Автор Тема: проблем  (Прочетена 10473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mari

• Новак
  • *
  • Публикации: 20
проблем
« -: Ноември 25, 2008, 01:20:58 pm »
Не мога да се свържа с определени сайтове. avasta ми работи без проблем, защитната стена на windows също, да не би причината да е в тях или имам вируси?

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re: проблем
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2008, 01:26:16 pm »
Здравей,

Как така не можеш да се свържеш с определени сайтове. Да не би просто те да не са достъпни в момента или нещо подобно. Дай пример ако може.
Каква операционна система ползваш, коя версия на аваст (последната е 4.8.1290)?
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен mari

• Новак
  • *
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2008, 01:32:54 pm »
операцианната система ми е windows xp, а антивирусната ми беше nod32, но преди няколко дни си инсталирах най-новата версия на avast.Не знам обаче , дали проблема е откакто инсталирах новата антивирусна.А сайтовета са- jobs.bg , transcard.bg, сайтове в които до преди няколко дни влизах без проблем

Неактивен mari

• Новак
  • *
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2008, 01:35:10 pm »
сайтовете са достъпни , защото влизам без проблем от компютъра в офиса, а в къщи нета ми е кабелен, без модем, но при изключване на компютъра се изключва и нета.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2008, 01:56:01 pm »
Това е малко странно, тъй като ако беше вирус той щеше да блокира достъпа до сайтове свързани със сигурността на компютъра (сайтове на антивирусни и др.), но въпреки това направи пълна провернка на компютъра с аваст, ако програмата не открие нищо, провери компютъра с някоя антиспай програмат - примерно с примерно a-squared Free.

Също така пусни един HijackThis лог файл, за да видим по-подробно какво е състоянието на компютъра  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен mari

• Новак
  • *
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2008, 02:11:10 pm »
Благодаря за отговора.Довечера щом се прибера в къщи , ще направя всичко което ми написа.Иначе , скайпа ми работи нормално , и антнивирусната си я свалих от нета без проблем.Затова и се  надявам че няма вируси.И още веднъж благодаря за съдействието.

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
« Отговор #6 -: Ноември 25, 2008, 02:22:44 pm »
Пробва ли с други браузъри , да не би дъртия таралясник да се е бъгнал (ИЕ) ? Нали има такива зони, доверени сайтове и подобни глупости, защото ако имаш достъп до сървъра на скайп, и въобще до други сайтове не би следвало да е вирус.   :)
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен mari

• Новак
  • *
« Отговор #7 -: Ноември 25, 2008, 03:46:00 pm »
имам internet explorer и
mozilla firefox, но и при двата положението е еднакво.А на mozillata  и инсталирах новата версия преди няколко дни, и по принцип я ползвам нея, а не explorera.

Неактивен mari

• Новак
  • *
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2008, 09:08:21 am »
Добро утро.Сканирах с антивирусната ,засече ми троянски кон, изолирах го в клетката. Но достъпа до определени сайтове ми е ограничен и това си е .Възможно ли е причината да е в интерент доставчика?Друг проблем нямам , то всичко си е нормално или поне на мен така ми изглежда. :)

Неактивен mari

• Новак
  • *
« Отговор #9 -: Ноември 26, 2008, 09:10:51 am »
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 9:09:00 AM, on 11/26/2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\Program Files\Winamp Remote\bin\OrbTray.exe
E:\programs\Picasa2\PicasaMediaDetector.exe
C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BlueSoleil.exe
C:\WINDOWS\Datecs\Flex2K.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe,
това е след сканирането със hijak this, трябва ли да ме притеснява нещо?

Неактивен mari

• Новак
  • *
« Отговор #10 -: Ноември 26, 2008, 09:13:17 am »
И ТОВА СЪЩО
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://www.yahoo.com/search/ie.html
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.bg/
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.yahoo.com
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://updates02.installshield.com/GetUpdates.asp?p={505AFDC0-5E72-4928-8368-5DEA385E3647}&r=12.0&v=ISUA%202.2&u=&l=1033
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Windows Internet Explorer provided by Yahoo!
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: Winamp Toolbar Loader - {25CEE8EC-5730-41bc-8B58-22DDC8AB8C20} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [SkyTel] SkyTel.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools] "C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe" -lang 1033
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [Orb] "C:\Program Files\Winamp Remote\bin\OrbTray.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [Picasa Media Detector] E:\programs\Picasa2\PicasaMediaDetector.exe
O4 - Startup: Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
O4 - Global Startup: BlueSoleil.lnk = C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BlueSoleil.exe
O4 - Global Startup: FlexType 2K.lnk = ?
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
O8 - Extra context menu item: &Winamp Search - C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Winamp Toolbar\ieToolbar\resources\en-US\local\search.html
O8 - Extra context menu item: Е&кспортирай в Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\nwprovau.dll
O14 - IERESET.INF: START_PAGE_URL=http://www.yahoo.com
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{9C04687C-09B0-4A32-9A22-2081990453F0}: NameServer = 78.83.196.1
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{EB8BCDE7-22FE-45E6-86B3-4476AD9BD83F}: NameServer = 87.247.248.132 87.247.249.82
O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O24 - Desktop Component 0: (no name) - https://my.globul.bg/mg/resources/i/MyGlobul_logo.gif

--
End of file - 5278 bytes

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
    • Форума на Буковлък
« Отговор #11 -: Ноември 26, 2008, 12:16:06 pm »
C:\Program Files\Winamp Remote\bin\OrbTray.exe
E:\programs\Picasa2\PicasaMediaDetector.exe
C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BlueSoleil.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

Тия процеси ако не ги ползваш може да ги спреш, те не са жизнено важни и може да ги пуснаш ръчно когато ти дотрябват. Регистъра можеш да почистиш с CCleaner например.

Я кажи без стена на windows и без avast има ли проблем (имай предвид че като спреш стената, може да се разпадне интернета за няколко секунди, изчакай го отново да се свърже и не гледай скайп какво показва защото докато не му потрябва интернет, няма да се усети че няма)

Неактивен mari

• Новак
  • *
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2008, 01:37:11 pm »
Без стената на windows , пак същото, но аз не изчаках,а пробвах веднага.Но пък не искам директно свързване със определен а сайт, а го търся през mozilla. И на avast и изключих всички защити , и пак не можах да се свържа.

Неактивен mari

• Новак
  • *
« Отговор #13 -: Ноември 26, 2008, 01:40:20 pm »
Странното е , че още две мои приятелки с които си пишем по скайпа имат подобен проблем, но при тях нещата са мого по-сериозни , като това че им се отварят по една -две страници и след това компа блокира отвсякъде или прекъсва връзката.А интернет доставчиците и на трите са ни различни.

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
    • Форума на Буковлък
« Отговор #14 -: Ноември 26, 2008, 06:11:47 pm »
Добре де, виж дали имаш пинг към джобс.бг. Пиши в конзолата това:
ping jobs.bg
или
ping 89.25.32.1И кажи има ли отговор или се губят пакетите, но няма логика да е DNS-а ако отваряш други сайтове.