Автор Тема: как се изтриват вируси от комлютъра с avast  (Прочетена 20033 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re: как се изтриват вируси от комлютъра с avast
« Отговор #15 -: Май 09, 2007, 10:25:38 pm »
Здравейте
и аз имам подобен проблем.Абсолютно нищо не може да се изтрие или премести.Дава винаги грешка  :'(  и че файла не може да бъде обработен . :-\
Не знам какво представлява предстартова проверка :-[ако може да ми обясните и помогнете :-[

Здравей отново  ;D

Та по въпроса - пробвай предстартовата проверка (може да се извърши само при Win NT и по-нов - WinXP, WinVista, Win2000...). Как се планира?

Обикновен Потребителски Интерфейс -> Меню -> Планирай Проверка при Стартиране...  ;)
Когато Win работи, той използва файлове и тези файлове са защитени от изтриване по време на работата, затова avast! не може да ги обработи - предстартовата проверка извършва сканирането преди Win да зареди , затова изтриването на файловете(заразените, заключените) става успешно чрез нея.

Ако имаш други проблеми, моля пусни НОВА тема, за да бъде по-подредено във форума ;)
« Последна редакция: Май 09, 2007, 10:27:59 pm от XMAS »
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен krem4e

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 27
« Отговор #16 -: Май 09, 2007, 10:42:25 pm »
Сори за въпроса  :-[ но при мен никъде в менюто няма планирай проверка при стартиране  :-\
Win ми е XP.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #17 -: Май 09, 2007, 10:46:46 pm »
Сори за въпроса  :-[ но при мен никъде в менюто няма планирай проверка при стартиране  :-\
Win ми е XP.
Не може да няма - виж прикачената картинка  ;)

Неактивен krem4e

• Начинаещ
  • **
« Отговор #18 -: Май 09, 2007, 11:07:01 pm »
Разгледах подробно картинката ,но моето меню не е такова :'( Тази опция липсва  :-\ само това излиза :-\

Неактивен yul67

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
« Отговор #19 -: Май 09, 2007, 11:18:58 pm »
Първо стартирай Аваст.

Неактивен krem4e

• Начинаещ
  • **
« Отговор #20 -: Май 09, 2007, 11:24:23 pm »
Първо стартирай Аваст.
Сега вече го намерих  :-[
Благодаря ви за помоща!
...ще пробвам и дано да стане  :)
« Последна редакция: Май 09, 2007, 11:26:43 pm от krem4e »

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
« Отговор #21 -: Май 10, 2007, 11:37:29 am »
Обяснявам за предстартовата проверка:
Чрез нея можеш да сканираш компютъра, преди да се зареди Windows-a. Това е и едно от предимствата на Avast. По този начин можеш да откриеш вируси, които са в системните папки. Ако Windows-a вече е зареден и пуснеш някоя от останалите антивирусни, могат да пропуснат системните папки, тъй като се предполага, че там са само файлове, нужни за работата на Windows-a. И там не се пипа. Затова е полезна тази проверка, тъй като търси навсякъде.
Как да я пуснеш?
Стартираш Avast (или от иконката на Desktop-a или от тази долу до часовника->стартирай avast Антивирус) Когато се появи панелът на АВ, този, чрез който сканираш PC, а не различните му щитове, върху този панел щракаш с десен бутон и има една опция "Планирай проверка при стартиране". Щракаш там и ще ти излезе съобщение, че при следващото стартиране на PC ще бъде извършена такава проверка. Ако искаш може веднага да рестартираш, за да бъде извършена проверката. Ако не - следващият път като си пуснеш компютъра и ще го провери.
Какво става като зададеш такава проверка?
Пускаш компютъра и преди да излезе логото на Windows , на синия екран започва проверката (същото като  Check Disk на Windows, ако си правила) Аваст започва проверката като ти виждаш имената на файловете който се проверяват. МОже да отнеме време, и ако не ти се занимава натискаш ESC и прекъсваш проверката. Ако не-седиш и чакаш.
Тук из форума имаше една тема какво да правиш ако намери някой вирус по време на тази проверка, можеш да я погледнеш). Аз ти давам само обща картинка на нещата, а по въпроси може някой друг да се включи.

