Автор Тема: Помощ ! Диск С ми се пълни постоянно !  (Прочетена 12545 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 34
 :o  Диск С  ми се пълни постянно и не знам какво да направя ! Вече няма какво да изтривам , а количеството на диска ,което е 3.99 гигабайта постоянно намалява ,дори и в момента Сега е към 11.3 мегабайта ,а бях го почистил !
  Не знам какво да правя
Дали не е свързано със Spybot Search ?
 След инсталацията се оказа ,че има някакъв троянец и го деинсталирах Инсталирах нова версия и ето
 Помагайте бързо !

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
Re: Помощ ! Диск С ми се пълни постоянно !
« Отговор #1 -: Май 31, 2008, 12:07:02 am »
Няма как доста да се пълни от само себе си... Или имаш някоя програма която го пълни или някакъв вирус(по верочтно е второто). Пробвай да сканираш с последните дефиниции в boottime. После може да сканираш стандартно с проверка на архивите и най-висока чуствителност на скенера...

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #2 -: Май 31, 2008, 08:20:16 am »
 Проведох задълбочено сканиране ,но Аваст не открива нищо Колкото до сканиране в boottime ,как се прави? 

Неактивен Fix problem

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 26
« Отговор #3 -: Май 31, 2008, 09:37:33 am »
Проведох задълбочено сканиране ,но Аваст не открива нищо Колкото до сканиране в boottime ,как се прави? 
бикновен Потребителски Интерфейс -> Меню -> Планирай Проверка при Стартиране...  :D

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #4 -: Май 31, 2008, 10:11:38 am »
  Пробвах да планирам задачата , иска ми Рестарт ,но нещо не се получава !
 Ето нещо интересно !
 Spybot  ми излиза със съобщение ,че някакъв елемент от регистрите бил променен- Session Manager ,ако не бъркам правописа Поиска ми разрешение да отменя тази промяна и аз го направих /?/   !
 Може ли някой да каже какво е предизвикало тази промяна и оттам ли се инициира проблема ?
  Знам ,ме има някакви програми ,които се грижат за регистрите Да използвам ли една такава ?
Ако е вирус -Аваст не го открива ! Какво да правя ?

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
« Отговор #5 -: Май 31, 2008, 09:19:00 pm »
Ако при планирането на проверката ти е излязло това съобщение и ти не си ползволил тази промяна това е проблема...

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #6 -: Май 31, 2008, 10:27:37 pm »
Това съобщени ми го изведе Spybot Въпроса е има ли решение на проблема или трябва да ходя на преинсталация ?

Неактивен PeshoBG

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
« Отговор #7 -: Юни 01, 2008, 01:19:31 am »
Здравей Protos,
Работиш с вкл. опция "Tea Timer" на SB&SD.Същата следи за промени в ргистрите и съответно ти извежда съобщения. Много полезна функция,но ми се струва,че засега няма да се справиш.
Препоръчвам ти да я изключиш.
С какво и как си почиствал компютъра?

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #8 -: Юни 01, 2008, 12:09:59 pm »

Здравей ,Пешо
Очевидно съм доста смотан щом  не мога да се оправя с една програма Както и да е
Намерих това ,което ми показа и го изключих Инсталирах Wise Registri Cleaner уж да ми почисти регистрите ,но не смея вече нищо да барна При опит да архивирам регистрите ми излиза надписа Cannot expatc )DOCUME-1)User)LOKALS-1)Temp)HKCR. rbk.)eror writing the file There may be a disk or file system eror Иначе пак го архивира ,но...
Лично на мен това нищо не ми говори ,но използвах предимно акаунт за гост ???
Иначе при сканиране ми излиза 69 problems 41 can be reparied securlly 27 can try to fix but this not fully safe
Въпросът е да задам ли Fix ,но нямам представа кои регистри да маркирам и дали няма да стане пак беля  Или просто да деинсталирам програмата ,ако във нея има някаква грешка
  Засега ще опитам със Error cheking ,да видим какво ще стане !

