Автор Тема: Какво става с този Аваст ?  (Прочетена 18105 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Angar

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
Какво става с този Аваст ?
« -: Март 29, 2008, 01:27:57 pm »
Регистрирах се и след като два дена лицензионият ключ не дойде бях принуден да създам друга поща ,макар на старата да продължавам да получавам съобщения Прежалих се и след като най после се добрах до ключа НИЩО не работи Иконите ги имам ,но ми излиза ,че конфигурацията не може да бъде заредена ! Заради Аваст деинсталирах друга антивирусна и на практика сега съм без защита Какъв е проблема ???

Неактивен POWER

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 57
Re: Какво става с този Аваст ?
« Отговор #1 -: Март 29, 2008, 01:44:25 pm »
Преинсталирай аваста и използвай същия ключ

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
« Отговор #2 -: Март 29, 2008, 03:47:10 pm »
Предполагам става въпрос за хоме версията. Можеш да си я ползваш, спокоино 2 месеца без никакви лицензни ключове, така че ако нещо не се е получило с инсталацията проблема не е в лицензния ключ. Проблемът на доста потребители е, че ползват ненаеждни антивирусни програми и в един момент когато всичко се "омаже" тотално, решават да минат на аваст и той да ги спаси. Въпроса обаче е, че първото правило на всеки съвременнен вирус е да се опита да ти изключи антивирусната защита, а второто е ако ти я изключил веднъж да не ползволява в никакъв случай да се инсталира наново антивирусната програма... Е представете си сега, че на компютъра имате 5 такива вируса...
Точно затова бих препоръчал на всички които имат подобни проблеми и антивируса им не може да се инсталира след втория опит, просто да си преинсталират уиндоуса(ако трябва с формат), така или иначе той вече им е достатъчно увреден...

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Март 29, 2008, 06:10:41 pm »
Здравейте,

Пробвай да провериш компютъра си за rootkit приложеня, като използваш avast! Antirootkit , за да сме сигурни, че нищо не пречи на правилната инсталация на програмата. След това ако няма нищо подозрително пробвай да инсталираш новата БЕТА версия на avast! 4.8 - http://avast.softvisia.com/forum/index.php/topic,180.0.html - тази нова версия притежава нов самозащитен механизъм, който би трябвало да се погрижи за защитата на програмата  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Angar

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: Март 30, 2008, 02:52:48 am »
Здравейте ,
Деинсталирах старата версия и инсталирах Аваст 8.,като следвах стриктно указанията При рестартирането скенера се включи и откри два вируса Единият файл бе изтрият другият поставен в клетката Иконите са налице ,дори  VRDB ,мисля че работи ,но проблема си остава същият При опит да стартирам Аваст излиза ,че конфигурацията не може да бъде заредена ! Резидентната защита е неактивна и при опит да пусна някоя задача илиза надпис ,че услугата не може да бъде инициирана !Със сигурност имам вируси ,но ако те са причината Аваст 8. да не работи как тогава инсталирах д-р Уеб ,който успява да сканира ?  Наистина ли се налага да преинсталирам Уиндоуса си и как се прави това ? Възможно ли е причината да е в процеса на инсталация ? Излиза ми като фай.[л,който изисква да бъде сейван ,следт това RUN , и т.н.
Помагайте и благодаря предварително ! Друг проблем е ,че не умея да работя санглийски интерфейс ! >:(
« Последна редакция: Март 30, 2008, 04:04:25 am от Angar »

Неактивен Angar

• Новак
  • *
« Отговор #5 -: Март 30, 2008, 04:05:30 am »
Здравейте ,
Деинсталирах старата версия и инсталирах Аваст 8.,като следвах стриктно указанията При рестартирането скенера се включи и откри два вируса Единият файл бе изтрият другият поставен в клетката Иконите са налице ,дори  VRDB ,мисля че работи ,но проблема си остава същият При опит да стартирам Аваст излиза ,че конфигурацията не може да бъде заредена ! Резидентната защита е неактивна и при опит да пусна някоя задача илиза надпис ,че услугата не може да бъде инициирана !Със сигурност имам вируси ,но ако те са причината Аваст 8. да не работи как тогава инсталирах д-р Уеб ,който успява да сканира ?  Наистина ли се налага да преинсталирам Уиндоуса си и как се прави това ? Възможно ли е причината да е в процеса на инсталация ? Излиза ми като фай.[л,който изисква да бъде сейван ,следт това RUN , и т.н.
Помагайте и благодаря предварително ! Друг проблем е ,че не умея да работя санглийски интерфейс ! >:(

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
« Отговор #6 -: Март 30, 2008, 10:28:41 am »
Абе от къде го теглиш тоя аваст? И що английски интерфейс, като си има български? Я си пусни някоя онлайн проверка с Касперски или Панда и виж кво толкова имаш на тоя компютър!

