Автор Тема: Новата безплатна версия на Аваст 5.1  (Прочетена 12640 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mu3epHuk

• Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • avast! потлебител
Новата безплатна версия на Аваст 5.1
« -: Януари 04, 2011, 02:32:28 pm »
 Здравейте! Не бях писал от февруари месец в този форум, но нуждата ме "подтикна" да го направя. Днес в малките часове реших да ъпгрейдна автоматично безплатната версия от 5.0.677 до тази, която се предлага сега 5.1. нещо си. Изписа ми, че инсталацията е протекла успешно и че е желателно да рестартирам компютъра. Потвърдих "рестартирай сега" както си му е реда и след зареждане на биоса и надписа WindowsXp последва черен екран. Чаках близо 15 дори 20 секунди и нищо!. Рестартирах го, пробвах отново - пак се появи черен екран. При третото включване, влязох под Save Mode и ънинсталирах успешно Аваст. След рестартирането всчико си зареди на мига. Нямаше помен от черния екран. Изтеглих от вашия сайт безплатната версия, инсталирах я и уж всичко бе ОК. Към обяд си пускам компютъра, този път си зареди УЖ както трябва и отново се проявиха мизериите от тази последна версия, която за мен е пълна излагация, да не кажа простотия!
 Мъчеше се 30 секунди да ми отвори Мозила, а като успееше след ред усилия да се отвори прозореца й, изписваше ми, че програмата не отговаря. Пробвах да отворя и други програми, но също бяха неадекватни. Производителността на компютъра падна драстично. Бавно зареждаше след стартиране, програмите се отваряха след дълго чакане, самите ми браузери бяха напълно неактивни. Видимо компютърът се тормозеше. Казах си - няма да я бъде точно тази версия, докато някой не я дооправи ... след ънинстал и до връщане на точката на възстановяване преди да я инсталирам, сега компютърът ми отново препуска с бясна скорост в интернет пространството. Тоест проблемът е във Вашия телевизор - не в моя! Доволен съм от безплатната версия и не бих я сменил с друга антивирусна, но поне докато не си оправите бакиите, ще си остана с 5.0.677 , от която нямам никакви оплаквания. За друг път ще знам като има нова версия, да изчакам поне 3 месеца да се доизкусури и тогава вече да е годна за използване на ниво потребители.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • Публикации: 131
  • avast! hunter
Re:Новата безплатна версия на Аваст 5.1
« Отговор #1 -: Януари 04, 2011, 03:52:59 pm »
 Здравей,
 и аз си я обнових ръчно и никакви проблеми съм нямал до сега.

Цитат
след ънинстал и до връщане на точката на възстановяване

Извинявай, но за System Restore на Windows ли имаш в предвид ?
 Спирай го ! Зловредния код обича там да се загнездва :>
 Има си по добри начини, като Ghost или Acronis.
 Колко битов ти е Windows-a 32(x86) или 64(х64) ?

Don't Worry, Be Free.

Неактивен Mu3epHuk

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #2 -: Януари 04, 2011, 04:31:01 pm »
 С 32 битова версия съм. Важното е, че аз се оправих, но все пак предпочитам да остана с по-старата версия. Поне сега всичко си е добре. Компютърът и програмите се стартират бързо, няма неработещи и проблемни програми, браузерите също работят (мога поне да влизам в интернет). Няма грам забавяне, докато с новата версия беше истинско мъчение. Ако е само при мен така, не го вземайте присърце! Все пак няма да минавам към по-нова, докато не получа по-добри отзиви или поне лично не се уверя, че по-нова версия ще ми върви като хората (като настоящата ми). Защото с 5.1 определено няма да имам вируси - тъй като не мога да ползвам нито интернет, нито програмите си. Интересно ми е защо би се получило само при мен така...., но както и да е. Ако и други потребители имат подобни проблеми, нека да пишат. Истината може да се окаже някъде по средата.

jovanoty

• Гост
« Отговор #3 -: Януари 05, 2011, 09:11:42 am »
Само и Аз да кажа. че на моите две машини си се обнови без проблем и дори на още няколко машини и няма никакъв проблем!

Неактивен Еди

• Потребител
  • Публикации: 117
« Отговор #4 -: Януари 05, 2011, 10:21:40 pm »
Аз съм с Аваст Интернет Сигурност, версия 5.1.184 и версия на вирусните дефиниции 110105-1 и нямам никакви проблеми.

Неактивен Mu3epHuk

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #5 -: Януари 06, 2011, 11:50:06 pm »
 Сложих новата безплатна версия на лаптопа си и работи добре - без забележки. На Windows 7, 32бита е.  Интересното е, че моя компютър се спича именно с тази последна версия. Вчера пробвах да я сложа отново, но същата работа. Затова я и разкарах.

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • avast! hunter
« Отговор #6 -: Януари 08, 2011, 05:21:15 am »
Само при Xp ли ти прави проблеми ?

Виж тази настройка

Ако има най-долу чавка я махни. "Проверявай всички файлове"

Don't Worry, Be Free.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #7 -: Януари 10, 2011, 10:43:06 pm »
Здравей,

Извинявай за забавянето при отговора - можеш ли да пробвеш последната тестова версия 5,1,884 - http://forum.avast.com/index.php?topic=69152.0 ? И да кажеш дали отново имаш същите проблеми ?
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Mu3epHuk

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #8 -: Януари 16, 2011, 12:21:51 am »
Здравей,

Извинявай за забавянето при отговора - можеш ли да пробвеш последната тестова версия 5,1,884 - http://forum.avast.com/index.php?topic=69152.0 ? И да кажеш дали отново имаш същите проблеми ?

