Автор Тема: Имам въпрос за опцията изключения  (Прочетена 4848 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jovanoty

• Новак
  • *
  • Публикации: 13
  • avast! потлебител
Имам въпрос за опцията изключения
« -: Април 10, 2012, 09:18:45 pm »
Здравейте в опцията изключения за сканиране мога да добавям само папки които да не се сканират, обаче ако искам да дам примерно exe да не се сканира на пример което сже намира в system32/wga.exe  (не съм сигурен точно да ли беше така името на фаила.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
Re: Имам въпрос за опцията изключения
« Отговор #1 -: Април 12, 2012, 10:57:05 pm »
Здравей,

Ами по същият начин по който добавяш папка, добавяш и точният път до файла и програмата не би трябвало да го проверява ;)
Надявам се това отговаря на въпроса, ако аз не съм разбрал правилно, моля пиши отново ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен jovanoty

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #2 -: Април 12, 2012, 11:09:28 pm »
Здравей,

Ами по същият начин по който добавяш папка, добавяш и точният път до файла и програмата не би трябвало да го проверява ;)
Надявам се това отговаря на въпроса, ако аз не съм разбрал правилно, моля пиши отново ;)
Примерно използвал съм на един windows crack wga.......  и Аваст ми го детектва като вирус в c:/windows/system32/wgatray.exe  (не съм много сигурен за пътя и името но е подобно. Та въпроса ми е аваста не вижда все едно екзета и прочие а мога само да му задам коя папка да не я проверява, но мен не ме устройва да му задам system32 да не я сканира нали се сещаш какво ще стане ако е така, рай за вирусите. Не знам да ли успях да го кажа много ясно какво имам в предвид точно. :)

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #3 -: Април 13, 2012, 12:20:14 am »
Ами както казах просто добави целия път до файла и програмата ще игнорира само този файл и би трябвало да проверява всичко друго в папката. Но добави файла в изключенията на Файловия Щит и в тези в главните настройки   ::)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен jovanoty

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #4 -: Април 15, 2012, 04:30:40 pm »
Ами както казах просто добави целия път до файла и програмата ще игнорира само този файл и би трябвало да проверява всичко друго в папката. Но добави файла в изключенията на Файловия Щит и в тези в главните настройки   ::)
Имах в предвид тук:

Благодаря ще го дабавя във файловите изключения.
« Последна редакция: Април 15, 2012, 04:45:35 pm от jovanoty »

Неактивен jovanoty

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #5 -: Април 16, 2012, 10:52:26 pm »
Същото се получава и във вайлови изключения..... не вижда файловете, а само ми дава да кажа коя папка да не се сканира. Това как да го избегна?