Анкета

Бихте ли обърнали внимание на следното съобщение от PC:

Защо не мога да инсталирам Аваст на РС?
2 (100%)
Трябват ли ми ЗАДЪЛЖИТЕЛНО админ.права ?
0 (0%)

Общ брой гласове: 2

Гласуването приключено: Април 02, 2011, 02:00:05 pm

Автор Тема: Проблем с инсталацията на Аваст  (Прочетена 3647 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен delyo_1985

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
  • avast! потлебител
Проблем с инсталацията на Аваст
« -: Март 03, 2011, 01:00:05 pm »
...казвам съобщение от PC, защото не съм сигурен дали е от РС или от Аваст...
"Setup did not finish. If you interrupt it now, avast! will not be installed. You can run setup later and finish the installation. Do you want to quit setup?" Yes or No
Съответно аз натискам "НЕ", но инсталацията не продължава...
Ако някой знае какво трябва да направя, моля да пише! Аз си мислех, че е свързано с администратоеските права, но мисля че не е от там!
Може би трябва да добавя, че съм инсталирал Аваст и на други РС, но не съм имал проблеми! На РС, на който искам да инсталирам Аваст няма нет, но за сметка на това има много вируси!  ::)
Благодаря предварително

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
Re:Проблем с инсталацията на Аваст
« Отговор #1 -: Март 03, 2011, 03:25:52 pm »
А случайно да ти иде на акъл, че може би заради вирусите не може да инсталираш антивирусна.  ;D
Изтегли си liveCD с антивирусен продукт и стартирай сканиране от него поне  на Windows дяла. След това сложи аваст за да сканираш другите сялове ако имаш такива, въпреки, че на компютър без интернет няма голям смисъл от антивирус.
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #2 -: Март 05, 2011, 01:54:08 pm »
Да, възможно е вирус да спира инсталацията, щом има много такива на компютъра. Пробвай да почистиш компютъра първо с DR. WEb Cure IT (това е самостоятелно приложение, просто стартираш и почестваш, не е е нужна инсталация) и след това пробвай да инсталираш avast!
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен frenk white

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #3 -: Март 08, 2011, 09:38:04 am »
Така и аз имам същия проблем със това съобщение, имам интернет, проверих с Доктора и не беше намерен нито един вирус. Най-странното е че аваст 4.8 се инсталира без никакви проблеми, но версиите нагоре си дават "Грешка при завършването" доста странен проблем поне според мен. Ще пусна доктора да провери и не на стандартна а на пълна проверка но вируси не смятам че има, защото пусках пълна проверка с аваст 4.8 преди няколко дни. Ако може да дадете някаква идея от къде може да е проблема ще съм ви благодарен. :)

Неактивен mitote

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #4 -: Март 08, 2011, 04:12:41 pm »
Ако проблемът е от вирус и DR. WEb Cure IT не го хваща може да пробваш някои антивирусен продукт, който се буутва от флаш-диск или такъв който се записва на диск и после буутваш от него, като например Касперски: ftp://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/ или Авира: http://dl.antivir.de/down/vdf/rescuecd/rescuecd.iso.

Друг вариант от който аз страдах беше непълно деинсталирана предишна версия на Аваст 4.8. В този случай Аваст 6 спира инсталацията в средата и след дълго мълчание изплюва съобщение, че инсталацията не е завършена напълно. В този случай оправията е aswClear.exe, има го на сайта на Аваст и деинсталира както трябва :-)  /Този вариант може да помогне на потребителя frenk white/
« Последна редакция: Март 08, 2011, 04:17:13 pm от mitote »