Автор Тема: искам да науча  (Прочетена 5032 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен elianX

• Новак
  • *
  • Публикации: 16
искам да науча
« -: Декември 18, 2007, 07:30:56 pm »
Здравейте!
Исках да си сваля нещо от един торент.
Инсталирах BitComet.
Веднага на момента (като се регистрирах в торента) излязоха предупреждения за рейтинг.
Смисълът беше,че ако ми падне рейтингът-губя всякакъв достъп.
Всичко това е ново за мен-да си намеря информация за мои хобита,теми.
Какво се изисква?Да качвам там даден обем информация (файлове)?
А точно там има неща които горещо ме интересуват и бих желала да имам достъп до тях
Торентът в случая е руски,но има такъв принцип в торентите?

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
Re: искам да науча
« Отговор #1 -: Януари 02, 2008, 11:39:15 am »
Ще се опитам да ти обясня накратко това, което знам за торентите. Може някои неща да не са много верни, ама се надявам да разбереш принципа. Основното е, че тракерът (сайтът, където влизаш, за да теглиш торенти) е само посредник между потребители. Когато ти си изтеглиш от него нещо, напр. филм, ти теглиш всъщност филмът на части. Тези части програмата автоматично ти ги обединява на компа и ти не ги виждаш, а гледаш само крайния резултат, т.е. целия филм.ТА всеки торент е изграден от части, няма значение дали е песен, картинка, филм, книга и т.н. Когато почнеш да теглиш, ти теглиш тия части и в зависимост от връзката ти може да изтеглиш от различни хора или само от един човек. Ако например решиш да качиш филм и програмата го раздели на 10 части, следващия който реши да изтегли този филм ще изтегли от теб 10 части. В зависимост от връзката между вас той може и да не успее да се свърже с теб, ама ако вече е заредил торента в програмата (в твоя случай Bit Comet, въпреки че аз бих ти препоръчал utorrent) тя изчаква и при първа възможност, т.е. ако се свърже с човек, с когото имат добра връзка ще изтегли филма от него. След като ти качиш филма (който програмата е разделила на 10 части), аз го виждам и решавам да го изтегля. Моята програма се свързва с твоята и аз го изтеглям. Следващият, който си хареса този филм, вече тегли от нас двамата (ако има по-добра връзка с теб може да изтегли и 10-те части само от теб, ако има по-добра връзка с мен може да изтегли 10-те части само от мен, а може да изтегли, напр. 3 части от теб и 7 от мен). И така следващите теглят от предишните. КОлкоот повече хора са си изтеглили един филм, толкова по-голям шанс имат следващите да успеят да си го изтеглят и толкова по-голяма ще е скоростта.Това до тук беше моралната страна на въпроса-сега за комерсиалната  ;). Значи като отвориш тракера (страницата, от която теглиш) би трябвало да имаш upload i download, или както ще е на руски "сваляне" и "качване". Свалянето показва колко мегабайта или гигабайта си свалила, а качването-колко си качила. Ако ти си свалила 1 MБ и си качила 1 МБ коефициентът ти ще е 1. Ако си свалила 1 МБ, а си качила 2МБ (т.е двама са изтеглили от теб тоя 1 МБ) коефициентът ти ще е 2 и т.н. Колкото ти е по-голям коефициентът-толкова по-добре, т.е. ти качваш повече отколкото теглиш.За да свалиш торент ти изтегляш торентфайла (който е някви килобайта) и го зареждаш в Кометата. Тя посредством тоя файл ти тегли вече филма, който си си харесала, и ти го качва в определената от тебе папка на компа. След това за да го качваш (сийдваш) просто трябва да го оставиш в същаат папка и нищо да не променяш по него (дори един файл д аизтиреш или да добавиш ти променяш изходния файл и спираш да сийдваш и съответно спира да расте коефициентът ти). КОлкото повече хора се свържат с теб и изтеглят от теб филма, толкова ще ти е по-голям коефициента. Ако ти само теглиш, а не сийдваш скоро ще ти спрат достъпа до сайта, защото коефициентът ти ще е 0. Това беше засега-надявам се, че разбра системата. Сега ако имаш по-конкретни въпроси-по-нататък ще ти отговоря и на тях. ;) :D

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #2 -: Януари 07, 2008, 10:31:25 am »
Такъв ферман написах , а elianX не каза дали е научила нещо за торентите???

Неактивен elianX

• Новак
  • *
« Отговор #3 -: Януари 22, 2008, 11:36:09 pm »
Ах, Larycc,
Сърдечно благодаря за подробното обяснение за торентите!Креативен човек си и много це'нен  , мисля.Стана ми ясен принципът,да.А също и това , че ако много малко личности се интересуват от същата,като моята тема,то шансовете ми да ползвам торенти, са нищожни.И то май на практика се оказа така.А и когато  действат закони там за запазени права...Поне в този случай явно е така. :) А иначе изключително ми е приятно да виждам тук хора които са далеч от всякакви глупости и празнословия, и с готовност да помогнат>Какво повече?... :)
   :-*

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #4 -: Януари 23, 2008, 06:56:51 pm »
Явно досега бе заета да ми биеш рекордите на игрите и нямаше време да прочетеш фермана, ама все пак се радвам, че си стигнала и до него. ;)

Неактивен elianX

• Новак
  • *
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2008, 10:06:02 pm »
Е,като го написа това-амбицира ме да направя някой по-добър хайскор.Децата са много добри на игрите.Някои ги игра сина ми (Илиян,10 год.)  :P . А аз пък, открай време и най-вече, обичам да си играя с него :)

Неактивен larycc

• avast! маниак
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2008, 11:04:54 am »
Значи и 10-годишните са по-добри от мене на игрите  ;) Ок-предавам се. Я по-добре питай пак нещо за торентите  ;D