Неактивен Angar

• Новак
  • *
« Отговор #7 -: Март 30, 2008, 01:16:12 pm »
Абе ,аз си го тегля от страницата ви и е на български ,ама май Аваст не работи ! Какво да има в компа освен няколко вируси ,но чак да спрат инсталацията на Аваст? Май ще пробвам друга антивирусна ,за да пробвам какво ще стане и ако там нямам проблеми с инсталацията ,значи е нещо с Аваста ! Другият вариант е Уиндоуса да е издал багажа ,но малко вероятно Дано да стане с Аваст ,защото наистина я смятам да добра програма ,ама ... Иначе ще последвам съвета ти ,да видим !  :(

Открих заразен файл -A0086597 Seekmo Installer Zang,inc
« Последна редакция: Март 30, 2008, 03:42:25 pm от Angar »

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #8 -: Март 30, 2008, 07:08:46 pm »
Добре пробвай следния вариант:

Деинсталирай програмата, след това използвай ТОЗИ ИНСТРУМЕНТ, за да почистиш ако има остатъци от инсталацията, след това рестартирай и си изтегли последната версия от ТУК и я инсталирай, когато инсталацията приключи и ти предложи да направи предстартова проверка, направи я. След това пиши какво е станало  :) ;)

Неактивен Angar

• Новак
  • *
« Отговор #9 -: Март 31, 2008, 12:09:03 am »
:o Здравейте ,
Изпълних последните инструкции ,като премахнах остатъците и преинсталирах Аваст отново и ОТНОВО нищо не става ! Не искам да прибързвам със заключения ,все пак съм новак ,но БЕЗ ПРОБЛЕМ инсталирах пробната версия на Касперски ,което ми отне само няколко минути  ??? Проблема с Аваст остава същият Не може да зареди конфигурация ,нито да инициира услуга ! И пак сме на изходна позиция и на въпроса Какво става ? Ако проблемът е в компа или във вирусите в него ,едва ли ще инсталира каквото и да било
Така или иначе ще преинсталирам Уиндоуса заради английският интерфейс и за да ми бъде направена профилактика ,иначе Касперски си работи в момента При инсталацията на Аваст работи само предстартовата проверка и толкоз
Моля ,за коментар Все пак Аваст е на български и смятам ,че притежава достатъчно добри опции !

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
« Отговор #10 -: Април 01, 2008, 12:34:13 am »
Проблема със сигурност е във твоя телевизор/компютър... В противен случай 50 000 000 потребителя щяха да го имат... Както споменах мисля по-горе в темата инсталирал съм аваст на стотици компютри и твоя проблем съм го срещал само на 2-3 които бяха пълни с вируси...

Неактивен Angar

• Новак
  • *
« Отговор #11 -: Април 02, 2008, 09:39:41 pm »
Към момента не може да се направи нищо След като ми преинсталират Уиндоуса ще опитам пак и ще ви пиша !

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 34
« Отговор #12 -: Април 27, 2008, 09:36:36 pm »
 ;) ;)Здравейте ,пак съм аз /само дето се регистрирах наново понеже отдавна не съм влизал и съм забравил и парола и всичко /, този дето не можеше да инсталира Аваст !
Не мога да повярвам ,че успях да инсталирам Аваст ,който в момента сканира компютъра ми ! Както ви писах закарах да ми преинсталират Уиндоуса ,доколко са ми го преинсталира ли от магазина не знам ,липсваше инсталанционният диск, но веднага след като го взех опитах отново и пак нищо ! Вече се бях отказал напълно ,докато не реших да пробвам за последно и изведнъж проработи ! Надявам се да нямам повече проблеми с работата му и да се окаже надеждна защита /толкова главоблъскане / Имам само един въпрос Имам инсталиран Нод32 2.7  Ще окаже ли проблем при съвместната работа или трябва да го деинсталирам ?

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #13 -: Април 27, 2008, 09:47:35 pm »
Радвам се, че проблема е отчасти решен.  :)

Имам само един въпрос Имам инсталиран Нод32 2.7  Ще окаже ли проблем при съвместната работа или трябва да го деинсталирам ?
Препоръчително е да оставиш само едната антивирусна програма активна - в противен случай може да се появят странни проблеми при работата на компютъра.  ;)

;) ;)Здравейте ,пак съм аз /само дето се регистрирах наново понеже отдавна не съм влизал и съм забравил и парола и всичко /, този дето не можеше да инсталира Аваст !
В такива случаи има опцията "забравена парола" - от там може да получиш паролата си за стария акаунт на е-мейла чрез който си се регистрирал.  ;) 8)

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 34
« Отговор #14 -: Април 27, 2008, 10:14:37 pm »
Понеже чувам от познати,че имат по две , а даже и по три вирусни ,не знам... Попаднах на програми в Интернет ,които предлагат управление на повече от една вирусна Какво е твоето мнение ? Направо съм станал параноик на тема вируси !
Някакви подозрения за проблема с инсталацията ? Лично аз нямам обяснение  :)