Автор Тема: Проблем с avast Home 4.8  (Прочетена 5548 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MITEV

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
Проблем с avast Home 4.8
« -: Април 14, 2008, 06:08:41 pm »
Зарадвах се на новата версия но радоста ми продължи само 4 дни  :( :(
сутринта на 12.04.2008 си пуснах com. по занимавах се и го угасух.
След обед го пускам и сичко изглежда нормално но след 4мин. сичко замръзна дясното копче на мишката не реагираше после отказа и клавиатурата само лявото копче но мишката аботише и сле 30 сек. и то спря да работи. Забелязах че avst се варти и го посочих и ми изписа 7 от 4 процеса да работят. Изчаках 20мин. ими изпоса че 7-5 изчаках още 30мин. и ми изписа че 7-6 процеса работят. И очаквах да се оправи но не стана така  >:( >:(.Резнах го с копчето и това пак се повтори и така 3-4 пъти.И решех да махна avst и давам стоп на процесити и на прав поглед ги спира но като дам Control Panel/add or remove/ avst ми изписва че не може да се премахне защото има активни процеси :-\ и да имаше някакви 2 процеса. И накрая я махнах и я изтеглих от сайта avast! Home и я инсталирах пак слажих и нов рег. код и след резтарта след новата инсталацията вървеше без проблем. ;D Но реснах com. и сичко се повтори после пробвах и с avast! Pro и там същото нещо.  >:( >:( преди да я изтрия сканирах за вироси и нищо не откри сложих nod32 е тя не намери нищо. И 13.04.2008 същия проблем се поеви на 1 познат и той така гаси си com. вечерта без никакви проблеми и го пуска на сутринта и същия проблем. :o :o

вече 3 год. съм с avst съм доволен от нея.

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
Re: Проблем с avast Home 4.8
« Отговор #1 -: Април 15, 2008, 03:18:49 am »
"сутринта на 12.04.2008 си пуснах com. по занимавах се и го угасух."
Как го гасиш този com. Защото ако е от power бутона това, че забелязваш някакви проблеми с аваст може да е няй-малкия ти проблем. След такова гасене може да видиш и черен екран на които пише че няма OS :)
Иначе ти си първия който се оплаква от подобен проблем...
И пак да доуточним, как точно го гасите този комп. Зашото в офис с 30 компютъра и avast 4.8 всеки ден след работно време всички компютри се изключват (софтуерно-чрез буона shutdown), след което на другия ден се включват отново и това от както излезе аваст 4.8 и няма никакви проблеми...

Неактивен MITEV

• Новак
  • *
« Отговор #2 -: Април 15, 2008, 10:15:13 am »
Значи за 5год. през който имам com. никога несам го гасил с power бутона той и slep , wake съм ги направил да не са активни данеби накога по грешка да ги натисна.А го спирам по нормалния начин Start/Turn off Computer/Turn off.

ето какво изписало на познатиями като дал на My computer/Manager/System tools/Event Viewer/antivirus

The server {8BC3F05E-D86B-11D0-A075-00C04FB68820} did not register with DCOM within the required timeout.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
The server {8BC3F05E-D86B-11D0-A075-00C04FB68820} did not register with DCOM within the required timeout.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
The server {0228576F-6E6C-4E1A-B175-0E46A316AFE2} did not register with DCOM within the required timeout.

The server {A1F4E726-8CF1-11D1-BF92-0060081ED811} did not register with DCOM within the required timeout.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.

А на мен в My computer/Manager/System tools/Event Viewer/system ми е дало грешки

Timeout (30000 milliseconds) waiting for a transaction response from the avast! Antivirus service.

« Последна редакция: Април 15, 2008, 10:44:12 pm от MITEV »

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
« Отговор #3 -: Април 16, 2008, 02:03:21 am »
Ами това не е нормално. Много хора ползват аваст и нямат никакви проблеми. Вариантите за проблема са много от "орязани" services,  допълнителна програма която прави конфликт с аваст до някакъв вирус който ти прави номера...

Неактивен MITEV

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: Април 16, 2008, 02:53:06 pm »
можеби незнам ще изчакам ако е вирос да си покаже рогата е ще търна win..  и пак щея сложа..
А ако на някой се поеви този проблем и намерил решение ще съм му благодарен ако го сподели.

Благодаря зя отделеното внимание

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
« Отговор #5 -: Април 16, 2008, 04:00:53 pm »
Решението трябва да се търси.
Примерно ако си бърникал сервисес на windows да намериш настройките по default и да ги използваш. Ако имаш някакви допълнителни програми за защита, antispy, firewall и изобщо всякакви такива програми да ги премахнеш една по-една... После да се провери за вируси (ако е необходимо с няколко антивирусни) изобщо доста работа отнемаща доста времеви ресурс, особенно като се има в предвид, че една преинсталация с формат става за 2 часа...

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #6 -: Април 16, 2008, 09:49:59 pm »
Само да добавя...
В текущата версия на програмата съществуват някои проблеми. Затова препоръчвам да пробваш последната БЕТА - 4.8.1178 , в която тези проблеми са поправени - > повече инфо как да я инсталираш може да намериш ТУК  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен MITEV

• Новак
  • *
« Отговор #7 -: Април 26, 2008, 12:27:13 pm »
Относно отговора на glowndark за antispy, firewall нямам никакъв firewall  освен този които върви с Service Pack 2 , а за виросо сканирах с nod32 i Norton Antivirus и не откриха нищо

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #8 -: Април 26, 2008, 08:22:56 pm »
Относно отговора на glowndark за antispy, firewall нямам никакъв firewall  освен този които върви с Service Pack 2 , а за виросо сканирах с nod32 i Norton Antivirus и не откриха нищо
А след като инсталира новата бета, проблема оправи ли се ?
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...