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #22 -: Май 10, 2007, 11:39:18 am »
Аз докато писах романа, хората се оправили :-\. Ама нищо-може пък някой и да го прочете ;)

Неактивен krem4e

• Начинаещ
  • **
« Отговор #23 -: Май 10, 2007, 03:25:34 pm »
Мерси за подробното обяснение  ;)
Направих такава проверка,но май нищо не беше открито ::)ако имаше вирус,щеше ли да се получи някакво съобщение :-[

Пусках да се сканира и след като приключи списъкът беше огромен и пак не може да се предприеме никакво действие  :'( :'(

« Последна редакция: Май 10, 2007, 04:42:56 pm от krem4e »

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #24 -: Май 11, 2007, 02:45:36 pm »
Това като гледам са файлове в папката на System Restore, т.е. за да ги махнеш трябва да си изтриеш точките за връщане на системата. Ама по-добре изчакай някой по-наясно. Доколкото знам когато имаш заразен файл и след това го изчистиш с някоя АВ, ако си върнеш системата преди почистването вируса пак ти се появява ???

Неактивен krem4e

• Начинаещ
  • **
« Отговор #25 -: Май 11, 2007, 03:32:20 pm »
Може ли да ми кажеш какво по точно да махна :-\ ,защото не ги разбирам много тези неща :-[

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #26 -: Май 11, 2007, 04:17:30 pm »
Предполагам си с Windows XP? Когато нещо се прецака, сигурно си използвала System Restore? Start/ Help and Support / undo changes to your computer to System Restore? Принципът е, че системата си прави автоматични точки за връщане, т.е. напр. днес в 12.00 ч. системата е преценила, че всичко е ок и си е създала такава точка (един вид снимка на системата). Утре ако нещо се прецака, отиваш на посоченото по-горе място start....... и си избираш точката от 11.05.2007/12.00 ч. , рестартираш и компютъра връща настройките така, както са били на тази дата в толкова часа. Това много пъти ме е спасявало от преинсталация, но има два основни недостатъка:1) ако си изтеглила нещо или си инсталирала някоя програма и върнеш със System Restore, всичко след датата в която връщаш системата ще се загуби и 2) на тази т. нар. "снимка на системата" са запазени и заразените файлове, т.е. ако ти ги почистиш днес на 11.05, и след това върнеш системата на 10.05, то след рестарта файловете отново ще са заразени, защото ОС така ги е "снимала". Надявам се,ч е си разбрала, но не мога да ти го обясня по-ясно. Трябва малко да си бърникала по компютъра, за да ме разбереш ;)

Неактивен krem4e

• Начинаещ
  • **
« Отговор #27 -: Май 11, 2007, 04:55:45 pm »
Но аз не съм използвала систем рестор :-[ Само ли е настроено да се връща :-\
Аз наскоро си инсталирах някои неща,ако се връщаше назад,нали нямаше да ги има ???

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #28 -: Май 11, 2007, 10:14:09 pm »
Съжалявам за забавянето, просто нямах време  :-\

Та по темата - larycc е прав за системния рестор, но в случая не е необходимо да връщаш точка за възстановяване. Проблема е друг. Значи казваш, че при предстартовата проверка програмата не е открила никакви вируси? А при редовна проверка открива? От снимката забелязах , че в полето "Резултат" няма никъде съобщение за вирус (поне до колкото се вижда от снимката) , можеш ли да оразмериш полето и да видиш какво точно пише в него ? По време на проверката получи ли ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за открит ВИРУС , и ако да , какво беше името на вируса?

Неактивен krem4e

• Начинаещ
  • **
« Отговор #29 -: Май 11, 2007, 10:21:23 pm »
При предстартовата проверка  не открива нищо,при редовната също от доста време не е показвала някакво съобщение,но после списъкът е ужасно дълъг :'( и не знам точно дали е вирус ,повредено или нещо друго. :-[ на какво се дължи това  ???
На резултат ми дава от известно време -не мога да проверя :-\