Автор Тема: Комбинация на Avast! 6 Free с произволна защитна стена  (Прочетена 1974 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mu3epHuk

• Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • avast! потлебител
 Здравейте, желая да ме ориентирате за успешно съчетание за безплатния Аваст с надеждна защитна стена (по възможност от безплатните). Например  Comodo.  Какво трябва да се "барне" при инсталацията на Аваст, за да няма пречки и засечки? Може би някой от щитовете или да се махне или добави отметка? Специално защитната стена на Comodo е една от водещите, но антивирусния софтуер на компанията не ми се нрави, а и товари много по време на сканиране. В моменнта съм с Panda AV и има вградена защитна стена, но специално стената не е сред добрите. Самата Panda се чувства, макар че след контролно сканиране ми намери няколко шпионина и други гадости, които Аваст изтърва. Мисълта ми е да ползвам леката Аваст в комбинация със защитна стена, за по-голяма сигурност, а периодично да проверявам с друг софтуер и да изчиствам пропуснатото, а и да знам какво е положението. Бързината на пълно сканиране при Аваст е значитетелно висока, докато при други програми специално при мен е от порядъка на 3 часа. Поздрави  :)

jovanoty

• Гост
По принцип каквато и да сложиш защитна стена не би трябвало да си пречи с Аваст. Тествал съм я и с Comodo и няма проблеми.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • Публикации: 131
  • avast! hunter
Да, спокойно мога да кажа, че COMODO Firewall 5 + Avast! си е добра комбинация, но HIPS при COMODO Firewall 5 не го препоръчвам за начинаещи!
Аз ползвам тази комбинация, откакто минах на Windows 7. Трябва да сте наясно също със създаването на правила, добре ще е също от "слабо ограничени" да изберете само "ограничени" при HIPS-а. В случай, че някой драйвер попадне в сандъка, като ограничен, като например при мен драйвера на ATI му задавате сигурни и го махате от сандъка. С повечко практика и се свиква ;D

Don't Worry, Be Free.