Автор Тема: avast!4.7 Home Edition  (Прочетена 3357 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bu7cher

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
avast!4.7 Home Edition
« -: Май 10, 2007, 01:15:30 am »
Здравейте!Използвам тази версия на програмата и искам да кажа свойте впе4атления и да задам някой въпроси.
Преди да избера програмата бях с AVG Home Edition.Реших да пробвам тази програма и при изтеглянето й сканирах файл-а за вируси и AVG не намери нищо.Махнах AVG и сложих Аваст и след сканирането ми намери 4 вируса.Преместих ги в Virsu Chest и не съм имал проблем.Резултат имаше-мисля 4е е по-лека от AVG и сканира много по-добре.Също така един ден свалих един файл(някаква програма за Анти-Спам).С отварянето на файл-а програмата намери вирус.Моментално го намери.Мисля 4е Аваст е МНОГО ДОБРА безпалтна анти-вирусна програма.
Сега идват и някои от мойте въпроси:
1.VRDB-това ми дава шанс да лекувам файловете,но кога трябва да го пускам?Постоянно или само веднъж седми4но?Настройл съм го когато Скрийн сейвъра се пусне,но все пак да питам.
2.Ако намери системен файл,който е заразен-изпращам го в Virus Chest,но ми излиза error когато стартирам Windows.Тогава какво правим?
Благодаря предварително.Успех!

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re: avast!4.7 Home Edition
« Отговор #1 -: Май 10, 2007, 02:23:25 pm »
Здравей и добре дошъл  :)

Радвам се , че програмата ти харесва  8)

1.VRDB-това ми дава шанс да лекувам файловете,но кога трябва да го пускам?Постоянно или само веднъж седми4но?Настройл съм го когато Скрийн сейвъра се пусне,но все пак да питам.
Базата данни за възстановяване от вируси (VRDB) се генерира автоматично на всеки 20 дни, така че не е нужно да пипаш нищо - остави си настройките както са  ;)

2.Ако намери системен файл,който е заразен-изпращам го в Virus Chest,но ми излиза error когато стартирам Windows.Тогава какво правим?
Правилно го изпращаш там - може би грешката се получава, защото този файл има рег за стартиране при старта на Win, в такива случай използвай някоя програма за почистване на регистрите и автостартирането - примерно CCleaner  ;)

Или ако имаш още проблеми пиши тук  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Bu7cher

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
« Отговор #2 -: Май 10, 2007, 04:00:34 pm »
Благодаря за инфото.
За програмата CCleaner съм 4увал 4е трие файлове който са неизползвани 1 седмица,възможно ли е да ми изтрие музика или снимки?Погледнах в настройките,но пише 4е трие само от Internet temponary files.Имам и още 1 въпрос.Ако си сменя скин-а на Аваст това ще повлияе ли на работата му?
« Последна редакция: Май 11, 2007, 12:37:15 am от Bu7cher »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Май 11, 2007, 10:34:58 pm »
За програмата CCleaner съм 4увал 4е трие файлове който са неизползвани 1 седмица,възможно ли е да ми изтрие музика или снимки?
НЕ , няма никаква опасност да изтрие музиката и снимките ти, програмата е предназначена за изчистване на неизползваните файлове от системата.

Погледнах в настройките,но пише 4е трие само от Internet temponary files.
Не, трие и още доста други работи - за повече инфо виж ТУК  ;)

Имам и още 1 въпрос.Ако си сменя скин-а на Аваст това ще повлияе ли на работата му?
Не , различните скинове не оказват никакво влияние върху работата на програмата.  ;)

Благодаря за инфото.
Няма защо  ;D
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...