Автор Тема: Съобщение от мрежовия щит  (Прочетена 3948 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Erostic

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
Съобщение от мрежовия щит
« -: Декември 01, 2007, 11:07:29 pm »
Днес вече 7-8 пъти ми показва подобни съобщения:

До сега не беше ми се случвало и не знам какво да направя. Забелязах, че IP-тата се сменят.

Неактивен Erostic

• Новак
  • *
Re: Съобщение от мрежовия щит
« Отговор #1 -: Декември 02, 2007, 01:03:02 am »
Много зачестиха тея съобщения. Сега се появи нещо по-различно

Някакви идеи?

Неактивен diviq_marko

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 56
  • cska
« Отговор #2 -: Декември 02, 2007, 10:20:31 am »
там пише атака от и после ип адреса значи някоий те атакува хакер ли е нз и мрежовия щит блокира атаката му щом блокира атакуващия добре но щом те атакуват значи ти знаят ип адреса от някаде сигурно си теглил някой шпионин и така са попаднали на твоя адрес но добре че атаките са блокирани от щита ;) ;) ;) ;D ;D

Неактивен Erostic

• Новак
  • *
« Отговор #3 -: Декември 02, 2007, 01:43:12 pm »
Защо пък му е на някой да го прави!? Какво могат да ми направят на компютъра?
Интересното, че ИП адреса ми не е статичен и като ми излезе това няколко пъти рестартирах компютъра за да получа нов ИП, но съобщенията от мрежовия щит продължиха.
Сложих си и COMODO Firewall Pro за всеки случай. Сега след като сложих Комодото не съм видял да се показва такова съобщение, но знам ли.
Преди време бях сложил Comodo, но нещо му стана и неговия процес работеше постоянно на 100 CPU и затова го махнах.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #4 -: Декември 02, 2007, 02:09:19 pm »
Здравейте,

Най-вероятно атаките не са били продназначени директно към твоя компютър, а са произволни.
Тези атаки са от заразени компютри (заразени с някакъв червей), най-вероятно от локалната мрежа (а може и директно от интернет).

В случая ти си взел правилното решение да инсталираш пълнофункционална огнена стена. Това е решението.
Също така ти препоръчвам да си обновиш Windows-а - тъй като ако Windows-а ти е обновен, той няма да бъде уязвим на тези атаки (не, че сега е...просто ще е по-сигурно - въпреки това Мрежовият Щит те е предпазил)  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
« Отговор #5 -: Януари 07, 2008, 10:55:13 am »
Вярно ти казва XMAS - и на мен ми се беше появил същия проблем и след като излезеше това съобщение ми изключваше нета и изчезваха звуковите драйвери. Ама го оправих като включих ъпдейтите на Уиндоуса и включих вградената защитна стена (защото нямах повече памет за една по-добра стена). XMAs i тогава ми каза, че този проблем се решава чрез включване на стената.