Здравей! Изтеглих я, но пак същата работа. Затормозява ми компютъра. Значително забавя стартирането на програми. Всъщност има някакъв напредък! Поне този път ми отвори мозилата от втория път и дори зареди сайтове. Обаче не ми се чака 10 минути, за да се случи. Пробвах да пусна уинампа - отвори се след близо минута и ми даде грешка. Интернет Експлорера и Операта въобще не се отварят. Може би само моят компютър е каръшки. Ще се върна отново на старата версия, която поне не ми създава ядове. Не ме вземайте присърце! Ще си кретам със старата, докато излезе нова версия, която няма да ми спича щайгата и би ми позволила да ползвам революцията, наречена интернет! През последните 30-на дни имам сигурно 6 нови регистрации на безплатната версия, така че не се радвайте за постоянно нарастващия брой нови потребители! ;)

Неактивен sergo_k

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 92
    • Вашата софтуерна визия
« Отговор #9 -: Януари 18, 2011, 07:10:28 pm »
Проблема явно е в твоя компютър, аз лично съм я инсталирал на дузина компютри и няма никакви такива неща !

jovanoty

• Гост
« Отговор #10 -: Януари 19, 2011, 02:00:02 am »
И Аз също съм я инсталирам поне да кажем на 10-на машини и не съм имал проблем до сега с аваст, независимо с коя версия, дори и с най-новата !

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
« Отговор #11 -: Януари 19, 2011, 10:49:11 pm »
Mu3epHuk четох ти мненията тук и в един торент тракер, но освен да потвърдя  мненията на sergo_k и jovanoty  друго не мога да направя. На моя Win7, на лаптопа на сестра ми, на компютъра на братовчедка ми (и те с win7), на едно момиче с XP също съм сложил такава ( free ) , отделно на виртуални Vista и XP я има , на моя лаптоп също работи avast. И досега никой не се е оплакал от подобен проблем. Вземи си преинсталирай XP-то, ако нямаш възможност за по-нова OS , защото причина в антивирусната не виждам.
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен Mu3epHuk

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #12 -: Януари 20, 2011, 07:39:04 pm »
Уверих се , че причината е в моята кошница. Днес лично я инсталирах на лаптоп с Виста и отделно на друг настолен компютър като с моите пкомпоненти, само че с Windows 7. Когато ми се отвори свободно време (след изпитната ми сесия) ще помисля за преинсталация, но за момента ще съм със старата.  Интересно ми е обаче защо ли точно версии 5.1 ми бавят системата, а с версии 5.0 нямам подобни проблеми. Иначе за компютъра си нямам оплаквания, а точно заради нова версия на Аваст не ми се иска специално да преинсталирам (ще ми се да дочакам да започне да прави мизерии и едва тогава). Явно следващи издания на програмата няма да оправят конкретния проблем със спичането и бавното осъществяване на достъп до интернет...  При условие, че все още се ползва старата версия 4.8, явно не съм го закъсал толкова, че да се тюхкам. А и колко му е да ползвам други безплатни издания, макар че не съм така доволен от тях. Благодаря за отделеното внимание и ви пожелавам безаварийно препускане в интернет!  ;)

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • avast! hunter
« Отговор #13 -: Януари 22, 2011, 07:53:48 am »
Незнам каква ти е кошницата, но не очаквай много от съвременния софтуер да работи добре на компоти от 2002-2004 г.
Говоря за модел на производство не кога е закупен.

И още нещо, като сте решили да закупите Pc не се забивайте в първия хипермаркет (сглобявани боклуци)
 Аз например полудявам от мириса на чисто нов компонент(винаги съм си взимал от доказали се)

Да споделя и друго, мой приятел наскоро ми беше писал, че неможе да се справи с инсталацията на Football Manager 2011 и му давала някаква грешка и вика даже спрях Avast! lol
 Защо всичко така мисли и идея си нямам първо в антивирусната се съмняват, което си е глупост.
 Да не говоря, че масовия потребител е с настройки "по подразбиране"
 Аз се дразня от автоматични действия.

Don't Worry, Be Free.

Неактивен Mu3epHuk

• Новак
  • *
  • avast! потлебител
« Отговор #14 -: Януари 22, 2011, 02:12:07 pm »
 Дъното и процесорът ми са модел лятото на 2006, а съм ги закупил през 2007. Видео картата, хард дисковете и изобщо всичко е ново. Сглобяван е в магазин за компютри от хора, които лично познавам. Разбирам за мириса на ново. Аз също съм на този принцип. Като пазарувам, избирам качественото, макар и да е по-скъпо. Ако става въпрос, пускал съм далеч по-тромави от безплатната Аваст и не са ми спичали така. Забавяне на отварянето на интернет сайтове съм срещал досега при НОД и донякъде при Касперски. Друга тромата като AVG Internet Security ми е вървяла добре, въпреки че е ламя за ресурси. Сигурен съм, че проблемът при мен е софтуерен, не хардуерен, но е конкретно с новите версии на Аваст. Явно едва след преинсталация всичко ще се подреди...