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
« Отговор #9 -: Юни 01, 2008, 05:17:01 pm »
От тук идва изводът:
Внимавайте с програмите за чистене на регистри както и с тези за чистене на spyware. Има такива с които можете направо да си изчистите Windows-a.
Така, че не ползвайте случайни програми попаднали Ви от нета...

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #10 -: Юни 01, 2008, 08:25:28 pm »
Здравейте ,
glowndark не ми помагаш особено !Изводът ти е правилен ,но все пак търся някакъв изход от ситуацията ,ако не за друго именно заради това за да мога за в бъдеще сам да се справям с определени проблеми Не крия ,че съм начинаещ в пълният смисъл на думата и ако правя грешки то са си в реда на нещата !
Колкото до програмите те на са случайни ,никой не ми е виновен ,че не умея да боравя с тях Доколкото знам регистрите все пак трябва да се чистят ,както и шпионите !
Иначе пуснах поправка на проблемните  регистри със Wise Registry Cleaner ,пък каквото сабя покаже
Все пак ако някой ми преведе горните надписи на английски ,за да знам за какво става въпрос ще му бъда благодарен ,иначе Аваст не открива вируси при Планираната проверка Диск С продължава да е в същотото състояние !
П.П
Доста трудно успях да вляза с потребителското си име и парола Причината инициирана ли е или е друго ?
Благодаря !

Неактивен PeshoBG

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
« Отговор #11 -: Юни 02, 2008, 07:05:56 pm »
Hi,
Wise Registry Cleaner е добра програма.Остави я сама да си свърши работата. Ще маркира това, което е за изхвърляне и преди да го направе ще създаде резервно копие.От тебе се иска само да натиснеш Fix и да не се притесняваш. Това, което не може да изтрие е много вероятно да го направи под Save Mode.Трябва да имаш впредвид,
че програмите почистващи регистрите по скоро оптимизират системата отколкото освобождават дисково пространство.
Лично използувам RegEasy, която е по добра а има и други полезни функций.Можеш да я пробваш/http://registryeasy.com/, но е платена.
За да получиш освобождаване на дисково пространство използувай популярната
CCleaner/http://www.ccleaner.com/Настройките по подразбиране са достатъчно добри.
Независимо от тези действия, капацитета на диска ти е мноооого малък, такаче нямаш кой знае какви възможности за манипулаций.
За превод En>BG можеш да използуваш:/http://www.google.bg/translate_t/

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #12 -: Юни 04, 2008, 02:17:26 pm »
Мерси ,Пешо!
 Но колкото и количество пространство да успея да освободя ,проблемът ще си остане
Въпросът е каква е причината ?
 Ако е програма ,която ми пълни диска ,как да я открия ?
Иначе дискът функцуционира правилно ,все още нямам проблеми Иначе Аваст не ми открива вирус ,но ще пробвам някой скенер ,за да съм сигурен
Засега за друга причина не се сещам,ако някой знае нещо   му бъда благодарен да сподели !

Неактивен Fix problem

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 26
« Отговор #13 -: Юни 04, 2008, 07:57:31 pm »
Я пусни един ESET online scan - http://www.eset.com/onlinescan/
Използвай интернет експолър при сканирането!

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
« Отговор #14 -: Септември 11, 2008, 09:55:29 pm »
Мерси ,Пешо!
 Но колкото и количество пространство да успея да освободя ,проблемът ще си остане
Въпросът е каква е причината ?
 Ако е програма ,която ми пълни диска ,как да я открия ?
Иначе дискът функцуционира правилно ,все още нямам проблеми Иначе Аваст не ми открива вирус ,но ще пробвам някой скенер ,за да съм сигурен
Засега за друга причина не се сещам,ако някой знае нещо   му бъда благодарен да сподели !

Пробва ли да изтриеш временните файлове на Интернет Експлорър. Защото имам настройка, която ако си я барал може да ти използва половината хард само за "временни файлове". Първо ги махни ако не си, и после промени настройката на една от най-малките стойности.
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.