Автор Тема: Въпрос за PC Tools Firewall Plus  (Прочетена 9434 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
Въпрос за PC Tools Firewall Plus
« -: Февруари 22, 2008, 11:19:46 am »
Отдавна не бях пускал тема, защото напоследък бях малко зает и нямах време за експерименти. Днес обаче направих поредния експеримент- инсталирах PC Tools Firewall Plus оттук. С нея обаче ми се инсталира и ThreatFire , което не го разбрах какво е?!? Понеже не съм много добър с английския и не можех да го разбера това ThreatFire отделна антивирусна ли е или е някакво приложение, което може да бъде използвано с друга/основна/ антивирусна. Щото аз си ползвам Аваст и съм доволен. Та единият ми въпрос е -може ли да се използват ThreatFire i Avast едновременно, а другият ми въпрос е- някой има ли впечатления от тази PC Tools Firewall Plus и какви са те?

Неактивен larycc

• avast! маниак
Re: Въпрос за PC Tools Firewall Plus
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2008, 06:48:41 pm »
При мен експериментите текат със светкавична скорост ;D. Вече я махнах тази стена, защото пак ми започнаха exploit-атаките. Може да не съм я настроил нещо тази стена, ама като знам кво станан последния път с тия атаки и предпочитам да не рискувам. Иначе това Threat Fire така и не го разбрах кво е . Ако имате някакви данни за тази стена - можете да ги качвате тука ;)

Неактивен PeshoBG

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
« Отговор #2 -: Март 08, 2008, 08:34:46 pm »
Здравей,
за да разбереш качествата на дадена програма трябва да си по-търпелив.
Познавам и двете програми, тъй като съм ги тествал.
PC Tools Firewall_+ определено не е моята програма, но ThreatFire използувам и в момента, а аз внимателно подбирам програмите свързани със сигурността.
Без да влизам в подробностти TF е от клас програми, който използувани самостоятелно не осигуряват достатъчно добра защита, но работещи в сихрон с други защитни програми/най-често защитни стени/ заедно осигуряват отлична/или почти/
защита.Това е отговор на въпроса защо заедно със защитната стена си получил като
бонус и TF.
Ако имаш нещо конкретно питай. Успех!

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #3 -: Март 09, 2008, 10:38:25 am »
Мерси Пешо, и друг път си се включвал по мои въпроси. Иначе стената я махнах,заедно с ТФ.  ТФ го махнах, щото не разбрах какво точно прави и дали  помага или пречи? А стената позволи отново експлоит атаките и не ми се иска да се повтори цирка с тях от миналата година. Тогава големи мизерии станаха и предпочитам да ги избегна сега. Иначе си сложих Sygate PF Pro  и съм доволен от нея-вече 3 дни тука  ми спира някви сканирания и атаки от разни ИП. Дава вид, че върши работа и аз съм спокоен. ;D
П.П. Влизай по-често, щото както виждаш експериментите ги провеждам със светкавична скорост, и ако нещо не го разбера - минавам с балтията и нищо не остава. Това ТФ дали ще работи със СПФ Про? И какво ще и помогне ако го сложа и нещо, щото в момента със  СПФ Про, Аваст и СПайуер Терминатор с резидентен щит. И като резервни ползвам a-squared i ad-adware 2007.  Дори Firefox-a махнах, щото и той почна да прави мизерии и да товари системата и съм с Опера,а като резервен ползвам K-Meleon.

Неактивен CodeX

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #4 -: Март 09, 2008, 04:36:37 pm »
Здравей Влади,понякога многото програми за сигурност натоварват допълнително машината,ако все пак нямаш излишна памет за "лапане".
За Sygate PE Pro,мога да кажа 4е е отли4на защитна стена,лошото е оба4е 4е Симантек ги закупиха мисля през 2005г. и я спряха като самостоятелен продукт.Последния build поне на който аз съм попадал е 3408 който по скоро оправя някой бъгове.
Лека е за ползване,има стелт режим при браузване и следене на целия мрежови трафик(TCP/IP) .
Ползвал съм я и съм останал доволен от нея.
За ad-Aware 2007 съм малко скепти4ен(ве4е),въпреки 4е на времето доста я препоръ4вах.

Моя съвет е остани засега така за да прецениш и опознаеш работата на тези програми,от прекалено много тестове  4овек и машина допускат грешки. ;)
Доскоро.
« Последна редакция: Март 09, 2008, 04:38:28 pm от CodeX »
iMacG5-MAC OSX10.5/IntelCoreDuo-2,0Ghz;1GB RAM;250GB HDD.

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #5 -: Март 09, 2008, 05:37:50 pm »
 Аха и ти си ми помагал и тук и на други места ;) Доакто се сетя с това ч=4 и гепард и  мина малко време. Иначе сега експериментирам с СРФпро,  и аз разбрах, че Симантек са и спрели поддръжката, ама ми казаха, че същността на тази стена не се нуждае от ъпдейти, щото принципа и бил само д аконтолира кво влиз аи кво излиза и нямало нужда от ъпдейти, освен да се опраив някой бъг. Мисля си , че в 5.5. е достатъчно стабилна и с ай опраивли бъговете, затова фактът, че Симантек (що ли ги свързвам с мизерния Нортън?!?) са спрели поддържката не ме спря. Иначе за Ad-Aware си ползвам безплатната версия и си сканирам от време на време компа. За основна ползвам Spyware Terminatorс включен щит - нея не я знам колко е добра, ама засеаг разчитам на нея. Айде и до скоро.

