Автор Тема: Въпрос за включена парола на Аваст  (Прочетена 5073 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jovanoty

• Гост
Въпрос за включена парола на Аваст
« -: Декември 16, 2010, 11:53:46 pm »
Колеги понеже ми се е случвало на чужди машини вируси да изключат почти всички щитове на Аваст, та въпроса ми е ако аваст е с парола за настройките такова нещо би ли могло да се случи?

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • Публикации: 131
  • avast! hunter
Re:Въпрос за включена парола на Аваст
« Отговор #1 -: Декември 17, 2010, 10:52:10 pm »
Аз си слагам парола. Нямам излишно време за експерименти с вируси за да ти отговоря.

На чуждите машини сигурно много хора пипат и става един малък хаос. Хората са любопитни и глупави и кликат на всякъде едвали не и най-комичното е че всеки мисли, че разбира.
 Това ми е мнението.

Don't Worry, Be Free.

jovanoty

• Гост
« Отговор #2 -: Декември 18, 2010, 03:56:17 am »
Да прав си че много хора си мислят, че знаят и пипат много, но има и други които си мислят че щом имат АВ програма и край вируси не ги ловят. И като им покажа че имат 15-25 и дори повече вируса в карантина и се чудят как така!

jovanoty

• Гост
« Отговор #3 -: Декември 20, 2010, 11:20:47 pm »
Нещо май напоследък форума стана много спокоен !?

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • avast! hunter
« Отговор #4 -: Декември 21, 2010, 12:49:58 am »
Че то кога е бил "шумен" ?

Имам идея ще направим подобно, като един виц...

Ще си задаваме сами въпроси и сами ще си отговаряме, така форума ще изглежда интензивен. ;)

Don't Worry, Be Free.

jovanoty

• Гост
« Отговор #5 -: Декември 21, 2010, 01:38:08 am »
Нямах това в предвид просто имах в предвид преди време, че някой като пуснеше тема и почти веднага му се отговаряше !
Надявам се да ме разбереш !

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #6 -: Декември 21, 2010, 07:13:40 pm »
Нямах това в предвид просто имах в предвид преди време, че някой като пуснеше тема и почти веднага му се отговаряше !
Надявам се да ме разбереш !
Да, така е, за което се извинявам.

Програмата има собствена самозащита, така че добавянето на парола не би трябвало да оказва някаква разлика при защитата, тоест ако вирус преодолее защитата, дори  и да имаш парола на настройките няма да има значение, тъй като вируса атакува самите процеси на програмата а не настройките.

Надявам се това да отговаря на въпроса ти ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

jovanoty

• Гост
« Отговор #7 -: Декември 22, 2010, 02:26:25 am »
Да сега ми е ясно XMAS !
Благодаря ти както винаги си ясен и точен в отговорите!

Неактивен Galin Todorov

• Потребител
  • Публикации: 102
    • Форума на Буковлък
« Отговор #8 -: Декември 30, 2010, 07:21:08 pm »
Искам да питам нещо тук, за да не правя нова тема, понеже въпросеца ми не е от първостепенна важност. Значи на предишния windows бях слагал Avira Antivir Free. Тези които са я ползвали, знаят , че с десен клик на иконата и махането на отметката най-горе "замлъква" да "лае" по "лекарство" за някоя платена програма например. На последната преинсталация реших тоя път Аваст да е. :)  Само дето при Аваст когато свалям щитовете се получава оня досаден екран , подобен на майкрософтския UAC. Търсих в настройките отде да го спра това, и не намерих. Има ли възможност да не ме пита, аз ли искам да я спра или някой заразен процес/файл ? :)
-Как се нарича компютър с инсталирана Nod32?
-Компютър без антивирусна защита.

Неактивен XMAS

• avast! translator
  • Администратор
  • avast! freak
  • Публикации: 1115
    • avast! на Български
« Отговор #9 -: Декември 30, 2010, 10:13:43 pm »
Искам да питам нещо тук, за да не правя нова тема, понеже въпросеца ми не е от първостепенна важност. Значи на предишния windows бях слагал Avira Antivir Free. Тези които са я ползвали, знаят , че с десен клик на иконата и махането на отметката най-горе "замлъква" да "лае" по "лекарство" за някоя платена програма например. На последната преинсталация реших тоя път Аваст да е. :)  Само дето при Аваст когато свалям щитовете се получава оня досаден екран , подобен на майкрософтския UAC. Търсих в настройките отде да го спра това, и не намерих. Има ли възможност да не ме пита, аз ли искам да я спра или някой заразен процес/файл ? :)
Здравей,

Единствения вариант до колкото ми е известно е като изключиш самозащитата на програмата, но аз лично не ти го препоръчвам, понеже така намаляваш защитата на програмата и тя много лесно би могла да бъде премахната от вирус  ;)
You've Got To Get Close To The Flame To See What It's Made Of...

Неактивен Sergio

• King
  • Потребител
  • avast! hunter
« Отговор #10 -: Декември 31, 2010, 02:12:55 am »
 Сигурно е някой процес  знае ли човек... внимавай много какво сваляш/инсталираш/стартираш препоръчително само от официални сайтове.

Така е при всяка антивирусна, нали трябва да те пази.

Отбягвай съмнителни файлове и сайтове.

Може да се довериш на някоя хакерска група(но не и на кракери) за кейген или крак, но имай винаги едно на ум.

Прави справка във virustotal или jotti или най добре пращаш дадения файл до някоя лобаратория от тези (аваст не отговарят)

https://vms.drweb.com/sendvirus/

newvirus@kaspersky.com

https://www.microsoft.com/security/portal/Submission/Submit.aspx

https://submit.symantec.com/websubmit/retail.cgi

http://www.comodo.com/home/internet-security/submit.php

;D

Аз например едновременно пращам на касперски и аваст.
Понякога и на линковете по горе.
Успех.
« Последна редакция: Декември 31, 2010, 02:27:23 am от Sergio »

Don't Worry, Be Free.