програмите. Мрежовият Щит единствено наблюдава мрежовия трафик и блокира атаките от мрежата, но не блокира достъпа на програмите до мрежата. Какви проблеми имаш с торентите ?

Единствения модул, който наблюдава повечето торент програми е Р2Р Щитът, но той единствено проверява сваляните с тези програми файлове, нищо друго.

В момента всички щитове са на висока степен.
Това е добре, но препоръчително е чувствителността на Стандартния Щит на е на НОРМАЛНА, в противен случай може да усетиш чувствително забавяне на системата си.  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен krasiika

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
« Отговор #2 -: Януари 30, 2007, 09:27:08 pm »
"....Това е добре, но препоръчително е чувствителността на Стандартния Щит на е на НОРМАЛНА, в противен случай може да усетиш чувствително забавяне на системата си...."

Моята настройка е на максимума,т.е."Висока" степен,и въпреки това не наблюдавам забавяне на системата ми,зависи ли това от компютъра,оптимизацията на Windows-а и качеството на интернет-връзката?С една дума-доволен съм. 8)
« Последна редакция: Януари 30, 2007, 09:29:23 pm от krasiika »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Януари 30, 2007, 11:04:10 pm »
"....Това е добре, но препоръчително е чувствителността на Стандартния Щит на е на НОРМАЛНА, в противен случай може да усетиш чувствително забавяне на системата си...."

Моята настройка е на максимума,т.е."Висока" степен,и въпреки това не наблюдавам забавяне на системата ми,зависи ли това от компютъра,оптимизацията на Windows-а и качеството на интернет-връзката?С една дума-доволен съм. 8)

Забавянето може да възникне главно при по-бавните машини (при "висока" чувствителност на Стандартния Щит), като и оптимизацията на Windows-а влия в повечето случаи. Като да уточня става въпрос само за Стандартния Щит ;)
« Последна редакция: Януари 30, 2007, 11:06:22 pm от XMAS »

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #4 -: Януари 30, 2007, 11:18:32 pm »
Благодаря за бързия отговор. Предположих, че е от някой от щитовете, защото след като си инсталирах Аваст и при първото стартиране на торентите ми излезе едно съобщение (мисля беше за добавяне на файлове, които да не се блокират от системата, но не съм сигурен и затова не ви ангажирам да ми отговаряте). Поради тази причина помислих, че сега след като не ми излезе такова съобщение, може би аз не съм настроил правилно нещо. При възникване на същия проблем пак ще пиша и ще се опитам да снимам екрана, за да ми кажете къде може да е проблема. Още веднъж благодаря.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #5 -: Януари 30, 2007, 11:25:05 pm »
Благодаря за бързия отговор. Предположих, че е от някой от щитовете, защото след като си инсталирах Аваст и при първото стартиране на торентите ми излезе едно съобщение (мисля беше за добавяне на файлове, които да не се блокират от системата, но не съм сигурен и затова не ви ангажирам да ми отговаряте). Поради тази причина помислих, че сега след като не ми излезе такова съобщение, може би аз не съм настроил правилно нещо. При възникване на същия проблем пак ще пиша и ще се опитам да снимам екрана, за да ми кажете къде може да е проблема. Още веднъж благодаря.
Няма защо  ;D
Да наистина най-добре ще бъде да направиш снимка на екрана и да я пуснеш тук (или да препишеш ТОЧНО какво пише в съобщението), защото не се сещам от какво може да е това съобщение. По принцип съм на 99% сигурен, че не е от Мрежовия Щит на програмата, защото единственото съобщение, което Мрежовият Щит показва е съобщението за блокирана атака ;)

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2007, 01:05:42 pm »
Май наистина не е от антивирусната. Проблемът е друг, но не мога да открия причината, а и, чесно казано -нямам много време да се занимавам с налучкване. Нещо от доставчика на нета казаха, че потребителите на моята тарифа няма да могат да теглят торенти - ама как ли са го направили??? Понеже проблемът се появи преди това и реших, че двете събития не са свързани, но кой знае..... ??? ??? ???

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2007, 01:53:36 pm »
Май наистина не е от антивирусната. Проблемът е друг, но не мога да открия причината, а и, чесно казано -нямам много време да се занимавам с налучкване. Нещо от доставчика на нета казаха, че потребителите на моята тарифа няма да могат да теглят торенти - ама как ли са го направили??? Понеже проблемът се появи преди това и реших, че двете събития не са свързани, но кой знае..... ??? ??? ???
Възможно е и от доставчика ти да са ограничили това, но тук вече и аз незнам.  :-\
Но поне знаеш, че не е от антивирусната  ;)

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2007, 06:22:33 pm »
Когато има някой да ти обясни работите и си спокоен. Затова навсякъде те хваля, че си много бърз. Да не си роднина с Dumper, човекът, направил българския превод на QIP. Него във форума на QIP го хвалят, че ако работеше в бърза помощ, щеше да е най-добрият. Това се отнася и за теб. ;)

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2007, 06:30:04 pm »
Когато има някой да ти обясни работите и си спокоен. Затова навсякъде те хваля, че си много бърз. Да не си роднина с Dumper, човекът, направил българския превод на QIP. Него във форума на QIP го хвалят, че ако работеше в бърза помощ, щеше да е най-добрият. Това се отнася и за теб. ;)
Не, не съм роднина с Dumper  ;D
Мерси, просто се старая да помагам. Пък и това зависи изцяло от свободното ми време, примерно ако беше писал в понеделник, нямаше да получиш толкова бързи отговори, защото заради ветровете него ден половината град нямахме нет   ::)  ;D

Неактивен Popsi

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 26
« Отговор #10 -: Юни 07, 2007, 04:45:15 pm »
....тъй като само тук открих че става въпрос за QiP в целия форум бих искал да попитам(макар и може би не съвсем на място..) дали някога ще бъде добавен за проверка в директните съобщения и QiP...

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #11 -: Юни 07, 2007, 05:22:40 pm »
....тъй като само тук открих че става въпрос за QiP в целия форум бих искал да попитам(макар и може би не съвсем на място..) дали някога ще бъде добавен за проверка в директните съобщения и QiP...
Ами, честно казано незнам - вероятно ще бъде добавен, а може би не. Това зависи изцяло от Alwil Software (компанията разработваща avast! antivirus). Ще питам във форума им ;)

Неактивен Popsi

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 26
« Отговор #12 -: Юни 07, 2007, 05:36:24 pm »
Благодаря XMAS за отговора,наистина би било прекрасно ако QiP бъде включен в някои от бъдещите версии на Avast! .Поздрави!