Автор Тема: Инсталирайки версията Аваст 6.0 Фри, имах затруднения, и когато  (Прочетена 3235 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен refab

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
  • avast! потлебител
реших, съобразно показателите, че съм се справил, се оказа, че предишната оранжева иконка със знак "х" (недействаща) на нея си стои. Тази иконка - действаща, обаче, се появи преди около месец, когато изглежда по погрешка съм инсталирал платена аваст с едномесечен гратисен период, който вече изтече!?... Като видях, че не мога да се справя с премахването иконката с "х" на нея, реших да опитам да го направя, изтривайки аваст от "всички програми" на компютъра. Сега, според мен, в компютъра никъде няма аваст, но тази иконка си стои и не успявам да я махна!

Значи, очертаха се при мен два проблема - 1.невъзможност да махна една иконка от реда с икони на екрана в десния долен ъгъл (при положение, че "всякакъв аваст" е изтрит!; и 2. Затруднение със свалянето и задействането на аваст 6.0;

Моля за указания и съвет!.. Благодаря! :)

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
Ако обичаш обясни си проблема по-грамотно. За сега само ти си знаеш с каква ОС си и какво си правил, така е в този ред намисли само ти можеш да си отговориш на въпросите. Тука гадатели няма! Какво означава „изтривайки аваст от "всички програми" “ и каква е тази оранжева икона с знак „х“? Ако подкрепиш въпроса си и със снимков материал, още по-добре.

Неактивен refab

• Новак
  • *
  • avast! потлебител

Системата е Уиндоус ХП Професионал

Става дума за оранжевата иконка на аваст с  кръстче - "х"(зачеркната) на нея!.... В момента нямам програма аваст (изтрих я от "всички програми"), а тази иконка си стои, не мога да я махна!

Иначе - преди време си инсталирах безплатен аваст. Той имаше една синя иконка, в десния долен ъгъл на екрана на компютъра. След година, мисля, се оказа, че срокът е изтекъл. Имаше предложение за продължаването програмата аваст и аз се възползвах от него. Понеже почти не знам английски, изглежда съм се насочел към платен аваст с един начален безплатен месец . Програмата се задейства, и се появи оранжевата иконка. Като изтече безплатния месец на платената  програма, тя прекъсна и аз се захванах да инсталирам безплатен аваст. Мисля, че се спавих, защото имаше изписано потвърждение за свалянето и за задействането. Не се появи, обаче, действаща иконка в долният десен ъгъл, а си остана старта оранжева с кръстче (недействаща). След това изтрих инсталираната аваст (и сега никъде, според мен, няма аваст в компютъра), а иконката си стои, въпреки моите търсения и усилия да я махна.... Идеята ми е, длед това на чисто пак да сваля, регистрирам и задействам безплатен аваст.
« Последна редакция: Март 03, 2011, 02:58:06 pm от refab »

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
Изтегли си инструмента за премахване на Avast - http://www.avast.com/uninstall-utility
Стартирай Windows в SafeMode и премахни остатъците от старите инсталации.
След това рестартираи и си инсталирай версия 6 на чисто. :)
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен refab

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
Благодаря! :)

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
Значи да разбирам, че ти въобще не си деинсталирал Аваст, а само си я изтрил от списъка с програми. Първо отиди в Старт -> Контролен панел -> Добавяне или премахване на програми. От появилия се нов прозорец (изчакай малко да се зареди целия списък с програми) намери Аваст и го избери с левия бутон на мишката. Ще стане синьо полето с Аваст и в неговия долен десен ъгъл ще се появи един бутон „Промени/Премахни“ и следвай стъпките по-нататък. Ще се стартира деинсталиращата програма на Аваст. Когато тя завърши, тогава стартирай инструмента на Аваст за премахване на остатъците от нея предложена ти тук малко по-горе.

П.П. Запомни програми се премахват не с ТРИЕНЕ, а с ДЕИНСТАЛИРАНЕ!!! Това, което ти си направил е абсолютно нищо, Аваст си е целия на твоя компютър без да си му направил абсолютно нищо.
П.П.2 Виждам, че ползваш ФлексТайп, което е ГОЛЯМА ГРЕШКА!!! Тя няма нищо общо с горния ти проблем, но при следваща преинсталация на ОС - НЕ ГО ИНСТАЛИРАЙ!!!