Автор Тема: Какво означава това?  (Прочетена 5996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
Какво означава това?
« -: Март 16, 2007, 09:34:02 am »
Аваст-а от известно време ме предупреждава, че е отблъснал мрежова атака и показва някакви IP. Какво означава това? И дали има връзка с това, че станах uploader в един торент тракер?Защото тези съобщения тогава почнаха да се появяват. Опасни ли са тези съобщения и дали трябва да се правят някакви допълнителни настройки. Иначе тези съобщения не ми пречат и ако не са опасни-може и да си седят?
PS: XMAS, ako кажеш как да кача снимка-ще пратя и снимка на съобщението!
« Последна редакция: Март 16, 2007, 11:32:27 am от larycc »

Неактивен SASHO_BG3

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Какво означава това?
« Отговор #1 -: Март 16, 2007, 03:57:27 pm »
Ами хубаво е първо да напишеш какво точно ти изписва АВАСТ.Ако искаш да качиш снимка първо трябва да я качиш на някой тракер(напримерhttp://img.data.bg/catalog.php?sid=ag9xhfsjjdy48oidr16h).След като си я качил даваш десен бутон върху нея-свойства и маркираш адреса на изображението.Натискаш бутона "вмъкни изображение" и там поставяш адреса който си копирал.Лесно е. 
« Последна редакция: Март 16, 2007, 04:05:49 pm от SASHO_BG3 »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #2 -: Март 16, 2007, 04:18:38 pm »
Здравейте  :)

Относо въпроса на larycc - тези съобщения са от Мрежовия Щит на avast! , които те уведумяват, че програмата е блокирала атака от интернет (или друг компютър от локалната ти мрежа). Няма нищо опасно, все пак програмата е блокирала атаките. Но въпреки това ще ти препоръчам да си инсталираш допълнителна огнена стена, за по-сигурно - има достатъчно добри и безплатни такива  ;)
Възможно е причината за атаките да се окаже, че си станал уплоадер в тракера, но не мога да кажа със сигурност  :-\

Ако искаш да качиш снимка първо трябва да я качиш на някой тракер(напримерhttp://img.data.bg/catalog.php?sid=ag9xhfsjjdy48oidr16h).
Не е задължително  ::) Има и по-лесен начин - когато пускате съобщения тук във форума просто щракнете на текста "Допълнителни Опции..." , който се намира малко над бутоните за публикуване и там ще се отвори поле за прикачване на файлове (снимки и др. )  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #3 -: Март 16, 2007, 09:33:32 pm »
РАзвитието на ситуацията е, че след като предодврати атаката след около 3 мин. ми излиза съобщение за грешка от Windows-a с предложеиние да изпрати доклад до MS, аз отказвам и след това нета ми изчезва-Task-bara става от син на сив и след това отново син. И ми изчезва звука- a теста с dxdiag/sound е неуспешен-мога да изпратя две-три снимки на екрана когато правя теста преди да се появи тази грешка и след нея, за да видите разликата. Ако исакте някаква допълнителна информация или имате решение на проблема-пишете!
PS: XMAS ми даде няколко идеи-да си сложа firewall и да си пусна ъпдейтите на Windows-a, което и направих и сега чакам резултати. Ако стане ще опиша по-подробно проблема и как точно го реших.
« Последна редакция: Март 17, 2007, 05:47:12 pm от larycc »

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #4 -: Март 18, 2007, 06:42:47 pm »
Засега положението се оправи. Освен че си пуснах ъпдейтите (без Windows Genuine Advantage   Notification ), стартирах стената на Windows и за всеки случай си махнах някои файлове (торенти), които случайно са попаднали в компютъра ми и не са използвани от мене, а от други лица с учебна цел, т.е. свалили са ги за да им видят разширението и да знаят друг път да не свалят такива файлове ::) ;D.
Ако и това не помогне, ще си сложа някаква друга стена по препоръка на XMAS. Оставям темата отворена засега за препоръки и коментари. Който знае, да пише!!!
« Последна редакция: Март 19, 2007, 08:47:28 am от larycc »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #5 -: Март 19, 2007, 06:26:06 pm »
Само и аз да се включа  ;D
Та решението е ОБНОВЯВАНЕ НА WINDOWS-a и ако след това отново има такива съобщения инсталирайте пълнофункционална ОГНЕНА СТЕНА - има достатъчно добри и безплатни такива - ZoneAlarm Free, COMODO Personal Firewall и т.н.  ;)
« Последна редакция: Март 19, 2007, 07:57:40 pm от XMAS »
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #6 -: Април 03, 2007, 09:03:23 am »
С тези съвети вече две седмици нямам проблеми-въпреки че пак почнах да ползвам торент тракерите (съмняваше ме,че от там ми идваха проблемите). Само да вметна, ако някой от ГДБОП чете тези редове, че ползвам торент тракерите с учебна, научна и образователна цел и имам бележка от общината за това  ;D
Явно тези атаки по този начин се оправят!
« Последна редакция: Април 03, 2007, 09:05:11 am от larycc »

Неактивен pe6o

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 41
« Отговор #7 -: Април 03, 2007, 02:00:24 pm »
Здравейте,
препоръчва се,когато си в LAN мрежа да блокираш всички IP адреси от локалната мрежа,
което става с настройка на защитната стена.Така ще се отървеш от
DCOM:135 и LSASS:445.
Интересна и полезна информация свързана със сигурността и в часност с твоя
проблем, можеш да прочетеш тук:
www.akula3a.hit.bg/windows.zashtita.html
Интересни неща свързани с темата има и на сайта на "dragozow".
PS.
XMAS на: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showforum=31
....W32:Trojan-gen.....ползвател на Avast има проблем.