Автор Тема: DCOM Exploit  (Прочетена 4083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Petroff81

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • avast! потлебител
DCOM Exploit
« -: Ноември 15, 2010, 06:34:15 pm »
От една седмица съм с инсталиран Уиндоус 7 и от три дни антивирусната(Avast 5 free)започна да изписва по няколко пъти на ден DCOM Exploit блокиран и някакъв IP адрес,а дори не е отворен браузъра.Преди бях с XP и със същата антивирусна но това не се появяваше.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • Публикации: 131
  • avast! hunter
Re:DCOM Exploit
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2010, 04:48:17 pm »
От една седмица съм с инсталиран Уиндоус 7 и от три дни антивирусната(Avast 5 free)започна да изписва по няколко пъти на ден DCOM Exploit блокиран и някакъв IP адрес,а дори не е отворен браузъра.Преди бях с XP и със същата антивирусна но това не се появяваше.

Exploit значи уязвимост в програма или OS.

Следвайте следната инструкция за работа с Security Check:
  • Изтеглете Security Check (автор: screen317)   от тук и го запишете на десктопа.
  • Кликнете два пъти върху SecurityCheck.exe и следвайте инструкциите.
  • Когато програмата завърши работата си, ще се отвори един текстов документ:checkup.txt.
  • Копирайте съдържанието с Копирай (Copy) на checkup.txt и с Постави (Paste) го поставете в следващия си коментар.
« Последна редакция: Ноември 16, 2010, 04:53:22 pm от Sergio »

Don't Worry, Be Free.

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2010, 10:14:50 pm »
Виж и това ::)

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2010, 10:21:25 pm »
Виж и това ::)
И аз тъкмо щях да дам линк до тази тема :)  ;D
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен larycc

• avast! маниак
  • Публикации: 306
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2010, 10:30:27 pm »
Малко е стара, но това беше един от първите проблеми, с които  се сблъсках покрай компа :)

Неактивен Petroff81

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • avast! потлебител
« Отговор #5 -: Декември 19, 2010, 12:26:08 pm »
Благодаря на всички за отговорите и се извинявам,че пиша с такова закъснение но нямах време.Проблема го реших като пак си инсталирах добрия стар Уиндоус ХP. Сега вече почти месец няма ядове. :) :) :) :) :) :) :) :)

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2011, 02:09:44 pm »
Благодаря на всички за отговорите и се извинявам,че пиша с такова закъснение но нямах време.Проблема го реших като пак си инсталирах добрия стар Уиндоус ХP. Сега вече почти месец няма ядове. :) :) :) :) :) :) :) :)

Това не е решение, а отлагане на неизбежното. :) Вече има Windows7 SP1. Слагай го, доста неща са поправени. Грехота е на компютър който може да работи с Windows 7 , да слагаш десетгодишна система.
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • Публикации: 131
  • avast! hunter
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2011, 02:15:25 pm »

Това не е решение, а отлагане на неизбежното. :) Вече има Windows7 SP1. Слагай го, доста неща са поправени. Грехота е на компютър който може да работи с Windows 7 , да слагаш десетгодишна система.

И къде е тоя SP1 ?  По-тракерите сигурно, не ми трябва от там ще си чакам windows update.
    XP наистина доста остаря, но предпочитам него например отколкото провала Vista.

Don't Worry, Be Free.