Автор Тема: Какво ви е мнението за различните антишпионски програми?  (Прочетена 12479 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
За мен анти-спай програмата е една SpyBOT www.spybot.info. Ползвам я от 1,2,3,4 години (мисля) и до сега не ме е предавала. Чисти всичко и като за безплатна програма работи повече от добре...
Относно spyware програмите, колкото и безобидно да изглеждат не е точно така.
Има 2 вида програми, едните са си spyware(не anti spyware) закачат се от някъде, сканират и ти казват че имаш 100 вредителя и ако искаш да ги изтриеш трябва да си свалиш точно тази програма, а ако си я свалил за да изчисти "вредителите" искат да си я купиш. Другите наистина действат, но както казах една такава програма си е доста опасна. Случвало се е преди след тест на такава случайна програма да се налага преинсталация на уиндоус, тъй-като една от основните работи на тези програми е проверката на регистри записите, и в случай че програмата не е добре направена има вариант да изтрие не това което трябва... Иначе съм тествал всички по известни програми... Не виждам особенна разлика между тях и тази която ползвам...

Неактивен POWER

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 57
Цитат
За мен анти-спай програмата е една SpyBOT

Тук бъркаш вече.Тая програмка не лови никакви вируси  >:(
Изпробвал съм я на какви ли не вируси (спаируер,троянски коне,адуер и т.н) ,но не ги откри. От тогава съм на "a-squared free" и "AVG anti-spyware" -нея съм я кракнал.
Това са анти-спайруер програмите ,които зачитам.
« Последна редакция: Март 04, 2008, 10:23:21 pm от POWER »

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
И аз то известно време ползвам Spyware Terminator, обаче освен разни съобщения кво прави тази или онази програма - друго не показва. Не й знам принципа на действие и дали блокира нещо, ама си мисля,че работи  ;D

Неактивен GlowNDark

• avast! bg support
  • Потребител
  • Публикации: 184
    • avast! antivirus bulgaria
Re: Какво ви е мнението за различните антишпи
« Отговор #18 -: Март 09, 2008, 10:05:49 pm »
Реших да направя някои тестове не препоръчаните от POWER анти-спай програми...
Тестовете са направени на компютър в офиса на които се работи интензивно в интернет и които не е сканиран за spyware от повече от 2 седмици.

Изводите:
a-squired-free ми направи впечатление донякъде, като намери 2 евентуални trojan заплахи след spybot(беше пусната за сканиране в режим deep scan) като провери и всички фаилове на компютъра докато spybot при стандартното си сканиране проверява само регистрите...
Все пак програмата не е лоша, дори и да не е кои знае колко по-добра от spybot.
След за сканирането с AVG antispy останах обаче крайно разочарован, програмата не само че на откри нищо, ами и сканираше повече от 2 часа в режим на скиниране full scan

Резултатите са:

« Последна редакция: Март 09, 2008, 11:06:10 pm от glowndark »

Неактивен Fix problem

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 26
Ползвам SpyBot - Search & Destroy и съм доволен! : :)

Неактивен rosko

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
Еее излагате се :) Как ще сканирвате за троянци в нормален режим на windows-а.Нали знаете, че тези неща се пусакт под safe mode, има си и някои други "цаки" но за тях някои друг път ... а колкото до програмата .. тя е ядна -- Spybot