Автор Тема: Проблем с аваст 7.0.1474  (Прочетена 4115 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zheleev

• ...
  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • avast! потребител
Проблем с аваст 7.0.1474
« -: Февруари 04, 2013, 10:01:13 am »
Здравейте , преди известно време ми направи проблем програмката , а проблема беше такъв , че когато пуснах на следващия ден програмката аваст не искаше да се стартира долу в бара и също така , когато цъквах на иконката ми изваждаше ерор , че "Avast UI" и ми даваше на това ерор и се налага да премахвам програмата и отново да е инсталирам и тогава вече проблем е оправен. Дава грешка , че е инкоректед и не иска да се стартира , а пък ми показва , че системата ми е защитена. Много кофти проблем , някой може ли да ми помогне ? :)

Фрее версията използвам , забравих да уточня. :)
:)))))))))))))))

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
Re: Проблем с аваст 7.0.1474
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2013, 01:49:20 pm »
Преди Аваст с каква антвирусна имаше? Потърси пълните деинсталатори на Аваст и предишната антивирусна и ги ползвай. После инсталирай на ново Аваст. Ако това не помогне е възможно вече да е заразена ОС с някоя гадинка, която блокира Аваст.

п.п. Аз не съм специалист в тази област, но от дълги години ползвам официалните финални версии на Аваст още от версия 4.8 и съм много доволен от него.

Неактивен Zheleev

• ...
  • Новак
  • *
  • avast! потребител
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2013, 01:57:42 pm »
Преди седмица си преинсталирах компютъра , няма как да е заразен. А относно антивирусната , значи не съм сменял аваст от 5 - 6 години , само версията , когато има по - нови версий , само ъпдайтвам. Имам предвид такъв , че аваст се бъгва , показва ми , че компа е защитен , а пък аваст не се пуска долу в трея и не ми дава да е стартирам и ми дава грешка на ехе-то му , когато се пробвам да е стартирам.

Ако може да ми дадеш линк от където да си сваля аваст фрее 4.8 , мерси предварително и ако може нещо друго да питам.

Ако сложа аваст 4.8 , може ли да ползвам отново ключ с допълнително дни след 30-те безплатно ? Мерси предварително отново. :)

Зарезена ОС в какъв смисъл и ако е как мога да оправя това заразяване ?

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2013, 04:25:10 pm »
Здравей,

Можеш ли да постнеш снимка на съобщението за грешка ?  Също така каква ОС ползваш и имаш ли някакви допълнителни програми за сигурност инсталирани ?

Ако сложа аваст 4.8 , може ли да ползвам отново ключ с допълнително дни след 30-те безплатно ? Мерси предварително отново. :)
Това не е препоръчително (да слагаш толкова стара версия, тъй като тя вече не се поддържа), по добре да опитаме да решим проблема с текущата версия ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Zheleev

• ...
  • Новак
  • *
  • avast! потребител
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2013, 05:21:15 pm »
Отлитна ми от акъла , да направя една снимка , когато ми даде тази грешка , прави ми този проблем за втори или трети път , еми проблема е следния , значи казва ми , че аваст защитава системата ми , тъй като не ми изкарва , че е деинсталирана или т.н. , проблем е само там , че аваст е като скрита. Дава ми ерор на именно на ехе-то на аваст , това ми го даде и предишните пъти. Не ми дава да стартирам аваст. Ако отново се появи ерора ще го постна в тази тема , но определено след известно време аваст прави проблем. Допълнителни програми няма абсолютно никакви , с хп съм. Значи първият път този проблем се яви , тогава , когато исках да игра дадена игра спрах аваст защити и глупости за постоянно и след като се опитах да ги включа ми даде този проблем. Странно доста .....

Неактивен Zheleev

• ...
  • Новак
  • *
  • avast! потребител
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2013, 06:41:50 pm »
Ето пак отново ми даде грешка , но този път снимах , за да видите каква е тя ! :) Моля ако можете да ми помогненте :

http://prikachi.com/images/248/5836248M.jpg

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2013, 04:55:18 pm »
Ами намери го въпросният процес и го стартирай. Не ми е ясно защо той не иска да се стартира с ОС. Да не си правил някакви оптимизации на ОС или тя е някаква самоделка?

Неактивен Zheleev

• ...
  • Новак
  • *
  • avast! потребител
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2013, 07:11:20 pm »
Ами намери го въпросният процес и го стартирай. Не ми е ясно защо той не иска да се стартира с ОС. Да не си правил някакви оптимизации на ОС или тя е някаква самоделка?

Прилятелю , виждаш ли каква е грешката , че пишеш глупости , спри се ако обичаш , какво да стартирам , като иконата ми не е в трея и не ми дава да стартирам нищо от програмата ? Ясно и просно го обеснявам , ти ми говориш за стартирания , къде отиваш .... Не , че искам да кажа нещо ама ако не знаеш , по - добре си замълчи , казах нищо не съм барал по - компа бе , ти не разбираш ли и не е самоделка или т.н. .... Ех , че големи разбирачи ама само глупости пишат , дай някой по - комплектован от тебе да пише , уф , че се дразня така като пишите , а не знаете нищо , за какво става въпрос .........

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2013, 12:28:03 am »
Здравейте,

Първо моля да запазите добрия тон, Еди просто се опитва да помогне, никой не го кара на сила ;)

Сега на въпроса - можеш ли да пробваш да върнеш началните настройки на програмата:

Settings -> Troubleshooting -> Restore Factory Defaults - > Reset Now

или

Настройки - > Решаване на проблеми - > Възстанови фабричните настройки - > Изчисти сега

и след това да поправиш инсталацията на програмата:

Add/Remove Programs - > avast! antivirus -> Repair

След това рестарт на компютъра и виж дали отново ще имаш същите проблеми.

Неактивен Zheleev

• ...
  • Новак
  • *
  • avast! потребител
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2013, 02:53:24 pm »
Здравейте,

Първо моля да запазите добрия тон, Еди просто се опитва да помогне, никой не го кара на сила ;)

Сега на въпроса - можеш ли да пробваш да върнеш началните настройки на програмата:

Settings -> Troubleshooting -> Restore Factory Defaults - > Reset Now

или

Настройки - > Решаване на проблеми - > Възстанови фабричните настройки - > Изчисти сега

и след това да поправиш инсталацията на програмата:

Add/Remove Programs - > avast! antivirus -> Repair

След това рестарт на компютъра и виж дали отново ще имаш същите проблеми.

Благодаря , направи това се , да видиме дали ще има проблем , и все пак се извинявам на Еди , тъй като се дразня като не разбират , защото пишат, съжелявам още веднъж , иначе сега го направих , което каза , да видиме дали ще прави пак проблем , мерси отново. :)

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
    • avast! на Български
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2013, 07:34:13 pm »
Здравей,

Дано да помогне. Можеш ли да кажеш дали това е помогнало, след като вече използваш определено време програмата и нямаш повече същите проблеми ? :)