Автор Тема: Какво става с този Аваст ?  (Прочетена 18077 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
Re: Какво става с този Аваст ?
« Отговор #15 -: Април 28, 2008, 10:29:31 am »
Тука всички сме параноици... Обаче има една приказка "много баби хилаво внуче" в твоя случай компютър. При антивирусната защита номера не е да сложиш колкото се може повече антивирусни, а да сложиш една, но възможно най-надеждната...
Правило номер 2 е ако случайно имаш 2-3 антивирусни, никога да не допускаш те да са с едновременно активирани резидентни модули(което в днешно време става все по трудно(да изключиш резидентния модул на дадена антивирусна напълно)).
И трето, антивирусната никога не се краква - кракната антивирусна - все едно, че нямаш антивирусна...

Това са няколко прости правила, които при спазване могат да гарантират работата на компютъра в продължение на 2-3 години без преинсталация...

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 34
« Отговор #16 -: Април 28, 2008, 11:29:16 pm »
 ;)
Това за резистентните модули го четох някъде в Интернет и мисля ,че си прав Така или иначе английският ми е под всякаква критика и май ще деинсталирам Нод 32 !
Само един въпрос !
Сканирам с Аваст ,но не открива никакви вируси ,докато Нод 32 ми излиза с с откритието :
Win 32/Hackav g.application File C:/Program files /ESET/NOD32rix.reg.
Защо Аваст не го открива ?
Ако това е вирус /на забравяйте ,че все пак съм новак / ,май  го изтрих заедно със файла,защото настройките на AMON Setup  са деактивирани изцяло
Как да съм сигурен ,че нямам вируси на компютъра си ? ;)

Неактивен koret

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #17 -: Май 05, 2008, 01:29:19 pm »
При подробна проверка ми пише:

Провери архивните файлове: Изключен

Защо какъв е проблема някой знае ли?
Аз съм AVAST 4.8
« Последна редакция: Май 05, 2008, 01:32:49 pm от koret »

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
« Отговор #18 -: Май 05, 2008, 07:30:45 pm »
;)
Това за резистентните модули го четох някъде в Интернет и мисля ,че си прав Така или иначе английският ми е под всякаква критика и май ще деинсталирам Нод 32 !
Само един въпрос !
Сканирам с Аваст ,но не открива никакви вируси ,докато Нод 32 ми излиза с с откритието :
Win 32/Hackav g.application File C:/Program files /ESET/NOD32rix.reg.
Защо Аваст не го открива ?
Ако това е вирус /на забравяйте ,че все пак съм новак / ,май  го изтрих заедно със файла,защото настройките на AMON Setup  са деактивирани изцяло
Как да съм сигурен ,че нямам вируси на компютъра си ? ;)

Вируса е защото с този рег файл си го кракнал. А само крекера знае какво има в него...
Все пак вече никои не работи за едната благодарност а с някаква конкретна цел.
Затова казах няколко пъти, да не използвате кракнати програми ако наистина разчитате те да ви пазят...

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
« Отговор #19 -: Май 05, 2008, 09:44:38 pm »
При подробна проверка ми пише:

Провери архивните файлове: Изключен

Защо какъв е проблема някой знае ли?
Аз съм AVAST 4.8
Ами преди да започне проверката сложи тикчето пред "Провери архивите" и ще ти провери и архивите, но това значително ще забави проверката.

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #20 -: Май 06, 2008, 10:27:19 am »
 ;) Да ама и аз имам същият проблем и не откривам начин да включа проверка на архивните файлове !
Защо от програмното меню тези опции за направо деактивирани ?
И аз питам какъв е проблема ?

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #21 -: Май 16, 2008, 06:24:32 pm »
 8) Здравейте !
Понеже никой все още никой не е писал , а се появи друг проблем с Аваст  си позволявам пак аз да го направя
Получих лицензният номер за регистрация ,но ми излиза ,че номерът е невалиден
Използвах метода Копи и Паст ,но резултатът е същият ! Ако някой подозира за проблема ще съм благодарен да ми отговори ,както и на предният въпрос ,който също не е малък !
Благодаря предварително !

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
« Отговор #22 -: Май 16, 2008, 09:02:19 pm »
 ::) От къде си го получил?
Принципно е невъзможно това да се получи тъй-като за всеки регистрарал се, се генерира индивидуален рег-код. Ако примерно си генерирал няколко преди това, това вече е друг въпрос, ако примерно ползвате един номер на няколко компютъра също може да се получи такъв проблем... Така, че опиши по подробно има ли нещо по-особенно при теб.
Това е за home версията. Не си конкретизирал, но мисля че говориш за нея, ако става въпрос за про версията то там нещата са по различни...
Иначе за проверка архивните файлове се избира отметката "провери архивните файлове"...

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #23 -: Май 17, 2008, 01:25:24 pm »
Да ,става въпрос за домашната ,безплатната версия на Аваст4.8 !
 ;)Лицензният номер го получих на личната си поща след като попълних съответната страница за регистрация Не ползвам друг компютър освен моят ,иначе в Демо версията /остават ми още 40 дни / има някакъв генериран код ,но това е временен ,нали трябваше да се регистрирам ! Точно за това не мога да разбера откъде произтича проблема
Колкото до отметката за проверка на архивните файлове ,както писах , тази отметка която се намира в Програмното меню е във блед фон т.е направо деактивирана
Всъщност отметките са пет и поне аз не знам как могат да проработят !
Пак благодаря предварително за отговора !

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
« Отговор #24 -: Май 18, 2008, 08:56:19 am »
Добре прати ми лицензния ключ на PM. Ще видя какво му е и дали по някаква причина не е включен в някоя black list.
Относно "деактивираното" сканиране на архиви.
Стартираш си антивирусната, след като стигне до основното меню щракаш на твърдото дискче(проверка на локални дискове),
като щракнеш ще ти излезе едмо малко меню чуствителноста на сканирането(колко прецизно да проверява файловете) малко по надолу има една отметка "сканираи архивите". Щракаш на нея и натискаш бутона за стартиране на проверката.
Това е!

Неактивен koret

• Новак
  • *
« Отговор #25 -: Май 18, 2008, 04:47:14 pm »
Каквото и да направя при проверка на архивите при висока чуствителност 
си пише изключен

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #26 -: Май 18, 2008, 10:55:31 pm »
Здравей ,
 Понеже не ми и ясно какво е PM изпратих ти лицензният ключ като лично съобщение Надявам се да си го получил !
    Относно архивните файлове излезе прав От скенера за чувствителност се появи отметката ,която досега не бях открил и в момента при Проверка на архивни файлове пише Включен !

Неактивен koret

• Новак
  • *
« Отговор #27 -: Май 18, 2008, 11:03:40 pm »
Каквото и да направя при проверка на архивите при висока чуствителност 
си пише изключен

връщам си думите назад
явно трябва да си слагам очила

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #28 -: Май 20, 2008, 11:55:27 pm »
Здрасти

Неактивен protos

• Начинаещ
  • **
« Отговор #29 -: Май 21, 2008, 12:05:26 am »
 Преди малко опитах пак и ми изписа лицензен ключ въведен успешно ,но не изписа същите номера , а май останаха старите !?
Иначе ми излиза валиден до никога , а като край на обновяването    до 1.08.2009г.
Това нормално ли ?