Неактивен PeshoBG

• Новак
  • *
« Отговор #6 -: Март 12, 2008, 11:32:30 pm »
Добро попадение.Аз също използувам, както free така и Pro версийте на програмата, като основна защитна стена.Едно пояснение свързано с предишното. SPF осигурява абсолютна защита на входящия трафик,което я прави една от най-добрите зс.По отношение на изходящия поради спиране  разработката на продукта тя не осигурява адекватна защита спрямо непрекъснато променащите се начини на
нерегламентиран изходящ трафик.Затова, както ти писах, комбинация м/у SPF+TF по ефективност се равнява на най-добрите  защитни стени.
Лично използувам комбинацията SPF+SSM+TF, която блокира на 100% съществуващите към  момента тестове.
Независимо, че ползувах доста време ST и Ad-A съм разочерован от тяхното развитие.
Нещо не ми стана ясно с DCOM Ataks.Мрежовият щит на Avast ги блокира, а ако настройш защитната стена да блокира трафика в локалната мрежа ще има същия ефект.При това положение  можеш да изключиш мрежовият щит.
Avast+SPF+ST заедно  работят нормално, но при ъпдейт на ST е възможно зс да блокира PC&то.

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #7 -: Март 17, 2008, 08:16:22 am »
Айде пак съм аз ;) Изтеглих си Threat Fire и го инсталирах. Сега имам един въпрос - ТФ само ли се интрегира с антивируса и стената или аз трябва да му направя някакви настройки, за да му посоча с кое да се интегрира? Защото аз само го инсталирах и гледам, че не пита с кое да се интегрира. Та, Пешо, понеже пишеш, че ти си го синхронизирал със СПФ. Ако трябва да се правят някакви настройки-кажи какви са. Иначе досега при активни 6 щита на Аваст и един на Spyware Terminator, както и включена СПФ, не съм имал проблеми с компютъра.

Неактивен PeshoBG

• Новак
  • *
« Отговор #8 -: Март 17, 2008, 09:24:48 pm »
Здравей,
TF е самостоятелна програма и  не изисква да се настройва засъвместна работа с други програми.Настройките на самата програма са елементарни:
1.Advanced Rules-->Custom Rule Seetings-->Custom Rules /остави настройките по
подразбиране.За да създадеш ново използувай бутона New.За да добиеш представа
как става това: маркирай съществуващо правило-->Modifi-->next....Преди това
за да се гарантираш от грешки:маркираното правило-->Copy и ще имаш резервно на същото.
!За да работи правилото трябва да бъде маркирано!
2.Advanced Rules-->Custom Rule Seetings-->Process List/можеш да поставиш в Trusted
Process процесите, който смяташ за доверени и те няма да се проверяват. Става с бутона New.Това не е задължително.
В Email and Browsers маркирай това, което използуваш.Също не е задължително.
3.Setting-->General-->маркирай всичко./Protectiom Level на трета позиция-препоръчително/
4.Setting-->Quarantine&Scheduled Scan-остави без изменение.
Слабата част на тази програма е сканирането, затова използувай друга програма за тази цел.

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #9 -: Март 18, 2008, 02:58:16 pm »
Мерси-изобщо-оставих я, както я инсталирах- Надявам се, че работи. Сега трябва да намеря някоя страница да се тествам  ;D

Неактивен PeshoBG

• Новак
  • *
« Отговор #10 -: Март 20, 2008, 07:07:33 pm »
Hi Larycc,
какво конкретно търсиш?

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #11 -: Март 21, 2008, 03:36:03 pm »
Хи Пешо, ами някоя страница да си тествам безопасността-ама не онази с таралежа, нито с бялата мечка, щото се съмнявам, че са платени от Мозила и не дават верни резултати ;D. А също така и при ейкар всичко ми е ок.

Неактивен PeshoBG

• Новак
  • *
« Отговор #12 -: Март 26, 2008, 05:13:28 pm »
Здравей Лари,
1.За "таралежа" се сетих,но за "бялата мечка" нямам понятие???
2.Мозила няма никакво отношение към въпроса.
3.Както съм ти писал преди време аз нямам проблеми с тестовете.
Проблема е при тебе, така че не се заблуждавай с някакви оправдания.
Вярно е, че повечето от "таралежовите" тестове са направени с маркетингова цел от разработчиците на защитни стени, но това няма никакво значение.
4.За тестване на твоята antispyware защита можеш да използуваш стандартният за целта Spycar тест.В сравнение с Eicar е много по сложен/NOD 32 покрива само един
от 17+1 тестове./
5.Ако не се лъжа във форума имаше тема: приблизително "с какво се защитаваме".
Пусни нещо по въпроса и мога да ти дам някой съвети.

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #13 -: Март 26, 2008, 10:20:28 pm »
Мани ти кво е имало във форума-дай някой адрес, за да се тествам  ;) Иначе, ей ти я Бялата мечка , ама виж долу вдясно кво препоръчват, за да не се чудиш после дали е правена с рекламна цел  :P И да ти кажа МОзилата има голямо отношение към въпроса- това е разработка на военните 8). Айде дай тука малко акъл, ако имаш желание :)

Неактивен PeshoBG

• Новак
  • *
« Отговор #14 -: Април 07, 2008, 01:30:11 am »
Привет,
Съжалявам, че се забавих, но не съм те забравил.
Ето картинка от теста на моя браузер с "мечката".
Повече на:http://www.imgshare.eu/peshobg1/BrTest/
Прочетох във форума, че имаш питане относно съвместната работа на Avast и RTP на ST.По същество и двата модула вършат една и съща работа, но Avast много по добре.В резултат се затормозява работата на компютъра и логично е да изключиш RTP на ST. В този
случай обаче губиш защитата спрямо възможността за промяна в ОС предизвикана от действието на зловреден код.
Ако използуваш ThreatF. можеш да изкл. ST.,защото се дублират. 
Изпробвай  Spycar тестhttp://spycar.org
Ако имаш въпроси бъди конкретен.